Clicks469
Libor Halik
1

Bůh mě vyslyšel a usmrtil přemnožené hraboše i bez jedů!

Jako vlastenec se modlím za jejich smrt pravidelně při mši svaté i mimo mši. Spolu s dostatkem vody a včel jde o ochranu před hladomorem ČR. 24.5.2020 zpráva (doufám, že pravdivá): „Tam, kde loni na jedné linii bylo za noc odchyceno 30 hrabošů, letos byli jeden či dva", řekl v rozhovoru pro server iROZHLAS.cz Mgr. Vladimír Melichar. Též napsal: "V týdnu 4-8.5.2020 jsem prováděl terénní průzkumy zahrnující sledování výskytu drobných obratlovců na řadě míst jižní Moravy (Brno, Sokolnice, Rajhrad, Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Čejč aj.). Opakovaně, přesně po roce. Výsledek je naprosto jasný. Počty hrabošů jsou na minimu. Tam, kde loni na jedné linii bylo za noc odchyceno 30 hrabošů, letos s bídou 1 či 2. Zkoumal jsem pole s obilím, kukuřicí i ře..."

Redaktor: Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský na konci dubna vydal tiskovou zprávu, že ve které píše, že celorepublikový průměr intenzity hrabošů dosáhl v dubnu čtyřnásobku prahu škodlivosti (217 aktivních nor na ha). V jihomoravském kraji, kde jste dělal výzkum, je to šesti až osminásobek. Nevylučujete to, co tvrdíte vy?
Mgr. Melichar: Nejsem agronom (www.casopis-arnika.cz ), tohle je trochu jiná problematika. Ale nevylučuje se to. Když ty jejich zprávy rozklíčujete, tak zjistíte, že někde se gradace připravuje a jinde ty počty klesly. Práh škodlivosti zároveň neznamená, že jich je extrémně hodně. Není to informace, která by říkala něco jednoznačného. Moje data ukazují něco jiného. Počty hrabošů jsou na minimu. Tam, kde loni na jedné linii bylo za noc odchyceno 30 hrabošů, letos byli jeden či dva. A ta dubnová zpráva navíc ukazuje únorová a březnová čísla, takže je to zase něco trochu jiného.
L: autor zprávy je asi ateista, proto vysvětluje úbytek hrabošů přirozeně automaticky. Já věřím, že to co mnozí ateisti i neateisti považují za automatické, je velmi často výsledkem něčích modliteb, ač o tom téměř nikdo neví.
Je potřebné se za vše modlit. Laici a zejména všichni kněží a biskupové by to měli dělat.
Public domain
Joske
Modlete se všichni vroucně za odpuštění hříchů. Modlete se vytrvale, aby byl od nás odňat trest v podobě přemnožených hrabošů.
Vyznávejte hříchy jeden druhému a modlete se jeden za druhého, abyste byli uzdraveni. Mnoho zmůže účinná modlitba spravedlivého. Jk 5:16