W ŚWIAT UDERZY WKRÓTCE EKONOMICZNY HURAGAN ! OSTRZEGAJĄ DYREKTORZY GOLDMAN SACHS I …

Inny wybitny dyrektor bankowy, John Waldron z Goldman Sachs, przewiduje poważny kryzys gospodarczy w najbliższej przyszłości. Na niedawnym spotka…
Paweł - Kielar
Dyrektor banku nic nie przewiduje. Dyrektor banku wprowadza i kreuje. Gdyby nie było banków - nie byłoby również kryzysu
CHWAŁA BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU
m.rekinek
Szef jednej z największych i najbardziej wpływowych amerykańskich instytucji finansowych ostrzega , że z ekonomicznego punktu widzenia sprawy staną się naprawdę brzydkie.
Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan, właśnie powiedział sali pełnej analityków i inwestorów, że „gospodarczy huragan” pnie się wprost na Stany Zjednoczone, a jego firma „szykuje się” na uderzenie.
Tak zwane „luzowanie …More
Szef jednej z największych i najbardziej wpływowych amerykańskich instytucji finansowych ostrzega , że z ekonomicznego punktu widzenia sprawy staną się naprawdę brzydkie.
Jamie Dimon, dyrektor generalny JPMorgan, właśnie powiedział sali pełnej analityków i inwestorów, że „gospodarczy huragan” pnie się wprost na Stany Zjednoczone, a jego firma „szykuje się” na uderzenie.

Tak zwane „luzowanie ilościowe” lub QT, które ma rozpocząć się w tym miesiącu, zwiększy się do 95 miliardów dolarów miesięcznie w zmniejszonych portfelach obligacji. Na Ukrainie toczy się też wojna, która wciąż podnosi ceny surowców.

Ropa, ostrzega Dimon, może osiągnąć 150, a nawet 175 dolarów za baryłkę. A jedzenie, jak wielu z nas dobrze wie, z każdym dniem staje się coraz droższe.

— Lepiej się przygotuj — ostrzegł publiczność Dimon. „JPMorgan przygotowuje się i będziemy bardzo konserwatywni w naszym bilansie”.
„Wiesz, powiedziałem, że są chmury burzowe, ale zamierzam to zmienić… to huragan”, dodał, zauważając, że chociaż warunki mogą wydawać się „w porządku” niektórym, nie ma pewności, czy nadchodzący huragan jest „ mały lub Superstorm Sandy.

Banki centralne nie mogą już powstrzymać uciekającego pociągu
Koniec ery taniego pieniądza Rezerwy Federalnej, jak nazywa to CNBC , szybko dobiega końca. Mówi się, że między innymi to obniża ceny akcji w sektorze technologicznym.
Inflacja również osiąga rekordowy poziom od dziesięcioleci, a to na szczycie awarii łańcucha dostaw, które naprawdę nasiliły się podczas plandemii koronawirusa w Wuhan (Covid-19) .

Wielu uważa, że gospodarka wchodzi obecnie w recesję – a może depresję – o imponujących rozmiarach. Innymi słowy, napis jest wyraźnie widoczny na ścianie, migający wielkimi literami, a Dimon o tym mówi.

„W tej chwili jest trochę słonecznie, wszystko idzie dobrze, wszyscy myślą, że Fed może sobie z tym poradzić” – wyjaśnił Dimon. „Ten huragan jest właśnie tam, w dół drogi, zbliża się w naszą stronę”.

„Nigdy nie mieliśmy takiego QT, więc patrzysz na coś, o czym mógłbyś pisać książki historyczne przez 50 lat” – dodał, zauważając, że kilka aspektów programów luzowania ilościowego Fed wyraźnie „przyniosło odwrotny skutek”. są to ujemne stopy procentowe, co nazwał „ogromnym błędem”.

Jednocześnie Dimon mówi, że banki centralne „nie mają wyboru, ponieważ w systemie jest zbyt duża płynność”.
„Muszą usunąć część płynności, aby zatrzymać spekulacje, obniżyć ceny domów i tym podobne”. (Powiązane: Pamiętasz początek ubiegłego roku, kiedy cały system płatności Rezerwy Federalnej uległ awarii z powodu „błędu operacyjnego?” )

Wojna na Ukrainie tylko pogłębia problem, który dusi się od lat, ale może to być kropla, która w końcu przełamie grzbiet wielbłąda – i jest bardziej niż prawdopodobne, że wszystko to jest zgodne z projektem w ramach kontrolowanego burzenia starego porządku świata, co jest konieczne, aby wprowadzić nowy porządek świata.

„Wojny przybierają zły obrót” – powiedział Dimon. „[Oni] idą na południe z niezamierzonymi konsekwencjami. Nie podejmujemy odpowiednich działań, aby chronić Europę przed tym, co w najbliższej perspektywie stanie się z ropą”.

W zeszłym tygodniu podczas konferencji inwestorów Dimon powiedział, że „chmury burzowe” mogą się rozpraszać. Tydzień później cała jego melodia zmieniła się, aby wskazać, że się mylił: chmury burzowe wydają się większe, ciemniejsze i bardziej złowieszcze niż większość ludzi jest przygotowana na spotkanie, gdy w końcu się pojawią.

Jedną z rzeczy, które JPMorgan robi, aby załatać luki, jest przeniesienie swoich klientów z depozytu niższej jakości, zwanego „depozytami nieoperacyjnymi”, na rynki pieniężne, na przykład. Czy to wystarczy, czy pytanie?

GET READY: JPMorgan CEO Jamie Dimon says "economic hurricane" is about to make landfall across America