Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks734
molot
71

Czarna monstrancja okala "Najświętszy Sakrament"

Nowa Msza celebrowana w pociągu.
Czarna monstrancja okala "Najświętszy Sakrament" (w cudzysłowie bowiem w większości przypadków nie ma tam rzeczywistej obecności Jezusa Chrystusa z powodu braku ważnych święceń kapłańskich). Tak, nie złota, nie pozłacana, nie zdobiona klejnotami itp., co reprezentowałoby Chwałę Bożą, ale czarna jak czeluści piekła. Tak jakby Boga otaczały ciemności.

Więcej zdjęć: katowice.gosc.pl/…/3874477.Msza-w-…
molot
@stanislawp
A gdzie ma pan te 40 mln, którzy wierzą, że Sobór Watykański II był fałszywy i głosił herezje, że od Jana XXIII włącznie mamy do czynienia z antypapieżami i że jest to sekta Soboru Watykańskiego II a nie Kościół katolicki?
Chyba nawet połowa Polaków nie chodzi do kościoła, mnie niż połowa chodzących przystępuje do "Komunii". Większość ludzi już chyba nie wierzy w rzeczywistą …More
@stanislawp
A gdzie ma pan te 40 mln, którzy wierzą, że Sobór Watykański II był fałszywy i głosił herezje, że od Jana XXIII włącznie mamy do czynienia z antypapieżami i że jest to sekta Soboru Watykańskiego II a nie Kościół katolicki?
Chyba nawet połowa Polaków nie chodzi do kościoła, mnie niż połowa chodzących przystępuje do "Komunii". Większość ludzi już chyba nie wierzy w rzeczywistą obecność Pana naszego Jezusa Chrystusa w Komunii. Mało kto się spowiada. Większość ludzi nie myśli o rzeczach ostatecznych, o Bogu. Można by wymieniać. Chodzi mi o to, że wszystko wskazuje na to żyjemy w czasach ostatecznych, post-chrześcijańskich, Ewangelia została całemu światu już ogłoszona, ale świat ją odrzucił. Po co zatem ogromna liczba kapłanów, skoro ludzie odrzucili Boga? Ci szczerzy, uczciwi, szukający Boga, dotrą do tych informacji, Bóg ich łaską swą pociągnie. Oni dotrą do ważnie wyświęconego księdza, żeby się wyspowiadać, potępią tych odstępców i będą w modlitwie wyczekiwać ponownego przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa.
molot
@Małgorzata Maria
Proszę pani, tam gdzie nie dba się o zachowanie prawdziwej Wiary katolickiej, ale dba się o sprawy zewnętrzne, jak tradycyjna Msza rzymska, o różne rytuały itd., to jest to sentymentalizm, sentymentalizm do tych rzeczy zewnętrznych, do otoczenia, do klimatu, do łaciny itd. Bez zachowania prawdziwej Wiary katolickiej na nic pani starania. Kto nie zachowa prawdziwej Wiary zginie …More
@Małgorzata Maria
Proszę pani, tam gdzie nie dba się o zachowanie prawdziwej Wiary katolickiej, ale dba się o sprawy zewnętrzne, jak tradycyjna Msza rzymska, o różne rytuały itd., to jest to sentymentalizm, sentymentalizm do tych rzeczy zewnętrznych, do otoczenia, do klimatu, do łaciny itd. Bez zachowania prawdziwej Wiary katolickiej na nic pani starania. Kto nie zachowa prawdziwej Wiary zginie na wieki, takie jest dogmatyczne nauczanie Kościoła.

Podziwia pani modernistyczną kaplicę, wystawiony stół do jedzenia, a figura? Sama figura św. Barbary wiele mówi o tych, którzy ją zaprojektowali i o tych, którzy ją zaakceptowali.

