Biskup Schneider v Trnave: „Prijímanie na ruku je najväčšia rana Cirkvi súčasnosti!“

Pri príležitosti vydania knihy otca biskupa Athanasia Schneidera s názvom Christus Vincit v slovenčine (Spolok latinskej omše, 2022) navštívil význa…
Samson1
Když někdo natáhne ruku, řeknu fuj. Když si klekne a přijímá do úst modlím se jak se podává v Tridentské mši svaté. Neříká se ani ámen, kněz se modlí a žehná přijímajícího hostií a latinsky se modlí: Korpus Dómini nostri Jesu Christi custódiat ánimam tuam in vitam aeternam. Amen Tělo Pána našeho Ježíše Krista zachovej duši tvou pro život věčný. Amen.
Přijmou na ruku a utře si ruce do gatí. Kněz …More
Když někdo natáhne ruku, řeknu fuj. Když si klekne a přijímá do úst modlím se jak se podává v Tridentské mši svaté. Neříká se ani ámen, kněz se modlí a žehná přijímajícího hostií a latinsky se modlí: Korpus Dómini nostri Jesu Christi custódiat ánimam tuam in vitam aeternam. Amen Tělo Pána našeho Ježíše Krista zachovej duši tvou pro život věčný. Amen.
Přijmou na ruku a utře si ruce do gatí. Kněz nesmí do purifikace, omytí vínem a vodou nad kalichem rozepnout prsty, ve kterých držel konsekrovanou hostii a to pod těžkým hříchem. To jsou pořádné rozdíly.
Samson1
Žiaden pápež nemôže zrušiť latinskú omšu,“ vyhlásil, „latinská omša je natoľko dôležitá, že ju žiaden pápež nemôže zničiť. To latinská omša porazí pápeža,“ dodal, na čo sa celá sála rozosmiala. 😇
Libor Halik
Kněz nesmí do purifikace, omytí vínem a vodou nad kalichem rozepnout prsty, ve kterých držel konsekrovanou hostii a to pod těžkým hříchem. To jsou pořádné rozdíly.
Samson1
Problém je i v tom, že se používá desinfekce rukou. Je to projev nedůvěry, kterou nám naordinovali dnešní vůdci, jak světští, tak duchovní. Ježíš poslal učedníky kázat, nemocné uzdravovat a toto je dnes vakcína jako projev lásky, desinfekce, ropzestupy, roušky, kde se stala chyba soudruzi. A to nám už hrozí i opičí neštovice a kolotoč kolem, tedy pokud se duchovní neobrátí ze zaměstnanců diecézí …More
Problém je i v tom, že se používá desinfekce rukou. Je to projev nedůvěry, kterou nám naordinovali dnešní vůdci, jak světští, tak duchovní. Ježíš poslal učedníky kázat, nemocné uzdravovat a toto je dnes vakcína jako projev lásky, desinfekce, ropzestupy, roušky, kde se stala chyba soudruzi. A to nám už hrozí i opičí neštovice a kolotoč kolem, tedy pokud se duchovní neobrátí ze zaměstnanců diecézí na učedníky. To vidívám jednu paní na bohoslužbě, která je zakuklená rouškou ještě dnes a ještě si pod to dá jako filtr papírový kapesník. Některé lidi dokonale pobláznili, dokonce věřící ženu. Doplním, že když řeknu fuj, tak je to na natažené ruce k přijímání, nikoli přijímání samotné.
U.S.C.A.E.
ono to má aj názov že kánonické prsty tie ktoré sa môžu dotýkať konsekrovanej hostie to len dopľňam
Libor Halik shares this
2444
kostoly, v ktorých sa prijímalo iba na ruku. Biskup Schneider povedal: „Moja mama zostávala v kostole dlhšie po omši až kým všetci neodišli. Potom sa pobrala dopredu a na prst zbierala väčšie čiastočky z Eucharistií a dávala si ich na jazyk – aby si ich aspoň takto uctila a aby sa neznesväcovali.“ Po týchto slovách bolo v sále ticho ako v hrobke. Biskup ešte odporučil – pokiaľ je to možné – do …More
kostoly, v ktorých sa prijímalo iba na ruku. Biskup Schneider povedal: „Moja mama zostávala v kostole dlhšie po omši až kým všetci neodišli. Potom sa pobrala dopredu a na prst zbierala väčšie čiastočky z Eucharistií a dávala si ich na jazyk – aby si ich aspoň takto uctila a aby sa neznesväcovali.“ Po týchto slovách bolo v sále ticho ako v hrobke. Biskup ešte odporučil – pokiaľ je to možné – do kostolov, kde podávajú prijímanie na ruku, ani nechodiť.
