Clicks1.8K

Katolicy! Nie wstydźmy się Jezusa, aby Jezus nie zawstydził sie nami !

Kto się bowiem Mnie i słów moich zawstydzi, tego Syn Człowieczy wstydzić się będzie. Łk 9,26

Łk 9, 22-25

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, Arcykapłanów i uczonych w Piśmie; zostanie zabity, a trzeciego dnia Zmartwychwstanie».

Potem mówił do wszystkich: «Jeśli ktoś chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze Krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, ten je zachowa. Bo cóż za korzyść dla człowieka, jeśli cały świat zyska, a siebie zatraci lub szkodę poniesie?»

Jest takie powiedzenie, że stres rozwija. Wstyd również. Bo wstyd jest jak czerwone światło. Poczucie wstydu to sygnał, że trzeba się zatrzymać, że coś robimy nie tak. Psychologowie nazywają to dobrym wstydem. Istnieje jednak również wstyd toksyczny, w który wpadamy pod wpływem opinii innych, kogoś, kto uważa, że nasze wartości są niepoprawne, że nie są nowoczesne.
Jezus, mówiąc w Ewangelii o wstydzie, znał dobrze zachowania społeczne, znał zdolność człowieka do odrzucania wiary i tę naszą chęć przypodobania się innym. Dlatego warto wbrew społecznym tendencjom postawić na dobry wstyd i uwolnić się od tego toksycznego, który eliminuje wiarę z przestrzeni publicznej. Wstydźmy się tylko złych postaw, nie wstydźmy się Ewangelii.


żródło:Gośc.pl

Z przykrością trzeba wyznać że, Katolicy wstydzą się swojej Wiary.
Wyznawcy szatana i innych fałszywych religii publicznie manifestują swoją wiarę, bez żadnej żenady i wstydu. Nikogo nie dziwi np. muzułmanin klęczący na ulicy i bijący pokłony aż do samej ziemi. Taki widok uważa się za coś normalnego.
Tymczasem Katolik jak modli się w miejscu publicznym na Różańcu, to tak zręcznie go ukrywa, aby nie daj Boże ktoś go nie zobaczył! Bo co wtedy o nas pomyśli?

A jeśli by ktoś się uśmiechnął ironicznie lub skomentował, to już jest straszny wstyd i ujma ? Wstydzić to się musimy, popełniać złe czyny, a przecież modlitwa Różańcowa do nich się nie zalicza.
Pokazujmy swoje Różańce i nie ukrywajmy ich przed ludźmi, jak byśmy byli jakimiś złoczyńcami, trzymając Różaniec w ręku.

Szatan nam odbiera wstyd gdy grzeszymy, a daje go nam gdy chcemy zrobić coś dobrego dla Duszy.

Tylko nam Katolikom wmawia się , że wiara jest naszą prywatną sprawą i nie powinniśmy się z tym obnosić i manifestować jej. A tymczasem Pan Jezus Mówi, że lampa ma świecić na świeczniku , a nie być chowana pod korcem. Nikt też nie zapala lampy i nie stawia jej w ukryciu ani pod korcem, ale na świeczniku, ażeby ci, którzy wchodzą, widzieli światło.(Łk11.33).