Proszą zobaczył jak godnie św. Barbara była przez Kościół przedstawiana.
www.google.pl/search

Proszę pani, ja widzę w tych rzeczach znaki antykościoła, których pani nie dostrzega. Pani wyraziła swoje zdanie, ja wyraziłem swoje. Nie zgadzamy się. Więc niech pani już przestanie tu komentować o tym samym. Żeby pani jakieś argumenty używała. Ale tu nie ma niczego z czym można by dyskutować. Bo z czym? Z gustami pani i innych, ale nie licząc się ani z tradycją ani z dyscypliną Kościoła? Jak pani chce wyrazić zdanie odmienne i sobie w ten sposób argumentować, to proszę swój własny artykuł napisać o tym.
2 more comments from molot
molot
@stanislawp
Chodzi o Wiarę katolicką. Skalany to ten, który cudzołoży. W kontekście Wiary chodzi o odwrócenie się od prawdziwej Wiary, zdradzenie Oblubieńca, skierowanie się do innych bożków. Zatem nieskalany to ten gdzie zachowywana jest prawdziwa Wiara katolicka.
Co więcej, Kościół uczy, że Wiara jest spoiwem Kościoła, wiernych, katolików. Ci którzy wyznają prawdziwą Wiarę katolicką stanowią …More
@stanislawp
Chodzi o Wiarę katolicką. Skalany to ten, który cudzołoży. W kontekście Wiary chodzi o odwrócenie się od prawdziwej Wiary, zdradzenie Oblubieńca, skierowanie się do innych bożków. Zatem nieskalany to ten gdzie zachowywana jest prawdziwa Wiara katolicka.
Co więcej, Kościół uczy, że Wiara jest spoiwem Kościoła, wiernych, katolików. Ci którzy wyznają prawdziwą Wiarę katolicką stanowią Kościół katolicki.
Co więcej, Kościół uczy, że papież jest tym, który stanowi o jedności. Jedność wiary, jedność rządów. Jedność rządów objawia się tym, że hierarchia i wierni są posłuszni papieżowi, jest najwyższym sędzią, nie ma ponad nim nikogo. Jedność wiary objawia się tym, że on jest strażnikiem Wiary, on ma ten charyzmat nieomylności w sprawach wiary i moralności, otrzymany od Chrystusa. Można by więcej o tym pisać, ale po co, zdaje się, że encyklika Satis Cognitum o tym rozprawia. Odsyłam do niej.
Nie ma papieża, a z antypapieżem komunii mieć nie wolno. Co pozostaje> Zachować Wiarę katolicką.
Niestety, żyjemy w takich czasach, że większość hierarchii albo jest w komunii z antypapieżem, albo jest schizmatycka, albo heretycka, już nie mówiąc o tej odstępczej sekcie. Tak więc niewiele jest miejsc gdzie można pójść na Mszę, przyjąć Komunię święta. Co robić? Pokrótce: Odrzucić Sobór Watykański II i jego herezje, antypapieży i ich herezje, hierarchię i jej herezje. Nie mieć z nimi żadnej jedności. Bardzo ważne dziś jest, aby wierzyć w to, że poza Kościołem katolickim nie ma zbawienia, że nie ma żadnych wyjątków. Osoba aby być zbawiona musi być ochrzczona, wyznawać prawdziwą Wiarę katolicką, umrzeć w stanie łaski uświęcającej. Kluczowe jest to, że jeśli ktoś popełnił grzechy śmiertelne w swoim życiu, ale wyspowiadał je do nieważnie wyświęconych kapłanów, musi ponownie wyspowiadać je do ważnie wyświęconego kapłana. Należy również mieć silne postanowienie nigdy więcej nie uczestniczyć w nowej mszy czy nabożeństwach tego kościoła Soboru Watykańskiego II (pogrzeby, wesela, niczego).
molot
@Małgorzata Maria
Ann Barnhardt oraz Hilary White to znani heretycy. Zwodzą ślepców. Nie dziwię się teraz, że pani tak się wypowiada o Mszy świętej, tak postrzega Kościół katolicki i w ogóle akceptuje to co się dzieje, te wszystkie obrzydlistwa.
Proszę, więcej nie promować na moim kanale heretyków.

