Clicks24
lt.news

Jono Pauliaus II eros uždarymas? Pranciškus sugriežtino pasauliečių judėjimų kontrolę

Daugiau kontrolės ir daugiau centralizmo: Pranciškaus pasauliečių dikasterija išleido birželio 11 d. dekretą, nustatantį apribojimus tarptautinių tikinčiųjų asociacijų vadovams.

Centrinio valdymo organo kadencijos trukmė yra penkeri metai. Niekas, įskaitant steigėją, negali eiti savo pareigų ilgiau nei dešimt metų iš eilės. LaNuovaBq.it dekretą laiko „bomba“, nes jis „pertvarko bažnytinių judėjimų įtaką“, nors visi jie ir taip yra nuosmukyje.

LaNuovaBq.it tai yra pasauliečių asociacijų „sumažinimas“ ir sezono uždarymas, kurį 1985 m. Loreto bažnytiniame suvažiavime atidarė Jonas Paulius II, kuris veltui sutelkė dėmesį į judėjimus, kad atgaivintų Bažnyčią. Šis bandymas privertė jį susidurti su Turino kardinolu Ballestrero ir Milano kardinolu Martini.

Šiuo metu Bažnyčioje yra 122 pasauliečių bendruomenės, tarp jų Sant'Egidio, Comunione e Liberazione ir Neocatechumenal Way. Dauguma jų metėsi ant Pranciškaus traukinio, taip pasirašydami savo mirties orderį.

Dingstis perimti jų kontrolę yra vis populiarėjanti nuoroda į „seksualinę prievartą“. Tačiau retas to pavyzdys gali būti Peru pasaulietis Luisas Fernando Figari iš Sodalitium Christianae Vitae, kaltinamo homoseksualiu užpuolimu.

#newsXucnvlzvrs