V.R.S.
No właśnie - jak to w tym posoborowym kolegializmie w sumie jest? Biskup Rzymu może zostać przegłosowany w ramach "KEPu" włoskiego?
Posoborowe absurdy
@przeciwherezjom Grafik świetnie ujął posoborowy KOLEGIALIZM, przez który Papież stał się tylko Biskupem Rzymu, który stoi na czele KOŚCIOŁÓW NARODOWYCH.
marcys.td
@przeciwherezjom ma rację. Dlaczego jako winowajcę postawiono Św. Piotra, tak jak gdyby on był sprawcą jakiejś akcji, która wywołała pokazaną reakcję. I kolejna sprawa - Św. Piotr dobrze wie co poszło nie tak i z jakiego powodu?
Być może jest tu aluzja do fałszywego św. piotra, ale ja w tę scieżkę ne wchodzę ))
przeciwherezjom
Marcys, pozytywnie mnie zaskoczyłeś i nie tyle dlatego, że bronisz mojej linii, ile, że dość trafnie to ująłeś. A tak szczerze, to napisałem poniżej z powodu ignoranctwa. Nie rozumiałem tej grafiki i palnąłem na przeczucie, a absurdy posoborowe pomogły mi przejrzeć. W sumie przeciw, a pożytecznie. Więc dzięki.... Ale, ale. "posoborowe" - dam Ci porównanie. Wyobraź sobie, że w pewnym stadzie …More
Marcys, pozytywnie mnie zaskoczyłeś i nie tyle dlatego, że bronisz mojej linii, ile, że dość trafnie to ująłeś. A tak szczerze, to napisałem poniżej z powodu ignoranctwa. Nie rozumiałem tej grafiki i palnąłem na przeczucie, a absurdy posoborowe pomogły mi przejrzeć. W sumie przeciw, a pożytecznie. Więc dzięki.... Ale, ale. "posoborowe" - dam Ci porównanie. Wyobraź sobie, że w pewnym stadzie poszła walka między zwierzętami, który ma rządzić. Koniec końców ustalono, że rządził będzie wielki pies, który zawsze rządził, jednak po warunkiem, że będzie musiał być posłusznym 10 doradcom spośród stada. Był to szantaż, bo nie mając wyjścia - bo groziło całkowitym wyrzuceniem go ze stada - przyjął tę opcję. Nie koniec na tym, że praktycznie odebrano mu znaczną część władzy nad stadem. Otóż niektóre (np posoborowe absurdy) owieczki z powodu tego wymuszonego odstępstwa zaczęły szefa poniżać, wyśmiewać, krytykować jego rady - bo jak mówiły - sam jest winien temu, że ma mniejszą władzę.... Bajka-przypowieść. Mam nadzieję, że spróbujesz rozważyć... A warto się też zastanowić, bo bajka znakomicie pasuje do niemal wszystkich grubych posunięć masonerii w okresie posoborowym - a póki co niektóre owce jadą po wielkich i świętych szefach, którzy nocami się modlili, łzy wylewali. I jest jeszcze takie przysłowie - "robić z ofiary kata". Jeśli ktoś z was (piszę nie tylko do powyższego, ale do wszystkich zgadzających się z powyższą linią) ma trochę ludzkich odruchów to powinien, powinien przemyśleć swój stosunek do papieży ostatniego półwiecza.
marcys.td
przeciwherezjom Ja nie dla Twej obrony, lecz raczej dla wyjaśnienia, co mnie ubodło w grafice. Tylko tyle. Gdyby nie wypowiedź Posoborowe absurdy, to w ogóle nie zajmowałbym się Twym wpisem, ponieważ on nic nie przekazuje (taka nieumotywowana wstawka).
Nie ma miejsca w KK na kompromisy. To nie załgana demokracja. Biedne, skorumpowane, kupione zwierzę, o którym piszesz, to sentymentalna …More
przeciwherezjom Ja nie dla Twej obrony, lecz raczej dla wyjaśnienia, co mnie ubodło w grafice. Tylko tyle. Gdyby nie wypowiedź Posoborowe absurdy, to w ogóle nie zajmowałbym się Twym wpisem, ponieważ on nic nie przekazuje (taka nieumotywowana wstawka).
Nie ma miejsca w KK na kompromisy. To nie załgana demokracja. Biedne, skorumpowane, kupione zwierzę, o którym piszesz, to sentymentalna wizja opartego na nieuczciwości przywództwa. Książę tego świata na pewno posługuje się takimi szefami, to fakt.
Zresztą - falę spekulacji, domysłów i dopowiedzeń pozostawiam w sferze bajdurzenia, tak jak w tej "głębokiej" paraleli. Szatański swąd ciągnie się od SVII i nie ominął żadnego z późniejszych pontyfikatów.
przeciwherezjom
Coś poszło nie tak, ale grafikowi....