Clicks1.4K
csk.cartoon
22
František na ceste k "novej cirkvi" Obrázok: © gloria.tv, CC BY-ND, #newsXtakcdfxsrMore
František na ceste k "novej cirkvi"

Obrázok: © gloria.tv, CC BY-ND, #newsXtakcdfxsr
Kallistratos
Dnes jsem potkal kamaráda, jezdí za otcem Šebestiánem na Moravu do Moravské Třebové... Dostali jsme se k tématu LÁSKA. Říkal, že láska není emoce, že je to touha přát druhému dobro a o toto dobro i usilovat.... Takže se ptám, jak vidíte lásku vy a jak ji uskutečňujete slovy a činy? Odpoví někdo? 🧐

Mimochodem, usiluje Gloria.tv o lásku mezi lidmi a duchovní rozvoj a nebo je zdrojem ironie, posměv…More
Dnes jsem potkal kamaráda, jezdí za otcem Šebestiánem na Moravu do Moravské Třebové... Dostali jsme se k tématu LÁSKA. Říkal, že láska není emoce, že je to touha přát druhému dobro a o toto dobro i usilovat.... Takže se ptám, jak vidíte lásku vy a jak ji uskutečňujete slovy a činy? Odpoví někdo? 🧐

Mimochodem, usiluje Gloria.tv o lásku mezi lidmi a duchovní rozvoj a nebo je zdrojem ironie, posměváčkovství, sarkasmu a zloby?
Barbarin
Hoki-hooki, ještě jsi nevysvětlil, proč máš více registrací na FB. Jestli náhodou tvé multinickaření není ta žumpa o které tak často píšeš.
Segal
Kastrát má na obou fejsbukáckých registracích naprosto stejné kraviny. Dvojtý blb. 😀😁😂🤣😃😄😅😆😉😊😋🤡🤗 🤦
jezofiko
prepáčte chlapi..... môžte povedať čo sa tu deje_?
Barbarin
Lhář a podvodník s více registracemi na FB. Jedna nestačí?
jezofiko
No tak nechajte ho tak nech sa v tom vyžíva možno je to jeho jediná životná csta. Aj keď úbohá ale je.Hlavne sa netreba vyprovokovať.
Kallistratos
Tak trochu jsem skeptický k úrovni komentářů a něco co stojí za přemýšlení je skutečně málo, jako šafránu :) Přiznám se, že už delší čas přemýšlím o jisté pauze a koneckonců mne i určité věci vedou k zájmu o archeologii a velmi pozorně se věnuji i sledování zemskému povrchu a jeho utváření a především poslední době ledové, především poslednímu glaciálu. Zajímalo mne a fascinuje to, že hladina …More
Tak trochu jsem skeptický k úrovni komentářů a něco co stojí za přemýšlení je skutečně málo, jako šafránu :) Přiznám se, že už delší čas přemýšlím o jisté pauze a koneckonců mne i určité věci vedou k zájmu o archeologii a velmi pozorně se věnuji i sledování zemskému povrchu a jeho utváření a především poslední době ledové, především poslednímu glaciálu. Zajímalo mne a fascinuje to, že hladina moří byla o pěkných pár desítek metrů níže a mělo to vliv na tehdejší osídlení a nálezy to jen dokazují, nálezy pod hladinou moří, malby a spol..... Stejně tak mne zajímá ledový krov, který zakrýval obrovské části Německa, Polska a Skandinávie tlačil na zemské desky a dokázal zanechat stopy, nejen bludné balvany, a přiblížil se na dotek do našich krajů.... Fascinuje mne geomorfologie a s ní spojený parametr času.... Stejně tak migrace lidí, např. v oblasti Beringovy úžiny, šelfová oblast.... Zajímají mne zkameněliny a tedy paleontologie.... Není to krásné: www.paleontologie.cz/zkameneliny/vznik/ ? Vše toto je ale nám lidem dáno Bohem a do jisté míry děkuji i zdejším bludným holanďanům s hlásáním plackozemě a ultrakreacionistickým nápadům, že mne to přimělo oprášit určité věci a nechat se okouzlit poznáním.... Velmi respektuji například Aleše Hrdličku, tak neznámého a tak čestného člověka.
Zedad
Kallistratos
No vidíš, co tě všechno zajímá a stagnuješ u placaté země.
Kallistratos
Mnoho informací kamaráde a mnoho zájmů, všechno je tak úžasné.... Boží stvoření.... Proto tento prostor budu asi časem vytěsňovat, protože GLORIA přestává být inspirací, ale docela žumpou,. Žumpou, která i v komentujících má příliš mnoho deprivantů, kteří už nedokážou nabídnout více než kolovrátkové pomluvy. Kvalita a morálka velmi nízká. Mnoho rozumných diskutujících je pryč. Takže prozatím. 🤗
Zedad
před 6 minutami
Kallistratos
aha, takže se bez placaté země obejdeš
jezofiko
Ale Kallistratos to je v pohode to je fajn, že sa tak zaujímaš. Pekne píšeš. A ako pozerám česť výnimkám ale, málo dobrých pripomienok tu je. Ale v iných diskusných forach to tiež nie je lepšie. Takže už som to tu písal. Budte dobrí ak možete.
Zedad
Theodorá-Má
Po pozorném shlédnutí Víno Babylonu, lze v pravdě
napsat:
To co bylo skryté v systemu řkc ,od dob kdy papež
přijal titl. Pontifex maximus, to se dnes stává zřejmé
pro celý svět.


