pl.news
3.5K

Arcybiskup: Komunia jeszcze nigdy nie była tratowana tak zwyczajnie jak w Kościele Novus Ordo

Sposoby w jakie Eucharystia jest przygotowywana i odprawiana wołają się o zmianę, powiedział Arcybiskup San Francisco, Salvatore Cordileone, w rozmowie z CatholicNewsAgency.com (20 listopada).

Ocena Cordileone jest druzgocąca - "Komunia jeszcze nigdy nie była traktowana tak zwyczajnie w żadnym z Kościołów Apostolskich ani w żadnym Wschodnim, czy to Zachodnim obrządku".

Spytany, czy "jedynym słusznym sposobem" na przyjmowanie Komunii z szacunkiem jest przyjmowanie jej do ust - zamiast wpychania jej do buzi za pomocą własnej dłoni - Cordileone odrzekł: "Też mnie to zastanawia".

"Jest znacznie trudniej zachować szacunek względem Eucharystii, kiedy jest ona podawana na rękę", Arcybiskup tłumaczy, to co jest jasne jak słońce. W poniedziałki kapłani znajdują hostie na posadzce, pod ławami lub pomiędzy kartkami śpiewników. Jako pastor Cordileone nakazał kościelnym stać obok księdza udzielającego Komunii, aby mieć pewność, że ludzie nie oddalają się z hostią w dłoni.

Wspominając czasy, kiedy wierni musieli pościć od północy, aby dostąpić sakramentu Komunii na kolanach, Cordileone nawołuje do podjęcia "pewnego rodzaju" praktycznych środków, które przypomną ludziom, kogo witają, przyjmując Komunię.

Grafika: © tlmofsf.com, Traditional Latin Mass Society of San Francisco, #newsOesbqegvcy