csk.news
275K

Arcibiskup Nariaďuje Radikálne Náboženstvo Covidu

Cyperský Pravoslávny Arcibiskup Chrysostomos II. suspendoval dvanástich kňazov na tri mesiace za to, že boli bez očkovania proti Covidu, uvádza Cyprus-Mail.com (31. Január). Zo 123 kňazov v arcidiecéze …More
Cyperský Pravoslávny Arcibiskup Chrysostomos II. suspendoval dvanástich kňazov na tri mesiace za to, že boli bez očkovania proti Covidu, uvádza Cyprus-Mail.com (31. Január).
Zo 123 kňazov v arcidiecéze je 27 bez očkovania, z toho 15 zo zdravotných dôvodov.
Chrysostomos nazval neuposlúchnutie jeho príkazu na injekciu „neslýchané“, „podkopávanie jeho autority“ a možné využitie jeho zlého zdravia. Varoval, že suspendácie sa môžu predĺžiť na šesť mesiacov a viesť k odvolaniu kňazov.
Tento rigorizmus týkajúci sa Covidu sa uplatňuje, hoci injekcia nezabráni ľuďom nakaziť sa, prenášať Covid a ochorieť na neho.
Biskup Morphoua, Neophytos prestal kritizovať injekcie pod tlakom vlády. Cyperská Cirkev je finančne nezávislá od štátu.
Obrázok: © Foreign and Commonwealth Office, CC BY-SA, #newsBxwujosfyi
dyk
Sud v Rakusku
Bombe! "Genesene" betrifft kein Covid-19-Maßnahmengesetz!
Správny súd potvrdí, či máte protilátky alebo ste sa uzdravili, pandémia sa pre vás skončila!
Dňa 31.01.2021 bol občan nahlásený na políciu, pretože sa zúčastnil na stretnutí bez rúška, hoci sa preukázalo, že má v krvi protilátky proti C-19 a teda nemôže nikoho nakaziť.
Toto oznámenie o pokute bolo zaslané dotknutej …More
Sud v Rakusku

Bombe! "Genesene" betrifft kein Covid-19-Maßnahmengesetz!

Správny súd potvrdí, či máte protilátky alebo ste sa uzdravili, pandémia sa pre vás skončila!

Dňa 31.01.2021 bol občan nahlásený na políciu, pretože sa zúčastnil na stretnutí bez rúška, hoci sa preukázalo, že má v krvi protilátky proti C-19 a teda nemôže nikoho nakaziť.

Toto oznámenie o pokute bolo zaslané dotknutej osobe:

Pretože zákonné ustanovenia zákona o opatreniach COVID-19 obsahujú nasledovné znenie, bola proti oznámeniu podaná sťažnosť:

Výňatok zo zákona o opatreniach COVID-19

, rozsah pôsobnosti a všeobecné ustanovenia

§ 1.

(1) Tento federálny zákon oprávňuje regulovať vstup a jazdu v

obchodných priestoroch, na pracoviskách, v domovoch dôchodcov a opatrovateľských zariadeniach, ako aj v stacionárnych ubytovacích zariadeniach. pre osoby so

zdravotným postihnutím, niektoré lokality a verejné miesta v celom rozsahu, upraviť

používanie dopravy, upraviť stretnutia a

výjazdové predpisy ako sanitárne opatrenia na zabránenie

šírenia COVID-19.

Odkaz na aktuálnu verziu:

RIS - COVID-19-Maßnahmengesetz - Bundesrecht konsolidiert, Fassung vom 03.02.2022

Sťažnosť proti rozsudku

Test na protilátky som mal pozitívny 21.01.2021 a pozitívny na

neutralizačné protilátky 26.01.2021

Zákon, ktorý je základom 3. Covid-19-NotMV idF platný 31. januára

2021 (zákon o opatreniach COVID-19), oprávňuje BMfGPuK vydávať

nariadenia.

Nariadenia možno vydať len „ako opatrenie zdravotnej politiky na

zamedzenie šírenia COVID-19“ (§ 1 ods. 1

zákona o opatreniach COVID-19).

Keďže vyhlášky sú v štruktúre právneho poriadku pod formálnymi

zákonmi, môžu zákon len konkretizovať, ale nemôžu ho meniť.

„Ak norma porušuje nadriadený (vyšší) predpis, je

nezákonná“ (Federálna administratívna akadémia)

Táto sťažnosť viedla k riadnemu pojednávaniu na Krajinskom správnom súde vo Viedni

Žiadosti uvedené v sťažnosti boli v rámci dokazovania obnovené

Ak teda máte dôkaz, že máte v krvi protilátky alebo viete, že ste sa vyliečili z C-19, nemôžete nikoho nakaziť, a preto sa na týchto ľudí už nevzťahujú nariadenia zo zákona o opatreniach na COVID-19!

