Traditionis Custodes: Arcibiskup Roche Naznačuje, že Druhý Vatikánsky Koncil Bol Kacírsky

Slávenie Rímskej Omše „akosi“ svätejšie alebo modlitebnejšie ako Novus Ordo [údajne] nie je „liturgickým problémom, je to cirkevný problém,“ povedal Arcibiskup Arthur Roche, Prefekt Kongregácie pre Boží kult pre anti- Katolícku NcrOnline.org (21. Január).

Rocheove slová naznačujú, že „ekleziológia Druhého Vatikánskeho Koncilu“ je kacírska, pretože je v protiklade k Rímskej Liturgii, ktorá sa slávila každý deň Druhom Vatikánskom Koncile.

Napriek tomu, čo nazýva „veľa rozruchu na blogoch“, Roche sa búri, že väčšina biskupov Latinského obradu [sic!] chápe „dôležitosť modlitby a slávenia Eucharistie tou istou Omšou“ – hoci Novus Ordo nikdy nerozvinulo unitárnu formu a je preto zdrojom permanentných konfliktov aj medzi farnosťami a spoločenstvami NO.

S odvolaním sa na „pravidelné kontakty s biskupmi a biskupskými konferenciami“ Roche uvádza, že „väčšina“ biskupov „privítala“ Františkovho Traditionis Custodes „s otvorenou náručou“.

Toto je len ďalšia lož, keďže Františkov prieskum medzi biskupmi v roku 2020 zistil, že väčšina biskupov bola hayy so Summorum Pontificum.

#newsJvmktmodmx

Metod
Lutherová, múdruješ....a konečne už nerieš RKC, ste geneticky poškodení nenávisťou voči RKC! A daj sa prekvapiť, čo Vás čaká na druhej strane!
Unam Sanctam SK
Tento článok sa zaoberá dokumentom Traditionis Custodes. Roche je ďalší heretik. Ekleziológia II. vatikánskeho koncilu je kacírska, ale henten heretik Roche vám celú pravdu nepovie. Ten rozruch na blogoch je tiež vysvetlený v článku, na ktorý odkazujem.
Martina Bohumila Lutherová
Ano ! Nedbaje Zákona Božího ani
Evangelia Krista Ježíše.
Martina Bohumila Lutherová
😂 Už vám nic nepomůže, vaše oddanost
stolici papeže dojela do konce. Kdo vám
uvěří- kdo uvěří vašim dogmatům, a všemu
co vyšlo z vašeho pera - nedabíje Zákona
Božího ani Evangelia Krista Ježíše - Syna Božího.
Odložte vaš kutany a jděte kutat zem pro kus chle
ba.