Škoda, že nečteš znamení doby a vkládáš tu adventistu.
Zedad
Kallistratos
Inu, není to jednoduché vymést pohanství.... cs.wikipedia.org/wiki/Pačamama
Safra, do Peruna, že bychom také vyhodili Moranu nadobro?

Kallistratos a ty vidíš v Moraně Pannu Marii? No, to mi povídej!
Kallistratos
DOVOLIL JSEM SI ČERVENĚ DO TEXTU, POKUD JE ZDE NĚKDO, KDO SKUTEČNĚ CÍTÍ ODPOVĚDNOST ODPOVĚDĚT, NECHŤ TAK UČINÍ. POKUD SE ODPOVĚDÍ NEDOČKÁM A NEBO POUHÝCH URÁŽEK A ZPOCHYBŃOVÁNÍ, PAK BUDE ZŘEJMÉ, ŽE CELÁ ZÁLEŽITOST JE JEN ZINSCENOVANÉ DIVADLO. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A PŘEJI HEZKÝ DEN.

Theodorá-Máriá

před 37 minutami
Cristiano cattolico
včera
Stručně o Byzantském …More
DOVOLIL JSEM SI ČERVENĚ DO TEXTU, POKUD JE ZDE NĚKDO, KDO SKUTEČNĚ CÍTÍ ODPOVĚDNOST ODPOVĚDĚT, NECHŤ TAK UČINÍ. POKUD SE ODPOVĚDÍ NEDOČKÁM A NEBO POUHÝCH URÁŽEK A ZPOCHYBŃOVÁNÍ, PAK BUDE ZŘEJMÉ, ŽE CELÁ ZÁLEŽITOST JE JEN ZINSCENOVANÉ DIVADLO. DĚKUJI ZA POCHOPENÍ A PŘEJI HEZKÝ DEN.

Theodorá-Máriá

před 37 minutami
Cristiano cattolico
včera
Stručně o Byzantském katolickém patriarchátu

Po volbě nového papeže odpovídáme na otázky novinářů k historii Byzantského katolického patriarchátu:


*** Volba nového papeže probíhala za účastni různých kandidátů a nebo to bylo jen jednostranné elektronické prohlášení uskupení? Komunikovalo se dříve s kandidátem? Prosím o jeho veřejné vyjádření a aktuální postoje. Ujal se úřadu? jak byla dodržena obvyklá pravidla vycházející z praxe Východní i Západní Církve?

Patriarchát má své kořeny ve východní řeholi sv. Basila Velkého, která působila v klášteře na Sázavě v ČR.

*** Jakým způsobem se na tyto kořeny dříve navázalo a jak to bylo akceptováno zúčastněnými stranami a místní církví? Aktuální stav?

V roce 2003 pražský kard. Vlk vytvořil tlak na vedení řehole, aby byzantský klášter na Sázavě zrušila. S řeholí byl v rozporu pro pravověrnost řeholníků. Kromě toho, že kardinál na klíčové místo prosadil a hájil známého heretika, i sám hlásal herezi, jíž ztotožňoval našeho Trojjediného Boha s Alláhem.

*** Je možné specifikovat formu tlaku a měl své opodstatnění? Je možné přesně definovat zmiňovanou herezi a doložit prohlášení o ztotožňování a tedy synkrezi? Zcela konkrétně z ověřených zdrojů.

Po zrušení Sázavského kláštera byla část řeholníků přeložena do kláštera v Pidhirkách na Ukrajině.

*** Nebylo za zrušením spíše forma neposlušnosti a revolty vůči rozhodnutí představených? Jakým způsobem pokračovalo působení v Pidihirkách, nedocházelo tam opět z dělení a vymezování se vůči basiliánům? Jaký je aktuální stav?