Rozsudok je od dnešného dňa (02.01.2022) právoplatný.

......

Ale fakticky je to logické a nepotrebujem k tomu nejaký sud, aby som sa mohol po prekonaní covidu správať ako slobodný človek. O tom sa hovorí v normalnych médiách a hovoria o tom oveľa väčší odbornici ako Mikas, Lengvarsky a polovičny mozog z Afriky Krcmery. Veď to stale hovorim, len treba čítať médiá, ktoré sú odborné :)

S tymto by uz mohli biskupi sa obrátiť na vladu aby povolila prekonanym voľný vstup do kostola a na sv. Omsu a vlastne všade na Slovensku.
a b c
pred prichodom Krista ma byt velke odpadnutie od viery....
Laco Bajzo
Kedy to len príde a ako to len tí veriaci spoznajú? :) Čo povieš? :) Pravá tvár cirkvi
Freddy Gargamel
Aj v Pravosláví, presne tak ako v RKC či protestantských cirkvách, dochádza v súčasnej dobe v čoraz väčšej miere k vnútornému štiepeniu. K štiepeniu na základe výberu - vernosť Kristovi, či antikristovi. Jedná sa o známe biblické "triedenie duchov". V podstate vec dobrá, aj keď nie mnohí touto skúškou úspešne prejdú. Obzvlášť z kléru (akejkoľvek konfesie) ich veľa nebude.
apredsasatoci
To sa mi nechce veriť.
Freddy Gargamel
Čo sa ti nechce veriť? Že väčšina tou skúškou neprejde? Veď je písané "aby zviedli, ak možno, aj vyvolených" a tiež "keby Pán tie dni neskrátil, nikto by sa nezachránil". Takže mnoho ich asi nebude. Samozrejme, ani ja nie som rád, že to tak je, ale svet sa neriadi tým, čo by som mal ja (alebo ty) rád 😉
apredsasatoci
Živým príkladom takéhoto myslenia je p. Radomír Malý, ktorý sa bez zábran dovoláva zásahu štátu na udržanie "jedine správnej a prípustnej katolíckej viery".
Čo ti na tomto nesedí?
Keby to takto nebolo, už dávno svet nie je svetom!
Freddy Gargamel
No, mne je len smiešne, ako sa dovoláva toho, aby bola štátom garantovaná "jedine správna" cirkev, čiže RKC, čo je za súčasnej situácie priam absurdné, keďže štát je slobodomurársky, nekresťanský, a v poslednej dobe čoraz otvorenejšie antikristovský. Toto sa týka nielen štátu a "mocných tohoto sveta", ale práve tak aj "tých dole". Celá spoločnosť je naladená antikresťansky a samozrejme aj …More
No, mne je len smiešne, ako sa dovoláva toho, aby bola štátom garantovaná "jedine správna" cirkev, čiže RKC, čo je za súčasnej situácie priam absurdné, keďže štát je slobodomurársky, nekresťanský, a v poslednej dobe čoraz otvorenejšie antikristovský. Toto sa týka nielen štátu a "mocných tohoto sveta", ale práve tak aj "tých dole". Celá spoločnosť je naladená antikresťansky a samozrejme aj antikatolícky. Za takých okolností dúfať v štát a dožadovať sa jeho zásahu, pretože ovečky odopierajú poslušne sa podrobiť RKC, je naozaj smiešne a hraničí s bláznovstvom. To skôr môžem dúfať, že na Zem dopadne roj asteroidov a selektívne zasiahne sídla Sorosa, Rothschildovcov, Rockefellerovcov et al., je to podstatne pravdepodobnejšie a uveriteľnejšie 😬
Odhliadnuc už od toho, že aká je to viera a aká cirkev, keď na rekrutovanie svojich ovečiek potrebuje zásah štátnej moci?
apredsasatoci
Hmm... Treba si uvedomiť, že rkc bola, je a vždy bude majiteľkou Magisteria!
Treba sa opäť navrátiť ku Kristovmu Slovu!
Potom so štátom ľavou zadnou urobí Boh "poriadok", keď my kresťania opät budeme žiariť ako sviece.
Samozrejme, to že "pastieri" v rkc zlyhali na plnej čiare je o inom.More
Hmm... Treba si uvedomiť, že rkc bola, je a vždy bude majiteľkou Magisteria!
Treba sa opäť navrátiť ku Kristovmu Slovu!
Potom so štátom ľavou zadnou urobí Boh "poriadok", keď my kresťania opät budeme žiariť ako sviece.