Skoro Kapłani nie chcą być świecącą lampą,(brak Sutanny w miejscu publicznym) to naszą powinnością jest dać im dobry przykład. Nie możemy wstydzić się zrobić znaku Krzyża przed Kościołem i uklęknąć gdy ktoś może. Wskazane jest manifestowanie swojej wiary, nawet za cenę wyśmiania. Co nas to powinno obchodzić , że ktoś się z nas śmieje? Jeśli ma taka ochotę to niech pęka ze śmiechu, a jego śmiech powinien spływać po nas jak woda po kaczce. Jeśli jest ktoś tak bardzo wrażliwy na opinie innych to niech to swoje wyśmianie ofiaruje Panu Jezusowi, będzie miał dużą zasługę w Niebie.
Przecież Pan Jezus też był wyśmiewany i wyszydzany. Np. w czasie Koronowania Cierniem żołnierze włożyli na Jezusa szkarłatny płaszcz, do ręki dali Mu trzcinę i podchodząc naśmiewali się z Niego, pluli Nań i bili trzciną po Głowie (por. J 19,1-3).
My Katolicy powinniśmy naśladować swojego Mistrza i Pana, przyjmować wyśmianie i upokorzenie z miłością i ofiarować to za tych naszych prześmiewców i innych grzeszników, którym grozi wieczne potępienie.
Posoborowe absurdy
Co? Kato-celebryta Pazura chwali się różańcem? To jest rozwodnik, który tak jak Jacek Kurski rozwiódł się z legalnie poślubioną pierwszą żoną w Kościele i otrzymał unieważnienie w Kościele, aby ożenić się drugi raz. Weronika Marczuk dalej przed Bogiem jest prawowitą żoną, a ta druga jego kochanką.
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Posoborowe absurdy, usunęłam zdjęcie Pazury z Różańcem, ale nie wiem czy Gloria TV, uwzględni te zmiany.
To, że modli się na Różańcu to chyba dobrze , gorzej by było gdyby się nie modlił. Może przez modlitwę Różańcową powróci do swojej pierwszej żony. Różaniec jest też dla grzeszników.
Jeśli jesteście wierni w jego pobożnym odmawianiu aż do śmierci, mimo wielkości waszych grzechów, wierzcie mi: …More
Posoborowe absurdy, usunęłam zdjęcie Pazury z Różańcem, ale nie wiem czy Gloria TV, uwzględni te zmiany.
To, że modli się na Różańcu to chyba dobrze , gorzej by było gdyby się nie modlił. Może przez modlitwę Różańcową powróci do swojej pierwszej żony. Różaniec jest też dla grzeszników.
Jeśli jesteście wierni w jego pobożnym odmawianiu aż do śmierci, mimo wielkości waszych grzechów, wierzcie mi: Percipietis coronam immarcescibilem.

Otrzymacie koronę chwały, która nigdy nie zwiędnie. Nawet gdybyście stali nad brzegiem przepaści; nawet gdybyście byli jedną nogą w piekle;nawet gdybyście, jak czarnoksiężnik, zaprzedali duszę diabłu; nawet gdybyście byli zatwardziałymi heretykami, upartymi jak szatan, wcześniej czy później nawrócicie się i zostaniecie zbawieni, pod warunkiem, powtarzam–a baczcie na wszystkie słowa i terminy, których używam –że będziecie odmawiać pobożnie Święty Różaniec aż do śmierci, aby poznać prawdę, uzyskać dar skruchy i przebaczenie grzechów.
Posoborowe absurdy
Dziękuję za rozumienie i usunąłeś/ usunęłaś zdjęcie tego gorszyciela.
Posoborowe absurdy
MEDALIK... Dopiero teraz dotarło do mnie co napiesałeś/aś. To dobrze, że zatwardziały rozwodnik żyjący w drugim związku modli się na różańcu? Będzie wysłuchany przez Boga, skoro łamie BOŻE PRAWO? To w takim razie dobrze że na różańcu modli się mocno zaangażowany homoseksualista w homoseksualnym małżeństwie. Bóg go wysłucha?
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Posoborowe... cytat pochodzi z Książki ,,Przedziwny sekret Różańca Świętego" napisanej przez Św. Ludwika Maria Grignion de Montfort.
To już jest samą Łaską jeśli grzesznik chce odmawiać Różaniec. Skoro Święty Ludwik tak pisze i podaje przykłady nawrócenia zatwardziałych grzeszników to nam nie wolno w to wątpić. Boże Miłosierdzie jest ogromne. Bóg chce wszystkich ludzi zbawić i my też mamy sie …
More
Posoborowe... cytat pochodzi z Książki ,,Przedziwny sekret Różańca Świętego" napisanej przez Św. Ludwika Maria Grignion de Montfort.
To już jest samą Łaską jeśli grzesznik chce odmawiać Różaniec. Skoro Święty Ludwik tak pisze i podaje przykłady nawrócenia zatwardziałych grzeszników to nam nie wolno w to wątpić. Boże Miłosierdzie jest ogromne. Bóg chce wszystkich ludzi zbawić i my też mamy sie modlić za zatwardziałych grzeszników, a nie tylko ich potępiać.

