Clicks156

Typický průběh hospitalizace při onemocnění koronavirem

Stylita
Začíná to horečkou. Právě ona je typickým příznakem vypuknutí nemoci COVID-19. Na konci února vznikla ve Wu-Chanu studie mapující vývoj nemoci u 140 pacientů – tedy osob, které už byly s touto …More
Začíná to horečkou. Právě ona je typickým příznakem vypuknutí nemoci COVID-19. Na konci února vznikla ve Wu-Chanu studie mapující vývoj nemoci u 140 pacientů – tedy osob, které už byly s touto chorobou hospitalizovány. Cílem studie bylo najít typický průběh nemoci u pacientů, kteří končí v nemocnici.
Vědci dospěli k tomu, že u 99 procent případů se nemoc projevuje vysokou teplotou, více než polovina nemocných také zažívalo únava a suchý kašel. Problémy s dýcháním a svalovou bolestí měla asi třetina nemocných.
Asi 80 procent případů mělo jen lehké projevy nemoci, 15 procent mělo průběh těžký a 5 procent se dostalo do kritického stavu. Studie také popsala typický průběh nemoci a její symptomy v danou dobu:
Většina výše popsaných symptomů je velmi podobná klasickému zápalu plic, přesto se dá COVID-19 poznat velmi dobře. Na rozdíl od „normálního“ zápalu plic se totiž stav nemocného zhoršuje výrazně rychleji.
zdroj: ct24.ceskatelevize.cz/veda/3066734-jak-vyp…