Samozrejme, to že "pastieri" v rkc zlyhali na plnej čiare je o inom.
Josef Arimati
Nic se neboj. Kristus s tebou zúčtuje.
Ivan Herda
Tento ,oný ,biskup, sa nebojí ani Krista Pána, veď čo On je nejaký účtovník? Ale zabudol ,že sudca áno a večný....
viktoriine vodopady
Modra kniha : prichádza porážka pýchy tých, ktorí sa nechali zviesť falošnou vedou a duchom velikášstva a márnej slávy
dyk
https
://
www.f
acebo
o
k.c
om/100000785025773/po
sts/4822333587802761/
Peter(skala)
podlahol tlaku a pritom ani nie je dopovaný finančne vládou 🤑
Bratia a sestry
to čo vládne svetu má aj iné prostriedky
Marieta Ria
však to... slúžiť propagande zlatého teľaťa covid vakcína aj napriek tomu, že nie je závislý od vlády a za neklaňanie sa tomuto novodobému bôžikovi suspendovať kňazov - tak to je už cez čiaru - komu a čomu slúži tento človek - dokonca arcibiskup??
o. R. Balek to povedal jednoznačne a jasne:
155. Úvahová šálka čaju - Radosť kresťana a tanec P. Robert Balek
Peter(skala)
suspendacia kvoli experimentalnemu očkovaniu je do Neba volajuci hriech, ale ešte sa ohradiť, že nedbaju na jeho zdravie? 😲 Ked je chorý, tak nech sa lieči a ked nevladze, tak nech prenecha urad inému.
sv.JPII. sa nesťažoval, ale tu kvôli životu na zemi ešte bude brať iným slobodu a službu knazom?
Sami nevchadzaju a iným braniaMore
suspendacia kvoli experimentalnemu očkovaniu je do Neba volajuci hriech, ale ešte sa ohradiť, že nedbaju na jeho zdravie? 😲 Ked je chorý, tak nech sa lieči a ked nevladze, tak nech prenecha urad inému.

sv.JPII. sa nesťažoval, ale tu kvôli životu na zemi ešte bude brať iným slobodu a službu knazom?

Sami nevchadzaju a iným brania
Freddy Gargamel
Všetky "konštantínovské" cirkvi, teda cirkvi vzniknuté vývojom zo štátnej cirkvi Rímskeho impéria, sú už zo svojej podstaty závislé na štáte. A to nielen ekonomicky. Týka sa to samozrejme v prvom rade RKC a pravoslávnych, ale tiež niektorých protestantských denominácií s väčšou väzbou na štát. Tieto "konštantínovské" cirkvi majú spoločné to, že prozelytizmus (šírenie viery) cestou hlásania …More
Všetky "konštantínovské" cirkvi, teda cirkvi vzniknuté vývojom zo štátnej cirkvi Rímskeho impéria, sú už zo svojej podstaty závislé na štáte. A to nielen ekonomicky. Týka sa to samozrejme v prvom rade RKC a pravoslávnych, ale tiež niektorých protestantských denominácií s väčšou väzbou na štát. Tieto "konštantínovské" cirkvi majú spoločné to, že prozelytizmus (šírenie viery) cestou hlásania evanjelia a osobným príkladom, už nezvládajú a spoliehajú sa na asistenciu štátu pri udržiavaní svojho "košiara". Živým príkladom takéhoto myslenia je p. Radomír Malý, ktorý sa bez zábran dovoláva zásahu štátu na udržanie "jedine správnej a prípustnej katolíckej viery". Len som nejak nepochopil, prečože by mal slobodomurársky štát napomáhať šíriť ideológiu svojho konkurenta...? Ledaže by aj samotná cirkev napomáhala etablovaniu myšlienok slobodomurárstva... aha... ešteže tu máme Bergoglia 😬
Peter(skala)
len taký detail: Prozelytizmus je hereza a to podobne ako Tradicionalizmus. Obidva herézy maju spoločné, že navonok sa javia ako fylozofia, ktorá obhajuje právo na šírenie Viery a Tradicie, ale v skutočnosti tieto 2 aspekty života (Viera a Tradicia) len zneuživaju na vlastné zujmy o moc a uznanie.
Mnohí ludia nepoznaju skutočný význam týchto 2 terminologií a preto si ich mýlia resp. …More
len taký detail: Prozelytizmus je hereza a to podobne ako Tradicionalizmus. Obidva herézy maju spoločné, že navonok sa javia ako fylozofia, ktorá obhajuje právo na šírenie Viery a Tradicie, ale v skutočnosti tieto 2 aspekty života (Viera a Tradicia) len zneuživaju na vlastné zujmy o moc a uznanie.

