Karol Karol
12.9K

wpadł w szał !!! 😂 🤪 😍 😲 😫 🤔 🤫 🤑 🤑 🤑

Ksiądz wpadł w szał. Skandal w parafii w Mirkowie

Sprawę nagłośniła "Gazeta Wyborcza". Do zdarzenia doszło w podwrocławskim Mirkowie, w województwie dolnośląskim.
Do miasta przyjechała pani Iwona, która mieszkała w tym mieście, ale później przeprowadziła się do Kanady. Znała jednak duchownego w parafii, dlatego chciała, aby to on odprawił mszę pogrzebową jej matki.
Chciała zapłacić "co łaska"
Kobieta opisuje, że musiała załatwić dużo rzeczy związanych z pogrzebem, dlatego zapomniała od razu zapłacić kopertę z "co łaska" za mszę. Postanowiła jednak to zrobić w formie przelewu bankowego. Początkowo ksiądz nie miał z tym problemów.

W związku z tym, że pani Iwona mieszka na co dzień w Kanadzie, musiała otworzyć konto w Polsce. - Przez to, że jestem traktowana jak obcokrajowiec, trzeba było się zmierzyć z biurokracją - opisuje.
Ksiądz wpadł w szał
Postanowiła więc powiedzieć księdzu, że pieniądze trafią na jego konto trochę później. Wywołało to prawdziwy szał duchownego. Na screenie, który udostępniła kobieta widać, jak oburzony zaczął oskarżać mieszkającą w Kanadzie Polkę o oszustwo.

Ostatni raz dałem się oszukać. Ludzie uczą człowieka rozumu. Nie pieprz, że to wina banku - to charakterek!!! To zresztą podobnie było z pogrzebem Babci. Jeżeli Ty tak się opiekowałaś mamą, jak załatwiłaś jej pogrzeb - to szczerze współczuję!!! - napisał (zachowano pisownię oryginalną).
"Na oszustwie daleko nie ujedziesz"
Duchowny zaczął grozić, że "wszystko opowie, a szczególnie, jak [pani Iwona] zorganizowała pogrzeb mamie". - I pamiętaj, że na oszustwie daleko nie ujedziesz. Kiedyś się na tym "przejedziesz"!!! Oby jak najprędzej... - dodał.
Czy pisząc te wiadomości, ksiądz był pijany albo niespełna rozumu? Jak teraz własne dzieci wysyłać do kościoła? Jak wierzyć w Kościół, który uczy miłosierdzia i szacunku do bliźniego? - pisze zszokowana kobieta.

Sprawę zgłosiła do archidiecezji
Pani Iwona uznała, że zawartość koperty przeznaczy na chore dzieci. 500 zł wpłaciła na fundację "Zdążyć z pomocą". Sprawę księdza postanowiła zgłosić do archidiecezji. Napisała maila w tej sprawie. - Ale nie wierzę, że ktoś to rozpatrzy - przyznaje kobieta.
Zarówno archidiecezja wrocławska jak i ksiądz z parafii w Mirkowie nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami "Wyborczej".

Zobacz także: Ogromne problemy Kościoła w Polsce. "Można było przewidzieć, co się stanie"

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Morawiecki gdzie jest ten tani węgiel !!!!
Kochana Redakcjo, kto pisze te teksty dla Was, dzieci z grupy przygotowawczej do szkoły podstawowej? Co to za język: dlatego zapomniała od razu zapłacić kopertę z "co łaska" za mszę. Kopertę z zapłatą za mszę można co najwyżej przekazać etc.
Musielibyście zobaczyć moją furię, jak miernota zamówiła, abym zaśpiewał "Anielski orszak" i potem zapłaciła 4 tysiące złotych zamiast euro. Oszukują na każdym kroku! Parafianie musieli mi meble w zakrystii wymienić.

Jak już piszecie takie artykuły to wypadałoby wrzucić jakieś zdjęcia potwierdzające. Bo tak to wszystko jest gołoduposłowne. W ten sposób można napisać cokolwiek o kimkolwiek. Źródło, źródło i jeszcze raz źródło Państwo dziennikarze.
Gazeta wybiórcza zajmuje się chyba tylko "specyficznymi" przypadkami z zycia kościoła. Może pozostałych wiadomości w tej gazecie nikt nie czyta.
że nie zapłaciła za mszę. Czyli jest oszustką. No i miała problemy z gotówką bo jeszcze nie słyszała o bankomatach, kartach płatniczych itp. Konto musiała zakładać - śmiechu warte tłumaczenie.
Mam do was pytanie i odpowiedzcie mi czy to może być prawda czy ściema. Mi koleżanka powiedziała że jej mąż jak był u urologa dostał jakieś zalecenia aby chodził przez jakiś czas na masaże prostaty które polegają na wkładaniu palca w odbyt. Nie ukrywan że mam z tego beke ale chciałabym wiedzieć czy to prawda czy ściama czy to naprawde ma jakieś zastosowanie w medycynie.
Nie powinna nic płacić. Ksiądz od tego jest. Jeżeli to usługa to kościół musi to opodatkować
car Aleksander II w 1864 r uwłaszczył polskich chłopów . Niestety "mentalność chłopa pańszczyżnianego " w narodzie ma się dobrze.
Jakim prawem księża wprowadzili obowiązek spowiedzi i możliwość oraz prawo rozgrzeszania? Ten kogo skrzywdzicie jak Wam wybaczy to macie wybaczone nie żaden ksiądz ,!!! 10 przykazań jest wypaczone przez kościół~! Inna interpretacja ?-przekłamanie! Najważniejsze przykazanie to "" Nie czyń nikomu co Tobie nie miłe ""
Wraz z ubytkiem klientów ubywa kasy a ksiunc na nią łasy!
Pogrzeby kościelne, powinny być darmowe. Te pasożyty w sutannach, dostają z budżetu państwa,prawie dwadzieścia miliardów złotych rocznie. Wiecznie mało! Tylko dawać i dawać ile wlezie.

- Przez to, że jestem traktowana jak obcokrajowiec, trzeba było się zmierzyć z biurokracją - opisuje. Powaznie? Masz pesel> Jaki z ciebie zatem obcokrajowiec??
Sławomir Sokołowski
Wygląda jak mierna "ustawka"...