Nawet gdybyście stali nad brzegiem przepaści; nawet gdybyście byli jedną nogą w piekle;nawet gdybyście, jak czarnoksiężnik, zaprzedali duszę diabłu; nawet gdybyście byli zatwardziałymi heretykami, upartymi jak szatan, wcześniej czy później nawrócicie się i zostaniecie zbawieni, pod warunkiem, powtarzam–a baczcie na wszystkie słowa i terminy, których używam –że będziecie odmawiać pobożnie Święty Różaniec aż do śmierci,
Posoborowe absurdy
Tak grzesznik dobrze, że chce odmawiać Różaniec, ale po to, aby się nawrócił. A nie "afiszował" się w mediach i TRWAŁ W GRZECHU. Daje zły przykład. Niech się modli w swojej "izdebce"
W katolicyzmie TRADYCYJNYM nie ma słowa TOLERANCJA tylko jest TAK, TAK, NIE, NIE. Cezary Pazura jest zeświecczonym modernistą, kato-celebrytą, aktorem, a co za tym idzie "idolem" dla innych jego fanów.
--------- Z …More
Tak grzesznik dobrze, że chce odmawiać Różaniec, ale po to, aby się nawrócił. A nie "afiszował" się w mediach i TRWAŁ W GRZECHU. Daje zły przykład. Niech się modli w swojej "izdebce"
W katolicyzmie TRADYCYJNYM nie ma słowa TOLERANCJA tylko jest TAK, TAK, NIE, NIE. Cezary Pazura jest zeświecczonym modernistą, kato-celebrytą, aktorem, a co za tym idzie "idolem" dla innych jego fanów.
--------- Z jego życiorysu ----------

Trzykrotnie żonaty1 kwietnia 1989 poślubił Żanetępl.wikipedia.org/wiki/Cezary_Pazura, z którą ma córkę, Anastazję (ur. 29 października 1988). W 1994 rozwiódł się z żoną. Od 1995 do końca 2007 był mężem Weroniki Marczuk. 1 maja 2009 poślubił młodszą o 26 lat Edytę Zając[85]. Mają troje dzieci, Amelię (ur. 2009)[86], Antoniego Józefa (ur. 2012) i Ritę (ur. 2018)
----------------------------------------------------------------
On po ok 8 latach żyjąc w związku cywilnym z Weroniką Marczuk świadomie przed Bogiem zawarli związek małżeński i to z medialną "oprawą". Dawali wywiady do TV, prasy jak to świadomie zawierali związek małżeński w Kościele. Dostał unieważnienie tak jak Kurski i z "nową żoną" i dziećmi przyjmuje jak gdyby nic Komunię św. i publicznie odmawia Różaniec. Na czyją chwałę Boga? Maryi, czy swoją. A co córką z poprzedniego małżeństwa. Pociągnął ją do Różańca?
przeciwherezjom
Niestety, masony chcą, by to się pogłębiało - temu służą kagańce na buziach w kościołach. Niedawno rozmawialiśmy z pewnym księdzem częściowo suspensowanym za odmowę Komunii św. na rękę. Mówił nam też tak myślimy), że to znieważanie Pana Jezusa, gdy zakłada się maskę w kościele.
Posoborowe absurdy
SKANDAL!!! Zastraszyli ludzi całą Polskę CZERWONYMI STREFAMI koronawirusa zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ministerstwo-zd…
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
Żeby Pan Bóg ich nie zastraszył, bo już niedługo kara musi przyjść na to diabelskie bezprawie!
przeciwherezjom
Zamordyzm. W dodatku Polacy na własne życzenie głosowali na przekupionego prezydenta przez WHO i antychrysta. A teraz się dziwią. "...zaraz po wyborze prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję uderzył nagle ze zdwojoną siłą..." rzeczywiście to "bardzo dziwne" ;)