Clicks796
csk.news
4

Kardinál ponúka svoj červený klobúk ženám

Traja Františkovi kardináli Cristóbal López (Rabat, Maroko), Juan José Omella (Barcelona, Španielsko) a Pedro Barreto (Huancayo, Perù), všetci narodení v Španielsku, vystupovali na online paneli VidaNuevaDigital.com (24. júna).

Najbláznivejšie vyhlásenia prišli od Lópeza. Povedal, že Veľká noc moslimom veľa nehovorí, ale že existujú aj iné spôsoby vyjadrenia „tej istej Veľkej noci“, ako napríklad „prechod z otroctva k slobode“ alebo „od nenávisti k láske“.

Oznámil tiež, že sa rodí „nový svet“ a vysvetlil, že ho možno dosiahnuť obrátením, ktoré má podľa neho „tri veľké osi“, osobné, ekologické (citácia) a sociálne.

López bez váhania ocenil jednoduchú potravinovú banku, ktorá bola zriadená v jeho katedrále, ako „lavína solidarity“, „revolúcia nehy“ a „globalizácia solidarity“.

Počas otázok dodal, že „moje červené rúcho, moje solideo a prsteň som dal k dispozícii žene.“ Pretože „byť kardinálom ma nerobí viac alebo menej ako žena.“ Človek sa potom môže čudovať, prečo potom nomináciu prijal.

Podľa Lópeza „sme Boží ľud, všetci pokrstení rovnakou sviatosťou (citácia)“.

#newsOxrnengxjm
Namor
Zrejme doba, kedy budeme musiet odmietat účast na sv.omsi niektorych hereticky zmyslajucich knazov, tu bude co nevidiet. Možno budeme musiet cestovat na právoplatnu sv.omsu niekolko desiatok kilometrový ... Už dnes o tom začínám uvazovat, lebo ked na sv.omsi zaznie veta, že my katolíci máme rovnakeho Boha ako muslimovia, tak sa pytam sám seba, kde ten knaz vobec studoval. Preto majme odvahu …More
Zrejme doba, kedy budeme musiet odmietat účast na sv.omsi niektorych hereticky zmyslajucich knazov, tu bude co nevidiet. Možno budeme musiet cestovat na právoplatnu sv.omsu niekolko desiatok kilometrový ... Už dnes o tom začínám uvazovat, lebo ked na sv.omsi zaznie veta, že my katolíci máme rovnakeho Boha ako muslimovia, tak sa pytam sám seba, kde ten knaz vobec studoval. Preto majme odvahu rozmyslat a diskutovat s knazmi o tom, ked nemaju pravdu..
apredsasatoci
Kde kňaz študoval? Ja sa pýtam: Kde sa podela jeho VIERA?!
BernadettaJaMalinka
@Namor a to na takú omšu chodíš kde toto kňaz verejne vyznáva? Šak ten už dávno stratil vieru a to čo tam na "akože omši" robi, je len divadlo a vás ako ovce vedie do modlosluzby. Od takého utekaj..
Horšie je ale že každá omša sa slúži v jednote s pápežom frantiskom, ktorý tiež už má túto vieru.. boh ktorého vyznáva je ten istý ako alah.. !! Čiže jeho boh je rovný démonovi..
Sv.Prokop
Poznali Boha, ale nevzdali mu čest jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě. Tvrdí, že jsou moudří, ale upadli v bláznovství: zaměnili slávu nepomíjitelného Boha za zobrazení podoby pomíjitelného člověka, ano i ptáků a čtvernožců a plazů. Proto je Bůh nechal na pospas nečistým vášním jejich srdcí, takže zneuctívají svá …More
Poznali Boha, ale nevzdali mu čest jako Bohu ani mu nebyli vděčni, nýbrž jejich myšlení je zavedlo do marnosti a jejich scestná mysl se ocitla ve tmě. Tvrdí, že jsou moudří, ale upadli v bláznovství: zaměnili slávu nepomíjitelného Boha za zobrazení podoby pomíjitelného člověka, ano i ptáků a čtvernožců a plazů. Proto je Bůh nechal na pospas nečistým vášním jejich srdcí, takže zneuctívají svá vlastní těla; vyměnili Boží pravdu za lež a klanějí se a slouží tvorstvu místo Stvořiteli – on budiž veleben na věky! Amen. (Ř 1, 21-25)