Bob
1404

Muzeum masakry w Nanjing dodaje nową kolekcję jako dowód „kobiet do towarzystwa” i eksperymentów z zarazkami na ludziach przez japońską armię

Opublikowano: 1 grudnia 2022 23:45

Zdjęcia Jednostki 1644 armii japońskiej, która była równie niesławna jak Jednostka 731 i popełniła haniebne zbrodnie przeprowadzania eksperymentów z zarazkami na ludziach w Chinach Zdjęcie: Xinhua

Nowa partia 453 materiałów historycznych została dodana w środę do kolekcji chińskiej sali pamięci jako nowy dowód zbrodni wojennych związanych z masakrą w Nanjing w 1937 r., popełnionych przez armię japońską podczas wojny oporu przeciwko japońskiej agresji (1931-45).

Po identyfikacji eksperci zdecydowali, że przedmioty zebrane pod koniec listopada – w tym zdjęcia i dzienniki wojenne, które zawierają ważne dane historyczne i wartości badawcze – mają jeszcze bardziej potwierdzić okrucieństwa japońskiej inwazji na Chiny oraz poszerzyć pole badawcze i pogłębić zrozumienie natury japońskiego militaryzmu i agresji, zgodnie z Izbą Pamięci Ofiar masakry w Nanjing dokonanej przez japońskich najeźdźców, która w środę zorganizowała konferencję prasową na temat nowych elementów.

Spośród 453 przedmiotów, 51 – w tym dowody na „stacje komfortu”, broń biologiczną i militarystyczną edukację dzieci Nanjing przez armię japońską – zebrał Satoshi Daito, opat świątyni Enkoji w prefekturze Aichi w Japonii, który zbierał materiały historyczne dotyczące wojny od 2005

r. 13 grudnia 1937 r. wojska japońskie zajęły Nanjing i wymordowały ponad 300 000 chińskich cywilów i nieuzbrojonych żołnierzy w ciągu następnych sześciu tygodni, jednego z najbardziej barbarzyńskich epizodów II wojny światowej, znanego jako masakra w Nanjing .

Jeden z elementów - oryginalny dziennik japońskiego żołnierza Jun Arai - zawierał szczegółowe informacje o zakładaniu „stacji komfortu” w Nanjing i służy jako najwcześniejsza wzmianka o otwarciu przez armię japońską stacji komfortu w Nanjing po systemie „kobiet do towarzystwa” została oficjalnie powołana.

Według Meng Guoxianga, profesora Uniwersytetu Medycznego w Nanjing i eksperta w dziedzinie historii japońskiej agresji na Chiny, system „kobiet do towarzystwa” był masową zbrodnią seksualną i brutalną popełnioną przez japońską armię, a także instytucjonalnym aktem ówczesnego rządu japońskiego, który podeptał ludzkość i zbezcześcił cywilizację.

„Kobiety do towarzystwa” to kobiety, które zostały zmuszone do niewolnictwa seksualnego przez japońskie wojsko podczas II wojny światowej.

Jednak siły japońskiej prawicy zdecydowanie temu zaprzeczyły, a niektórzy japońscy politycy wykazali się niejasnymi i pobieżnymi postawami w tej sprawie, powiedział Meng na konferencji prasowej, dodając, że znaleziony dziennik i inne materiały historyczne są najpotężniejszym kontratakiem.

Znajomość „stacji komfortu” opierała się głównie na wspomnieniach ofiar, niektórych archiwach japońskich i wynikach japońskich badaczy, podczas gdy określony czas jej powstania i szczegóły operacyjne zapisane w dzienniku będą korzystne dla promocji badań na temat systemu „kobiet do towarzystwa” armii japońskiej w Nanjing, powiedział Meng.

Daito pomógł także muzeum zebrać ponad 60 zdjęć Jednostki 1644 armii japońskiej, która była tak samo znana jak Jednostka 731 i popełniła haniebne zbrodnie przeprowadzania eksperymentów z zarazkami na ludziach w Chinach, powiedział Meng.

Daito zebrał również karty teatralne edukacji dla dzieci, które przedstawiały sceny z pól bitewnych po jednej stronie i skrypty po drugiej stronie, co stanowi mocny dowód na to, że ówczesny rząd japoński promował edukację militarną wśród chińskich dzieci.

Od momentu powstania w latach 80. XX wieku izba pamięci zgromadziła cenne zabytki kultury liczące 6318 obiektów w 1216 zespołach, w tym zabytki kultury pierwszego stopnia liczące 384 obiekty w 166 zespołach.
Źródło: Nanjing Massacre museum adds new collection as evidence of 'comfort women' and germ experiments on human beings by Japanese army
Bob
Osadowski: "Olszańskiego pozbawiono prawa do obrony" - Osadowski: "Olszańskiego pozbawiono prawa do obrony"