Mnohí ludia nepoznaju skutočný význam týchto 2 terminologií a preto si ich mýlia resp. používaju namiesto skutočných terminov, ktoré charakterizuju to, čo chcú povedať.

Je to podobné ako ked niekto hovorí, že "...je pyšný na svoje dielo, či nejaku osobu". Nie, žeby bol pyšný-namyslený (hlavný hriech), ale chce tým povedať, že je "hrdý" na ... len v tom zhone vyjadrovania mu akosi nepride na um to správne slovo, tak použije to, ktoré sa zvyčajne v mediach zvykne používať a tým je práve "pýcha" (pyšný na ...)

...aj pojem: Tradicionalizmu v katolickom slovniku sa nepoužíva v pozitivnom zmysle, za to naopak práve v encyklikach papežov sa používa za negativne (hereza).

To isté "prozelytizmus"
Freddy Gargamel
Peter(skala) Dobre, tak si tam namiesto "prozelytizmus" dosaď "šírenie viery a tradície" alebo čokoľvek tohoto typu, myslím, že je aj tak dostatočne zrejmé, čo som tým chcel povedať. Jednoducho už nie sú schopní osloviť "normálnym spôsobom" neveriacich, či bývalých veriacich, presvedčiť ich argumentami, či príkladom života, o pravde kresťanstva, preto sa niektorí zúfale dovolávajú štátnej …More
Peter(skala) Dobre, tak si tam namiesto "prozelytizmus" dosaď "šírenie viery a tradície" alebo čokoľvek tohoto typu, myslím, že je aj tak dostatočne zrejmé, čo som tým chcel povedať. Jednoducho už nie sú schopní osloviť "normálnym spôsobom" neveriacich, či bývalých veriacich, presvedčiť ich argumentami, či príkladom života, o pravde kresťanstva, preto sa niektorí zúfale dovolávajú štátnej moci a nostalgicky spomínajú na časy, keď ešte štát garantoval ich monopol na tú "jedine pravú" vieru. To sa týka v plnej miere tak RKC ako aj pravoslávnych.
Modré Hluboké Nebe
Náboženství je Lucifer.
Laco Bajzo
Prečo potom apoštol hovorí "veľké je tajomstvo nášho náboženstva"
Žeby nemal toľko "svetla" ako ty?
Modré Hluboké Nebe
Kdovíco původně řekl, ty náboženský mozku. Určitě ne to, co se ti líhne v hlavě v náboženským systému Lucifera.
a b c
1. Jakubov 1:27
johanika
Novodobá Sodoma a Gomora...sme stále tí istí, nerozumieme učeniu Ježiša Krista.
Blahovec01
Pápežstvo a Vatikán vyradili poslušnosť k Evanjeliu a k nášmu pánovi Ježišovi Kristovi.
Nahradili ho bezvýhradnou poslušnosťou k človeku, k pápežovi, ktorý si uzurpoval titul že je "zástupca Boha na zemi", že je neomylný a že mu musí byť podriadená každá osoba bez výhrad a poslušná voči nemu a jeho príkazom.
A tu je kameň "úrazu". Tu je Diablov zvod. Boha máme poslúchať viac ako ľudí.
A aj …More
Pápežstvo a Vatikán vyradili poslušnosť k Evanjeliu a k nášmu pánovi Ježišovi Kristovi.

Nahradili ho bezvýhradnou poslušnosťou k človeku, k pápežovi, ktorý si uzurpoval titul že je "zástupca Boha na zemi", že je neomylný a že mu musí byť podriadená každá osoba bez výhrad a poslušná voči nemu a jeho príkazom.

A tu je kameň "úrazu". Tu je Diablov zvod. Boha máme poslúchať viac ako ľudí.
A aj pápež je omylný, hovorí to história pápežstva.
Len Boh je neomylný.

Tí, ktorí viac poslúchajú pápeža, človeka ako Krista slúžia Satanovi. A tak aj Cirkev vyzerá.

Napokon o tom hovorí prorok Daniel a aj Evanjelium sv. Jána, kde sa hovorí čo bude stvárať Drak, neviestka oblečená do purpuru a šarlátu, ovešaná zlatom slúžiaca Satanovi. Tá doba je tu a teraz.