@stanislawp
Kościół zażydzony? Kościół jest nieskalany, to jest dogmat. Ta sekta po prostu nie …More
@Małgorzata Maria
Ann Barnhardt oraz Hilary White to znani heretycy. Zwodzą ślepców. Nie dziwię się teraz, że pani tak się wypowiada o Mszy świętej, tak postrzega Kościół katolicki i w ogóle akceptuje to co się dzieje, te wszystkie obrzydlistwa.
Proszę, więcej nie promować na moim kanale heretyków.

@stanislawp
Kościół zażydzony? Kościół jest nieskalany, to jest dogmat. Ta sekta po prostu nie jest Kościołem katolickim. Dopóki pan tego nie zrozumie, dopóty będzie pan robił ludziom mętlik i zapewniał, że te rzeczy dzieją się w Kościele. Jeśli ktoś jest heretykiem, schizmatykiem czy apostatą, jest poza Kościołem - kropka. Ci, którzy akceptują herezje Soboru Watykańskiego II są poza Kościołem. Kto z hierarchii tej sekty nie akceptuje Soboru Watykańskiego II? Wszyscy akceptują, bo muszą, bowiem od Soboru Watykańskiego II ich głową byli i są nadal niekatoliccy antypapieże. A jak znajdą się tacy, którzy twierdzą, że nie akceptują herezji soboru, albo herezji antypapieży, jednocześnie uważając heretycką hierarchię za katolicką hierarchię, heretyckich antypapieży za katolickich papieży, i tę heretycką sektę za Kościół katolicki, to tym samym dowodzą, że dzielą tę samą wiarę z tymi heretykami i odstępcami, są z nimi w komunii, są w komunii z sektą i poza Kościołem katolickim. Pisanie o jakimś Natanku, kabale, teoriach Malachiego, inny teoriach spiskowych i pana przekonaniach jest zbędne. Nie potrzeba nam tego, robi pan zamęt. I co pan sobie myśli? Teraz człowiek ma się zapoznać z pana rewelacjami, aby stwierdzić, że to jest antykościół? Nie potrzeba nam tych rzeczy, zwłaszcza, że wielu z nich nie potrafi pan potwierdzić, że są prawdą, a najwyżej wyrazić swoją opinię. Aby stwierdzić, że jest to antykościół, wystarczą te rzeczy o których napisałem.