Na Ukrajině v roce 2006 kard. L.Huzar napsal heretickou knihu, která popírala základní pravdy víry. Dva staří biskupové, kteří za komunismu působili v katakombách, se na nás, pidhorecké řeholníky, tehdy obrátili s prosbou, abychom hájili pravověrné učení církve. Nabídli, že nás vysvětí na biskupy. Z důvodu mimořádné situace jsme svěcení přijali. 3. 3. 2008 jsme svěcení zveřejnili. Zároveň jsme se obrátili veřejným dopisem na papeže Benedikta XVI. a oznámili mu, že kard. Huzar hlásá hereze a že v této mimořádné situaci jsme kvůli obraně víry přijali biskupská svěcení. Brzy nato jsme založili Pravověrný biskupský synod Ukrajiny. Benedikt XVI. dal mlčením najevo tichou shodu.

*** Nebyl požadavek svěcení iniciován z jiné strany? Je vůbec možné doložit svěcení. výpovědi přítomných svědků, fotodokumentace, příslušné listiny....? Jak je možné neodpověď Benedikta pasovat na tichou shodu? To je právnicky a lidsky neopodstatněné tvrzení. Existuje k němu vysvětlení? Jaké postoje papeže a příslušných biskupů následovali po "tiché shodě"? :)

V letech 2008-2011 jsme bojovali za čistotu víry, vyzývali biskupy a kardinály v celé katolické církvi, aby se oddělili od herezí, spojených s neomodernismem a synkretismem. V roce 2011 Pravověrný synod založil z důvodu nutnosti posílení boje za ochranu víry Byzantský katolický patriarchát. Založení patriarchátu jsme opět oznámili papeži Benediktu XVI. On však 1. 5. 2011 vyhlásil Jana Pavla II. za blahoslaveného, čímž de facto kanonizoval jeho apostatické gesto v Assisi. Předtím jsme několika veřejnými dopisy upozorňovali na závažné důsledky tohoto kroku pro celou církev. Když přesto 1. 5. 2011 Jana Pavla II. beatifikoval, zveřejnili jsme naše oddělení od apostaze Vatikánu a od té doby jsme ve stavu sede vacante. Jenže v tomto stavu je dnes de facto celá katolická církev, dokud nový papež nepřijme volbu.

*** Celá katolická církev "sede vacante"? Kdo k tomu dospěl a o tomto rozhodl?

V roce 2013 nastoupil František Bergoglio a boj za čistotu víry a mravů bylo nutné zintenzivnit. Neustále jsme zdůrazňovali, že jako veřejný heretik je neplatným papežem. V této době jsme jasně ukázali, že současný stav církve vychází z otráveného kořene II. vatikánského koncilu, zvláště z jeho deklarace Nostra aetate. Reforma v církvi nemůže nastat, pokud v ní bude vládnout duch tzv. aggiornamenta II. Vaticana.

*** Kdo dospěl k tomu, že je současný papež heretikem a neplatným papežem? Kdo definoval "ducha"? Jaké zkušenosti mají zúčastnění s praktickým životem v Církvi a farní obci či církevních orgánech? Mají někteří zúčastnění alespoň základní pastorační nebo misijní zkušenosti? Do jaké míry dotyční ovládají základní znalosti církevního práva nebo dogmatické teologie?

Situace dozrála a dne 14. 10. 2019 Byzantský katolický patriarchát na základě apoštolské a prorocké autority v mimořádné situaci, která vyvrcholila Synodou o Amazonii, uskutečnil volbu platného papeže arcibiskupa Carlo M. Viganò. Synoda proběhla v klášteře u Olomouce (ČR). Zároveň jsme vyzvali všechny pravověrné biskupy a kardinály, aby se k volbě přidali či ji akceptovali.


*** Kdo dospěl k samozvanému přesvědčení že tu je prorocká a apoštolská autorita? Jakým způsobem byl informován daný arcibiskup a jak se staví k článkům a výrokům daného uskupení? Proč nebylo osobní setkání? Proč nebyly naplněny obvyklé regule při volbě platné v tradicích Východu i Západu? Jak může být uplatňováno něco co postrádá rámce jak mezilidských či platných církevních ujednání. Už v samotné volbě se dostávají dotyční do polohy znevěrohodnění a pochybností, podobně jako v případě neprůkaznosti jejich biskupských svěcení.

Tímto děkuji za případné odpovědi a praktické reakce.