Vít Sehnal
Ano to je bohužel pravda - zdravou farnost poznáš podle úcty k Eucharistii. Ale kolik takových je?
Znamení pro potvrzení je víc než dost. V naší farnosti už poněkolikáté - dá se říci "tradičně" vždy na Velikonoce upadne Svátostný Ježíš laickému podavači na kostelní dlažbu, bez toho aby byla tato událost obřadně ošetřena jak je podle stávajících nařízení možné, prochází to zdánlivě bez povšimnutí …More
Ano to je bohužel pravda - zdravou farnost poznáš podle úcty k Eucharistii. Ale kolik takových je?
Znamení pro potvrzení je víc než dost. V naší farnosti už poněkolikáté - dá se říci "tradičně" vždy na Velikonoce upadne Svátostný Ježíš laickému podavači na kostelní dlažbu, bez toho aby byla tato událost obřadně ošetřena jak je podle stávajících nařízení možné, prochází to zdánlivě bez povšimnutí jak u kněží, tak u katolíků. Nic ! Ani slovíčko, kněží se radši dívají jinam. Prostě jako by se nestalo. Ale přitom to vidí každý, a kdo neviděl ten určitě později uslyší...
Podavač Pána zvedne, dá jej rukou do svých úst, nebo v horším případě vloží zpět do kalicha. Podávání na ruku samozřejmě pokračuje.
Toto "Laické podávací místo na ruku" je na té straně od oltáře ("Kněžské podávací místo na ruku" je na opačné straně), kde je zřízeno v tzv. kapličce (další z řady nehorázností!!) veřejné WC. Takže dobrý katolík, nic netuše (!!) v touze si ulevit šlape po Našem Pánu docela pravidelně už dlouhé roky.
Za sebe a za rodinu mohu ovšem napsat, že není možné na tyto mše nechodit. Pokud se ozveme, tak je odpovědí pouhé pokrčení ramen, farní rada je zcela ovládána novodobými "protestanty", pokud je zvolen někdo, kdo zbytek úcty v sobě má... tak je to většinou osoba ustrašená a nevýrazná, neschopná prosazovat to čemu věří.
Libor Halik
Cituji z Vašeho komentáře: "Takže dobrý katolík, nic netuše (!!) v touze si ulevit šlape po Našem Pánu docela pravidelně už dlouhé roky. Za sebe a za rodinu mohu ovšem napsat, že není možné na tyto mše nechodit. Pokud se ozveme, tak je odpovědí pouhé pokrčení ramen, farní rada je zcela ovládána novodobými "protestanty", pokud je zvolen někdo, kdo zbytek úcty v sobě má... tak je to většinou osoba …More
Cituji z Vašeho komentáře: "Takže dobrý katolík, nic netuše (!!) v touze si ulevit šlape po Našem Pánu docela pravidelně už dlouhé roky. Za sebe a za rodinu mohu ovšem napsat, že není možné na tyto mše nechodit. Pokud se ozveme, tak je odpovědí pouhé pokrčení ramen, farní rada je zcela ovládána novodobými "protestanty", pokud je zvolen někdo, kdo zbytek úcty v sobě má... tak je to většinou osoba ustrašená a nevýrazná, neschopná prosazovat to čemu věří."
Libor Halik
Podľa biskupa je prijateľné viesť vojnu proti islamskej ideológii, ktorá sa snaží zničiť európsku kultúru, avšak nemôže byť prijateľné, ako proti sebe bojujú Rusko a Ukrajina – dve kresťanské krajiny. Kresťania by preto mali prestať bojovať medzi sebou a zamerať svoje úsilie na zastavenie islamizácie a dechristianizácie. Rusi a Ukrajinci by si mali prejaviť „odpustenie a kresťanskú lásku“.