Państwa komentarze usunąłem, bowiem uważam je za szkodliwe. Już państwo mętlik zrobili niejednej duszy z tych 500 czytających ten artykuł. Pozostawiłem tylko jeden @Małgorzata Maria, ponieważ odnosi się on do tematu. Na przyszłość proszę rozważnie pisać komentarze na moim kanale.
olek19801 likes this.
olek19801
Poniżanie Jezusa Chrystusa, żywego Boga, jest jednym z celów antykościoła. Dobrze, że molot nagłaśnia tę profanację. Dla katolików Najświętszy Sakrament jest fundamentem wiary i skarbem Kościoła katolickiego. Dziś nie ma nikogo kto by bronił czci naszego Pana. Duchowni zdradzili Boga, prowadząc owieczki fałszywą drogą, nie nawołują do ekspiacji. Wolą "święty spokój" niż walkę w obronie Jezusa …More
Poniżanie Jezusa Chrystusa, żywego Boga, jest jednym z celów antykościoła. Dobrze, że molot nagłaśnia tę profanację. Dla katolików Najświętszy Sakrament jest fundamentem wiary i skarbem Kościoła katolickiego. Dziś nie ma nikogo kto by bronił czci naszego Pana. Duchowni zdradzili Boga, prowadząc owieczki fałszywą drogą, nie nawołują do ekspiacji. Wolą "święty spokój" niż walkę w obronie Jezusa Chrystusa. DRAMAT! Każdy z nas powinien podjąć pokutne praktyki na zadośćuczynienie Panu Bogu.
molot
To jest ta nowa sztuka nowego kościoła, kościoła Soboru Watykańskiego II. Na tym synodzie była taka figura. Co to jest w ogóle? Więcej zdjęć tutaj.
olek19801 likes this.
molot
@Małgorzata Maria
Monstrancja jest z węgla. Węgiel to "czarne złoto" na Śląsku. Widziałam ją osobiście. Trzeba być Ślązakiem aby zrozumieć wymowę węgla. Nie jest używana w katedrze na co dzień, używane są złote. To pielgrzymka. Jechali do Lourdes. Jeżeli odprawia się Mszę Św. na kajakach, to dlaczego nie w pociągu. Na NOM Msze Św. są ważne. Gdyby tak nie było, to nie byłoby dwóch cudów …More
@Małgorzata Maria
Monstrancja jest z węgla. Węgiel to "czarne złoto" na Śląsku. Widziałam ją osobiście. Trzeba być Ślązakiem aby zrozumieć wymowę węgla. Nie jest używana w katedrze na co dzień, używane są złote. To pielgrzymka. Jechali do Lourdes. Jeżeli odprawia się Mszę Św. na kajakach, to dlaczego nie w pociągu. Na NOM Msze Św. są ważne. Gdyby tak nie było, to nie byłoby dwóch cudów eucharystycznych właśnie w Polsce i właśnie na NOM. W jednym z kościołów na Śląsku jest od bardzo dawna kaplica św. Barbary. Figura Świętej jest też z węgla, cała czarna. Nikt się tu na Śląsku temu nie dziwi. Ufundowana przez górników. Oczywiście że Vetus Ordo oddaje Panu Bogu o wiele większą chwałę, niż NOM. Też za nią tęsknię, jeśli chcę uczestniczyć, to muszę jechać do innej diecezji.
--
1. "czarne złoto" - niech pani nie żartuje, wiadomo jaka jest wartość kruszców. Wydaje mi się, że optuje pani za wprowadzaniem do kościoła rdzennych zasad, wierzeń, muzyki, instrumentów itd., tak jak Sobór Watykański II wymagał.
2. W Kościele katolickim są przepisy dotyczące naczyń używanych przy Eucharystii. Mają one być złote, lub przynajmniej pozłacane. A nie kamień węgielny cały czarny, jak w smole jakiejś.
3. To że jest to pielgrzymka niczego nie zmienia.
4. "Nie jest używana w katedrze na co dzień, używane są złote." - skoro jest jedna taka, za chwilę może ich być tysiąc.
5. "Jeżeli odprawia się Mszę Św. na kajakach, to dlaczego nie w pociągu" - Zgadza się. Wasze msze niedługo będą celebrowane wszędzie, ograniczać będzie was tylko wyobraźnia. Na razie one są celebrowane przez świeckich, niedługo będą celebrowane przez żonatych świeckich, a w dalszej kolejności przez kobiety-świeckie-kapłanki (już w niektórych miejscach diakonki celebrują).
6. Cuda, cuda, cuda. Proszę pani, u pogan też dzieją się "cuda", i protestantyzmie i u waszych charyzmatyków. Kieruje się pani przeczuciem, natomiast dowiedzione zostało, że nowy sakrament kapłański jest nieważny, bowiem jest on prawie taki sam jak anglikański, które Kościół uznał za nieważny.
7. "Figura Świętej jest też z węgla, cała czarna" - są różne figury, z różnych kamieni. Jeśli sama figura jest godna, to nie ma problemu. Przepisy dotyczą Eucharystii.
8. "Nikt się tu na Śląsku temu nie dziwi. Ufundowana przez górników." - Ślązacy może chcieli dobrze. Natomiast to duchowni są za to odpowiedzialni, to oni są od dotrzymywania przepisów, a nie świeccy. A skoro wasi duchowni na to pozwalają, to widocznie idzie to z duchem Soboru Watykańskiego II. Owoc widzimy, czarna "smoła" okala "Eucharystię".
9. "Oczywiście że Vetus Ordo oddaje Panu Bogu o wiele większą chwałę, niż NOM. Też za nią tęsknię, jeśli chcę uczestniczyć, to muszę jechać do innej diecezji." - Proszę pani, ile to katolików oddało swe życie, bo odmówiło uczestniczenia w fałszywym kulcie, w nowej Mszy anglikańskiej w czasach rewolucji anglikańskiej. A Pani mówi o uczuciach, sentymentach.