Nového papeže zvolilo osm biskupů. Údaje o nich:

+ Eliáš, patriarcha (ThD.)

nar. 1946, na kněze vysvěcen 1972, vstup do řehole sv. Basila Velkého 1991, biskupské svěcení 2008, Ukrajina,

+ Metoděj (ThD.)

nar. 1968, vstup do řehole 1991, kněžské svěcení 1996, biskupské svěcení 2008, Ukrajina

+ Markián (ThLic.)

nar. 1970, vstup do řehole 1990, kněžské svěcení 1997, biskupské svěcení 2008, Ukrajina

+ Samuel (PaeDr.)

nar. 1969, vstup do řehole 1995, svěcen na kněze 2000, biskupské svěcení 2008, Ukrajina

+ Timotej (ICLic.)

nar. 1973, vstup do řehole 2008, svěcen na kněze 2004, biskupské svěcení 2008, Ukrajina

+ Basil (ThLic.)

nar. 1972, vstup do řehole 2000, svěcen na kněze 2002, biskupské svěcení 2008, Ukrajina

+ Matěj

nar. 1976, vstup do řehole 2000, kněžské svěcení 2007, biskupské svěcení 2012, Ukrajina

+ Dymytrij

nar. 1983, vstup do řehole 2000, svěcen na kněze 2011, biskupské svěcení 2013 Ukrajina


vkpatriarhat.org/cz/
Kallistratos
Očekávám reakce na červený text, reagovat na spekulativní komentáře nebudu. V tomto případě jsou rozhodující - fakta. A ta fakta je třeba doložit. Děkuji za pochopení.
Barbarin
Multinickař Monk má více registrací i na FB. Notorický lhář a podvodník.
Kallistratos
Tohle považuji za docela fajn starší článek. Jen kdyby náhodou v této naší genderové době nevěděl někdo, kdo je kdo :) vesmir.cz/…/rozdily-mezi-mu…More
Tohle považuji za docela fajn starší článek. Jen kdyby náhodou v této naší genderové době nevěděl někdo, kdo je kdo :) vesmir.cz/…/rozdily-mezi-mu…
ľubica
Kallistratos
Inu, byl jsem Monk, nikdy jsem to nepopíral a současně i mnohokrát uvedl které registrace jsem zde měl. Ano, chtěl jsem odejít, pravda chtěl, ale nakonec zde zůstal... Pokud je to tak velké provinění, pak kamenujte dle libosti kdokoli :) Co je ale odporné a co jsem za odporné vždy považoval - souběžné registrace některých diskutujících, které často zneužívají k trollení, vytváření fiktivních …More
Inu, byl jsem Monk, nikdy jsem to nepopíral a současně i mnohokrát uvedl které registrace jsem zde měl. Ano, chtěl jsem odejít, pravda chtěl, ale nakonec zde zůstal... Pokud je to tak velké provinění, pak kamenujte dle libosti kdokoli :) Co je ale odporné a co jsem za odporné vždy považoval - souběžné registrace některých diskutujících, které často zneužívají k trollení, vytváření fiktivních profilů atd. Mimochodem, teď mne rozesmál malý synek co šel spát a díval se na obrazovku, prý - ty tam čteš pohádky... :)) Asi viděl ten obrázek na monitoru... Tak pěkný závěr neděle a jen drobnost, psal jsem tu o čistém svědomí a spol. Nemám ho, vzpomněl jsem si totiž na jednoho diskutujícího, který si říkal po jednom ptáčkovi, občanským jménem TN. Tradiční katolík. Ano, byl jsem vůči němu i v osobní rovině poněkud invazivní a nebylo to fér. Prosím o odpuštění.
Barbarin
Kallistratos
před 17 minutami
Přitroublý obrázek a komentář Barbarina/Joske je mentorování na špatném hrobě.

Vatikán je podle tebe hrob? A ti lidé pak musí být mrtvoly. Nějak ses zapomněl, Monku. Nejspiše v roce 2013 u svého ujišťování.
Kallistratos
Přitroublý obrázek a komentář Barbarina/Joske je mentorování na špatném hrobě.
Kallistratos
Ale kušuj Joske, zase peklo a pobyt v něm? Co je to za off komentář? Co to v té hlavě máš? Asi tu šedou hmotu o které rád a často píšeš? Ale navzdory tomu, tento komentář co vkládám níže z jiného vlákna ti musím pochválit a chovej se dle něho i jindy. Buď zdrženlivý ve výrocích a mluv spíše o nebi... :)
-------------------------------------------------
Joske
včera
Opatrnost je matka moudrosti. …More
Ale kušuj Joske, zase peklo a pobyt v něm? Co je to za off komentář? Co to v té hlavě máš? Asi tu šedou hmotu o které rád a často píšeš? Ale navzdory tomu, tento komentář co vkládám níže z jiného vlákna ti musím pochválit a chovej se dle něho i jindy. Buď zdrženlivý ve výrocích a mluv spíše o nebi... :)
-------------------------------------------------
Joske
včera
Opatrnost je matka moudrosti. Budeme zdrženliví v odsudcích, vědomi si Ježíšova slova: "Nesuď a nebudeš souzen". Stejně bedliví však budeme, aby se popová hvězda pro nás nestala vzorem, idolem, se vší nečistotou zhýralého života.