Radek33
1121.3K
wacula25wp.pl
Quis_ut_Deus?-Piszesz -[ W przypadku rzeczonych obrazów te prawa nie zostały spełnione, prawdy nie zostały przedstawione.]--Czy Ty nie czynisz i zachowujesz się jak Żyd ,oni również postawili takie pytanie Chrystusowy a uczyń nam cud a wtedy uwierzymy itd.Większość osób zgodzi się z tym, że fantastycznie byłoby doświadczyć takich rzeczy o które to Ty chcesz i żądasz szukając 100%-prawdy tu i …More
Quis_ut_Deus?-Piszesz -[ W przypadku rzeczonych obrazów te prawa nie zostały spełnione, prawdy nie zostały przedstawione.]--Czy Ty nie czynisz i zachowujesz się jak Żyd ,oni również postawili takie pytanie Chrystusowy a uczyń nam cud a wtedy uwierzymy itd.Większość osób zgodzi się z tym, że fantastycznie byłoby doświadczyć takich rzeczy o które to Ty chcesz i żądasz szukając 100%-prawdy tu i teraz .Może myślisz ?gdybym doświadczył cudów takich jak te, z pewnością nigdy więcej bym już nie wątpił Niewiele osób polegało na Bogu i wierzyło bez zastrzeżeń, że to Bóg właśnie TAK UCZYNIŁ ,a nie człowiek .Z natury, jako ludzie, bardzo często wątpimy. Jesteśmy niezwykle uzależnieni od naszych zmysłów, od tego, co widzimy, słyszymy i odczuwamy. W rezultacie często kwestionujemy Bożą moc która nie jest taka wedle naszej wyobraźni .Ale Ty chcesz dalej jak żyd że ma być tak jasny cud objawienia J.CH. jak Ty żądasz .NIE IDŹ TĄ DROGĄ ?
wacula25wp.pl
Quis_ut_Deus?-Przyjacielu powiedz mi dlaczego to Ty chcesz przedstawiać postaci natury Boskiej w -100% .Pomijając Twą wnikliwość zresztą i ładną ,i jaki ma to sens ? dla Ciebie skoro to NIKOMU TO SIĘ NIE UDA-NIGDY ??????.Zrozum ten świat NIGDY NIE DA SIĘ POGODZIĆ Z ŚWIATEM WIZJI OSÓB Z NIEBA nikt tego nie dokona .Zacznij czytać ŻYWOTY św.
Quis_ut_Deus?
Nie będę się powtarzał. Przeczytaj jeszcze raz mój wpis na temat tego obrazu a potem odpowiedź na pierwsze pytanie, które kiedyś w tej sprawie zadałeś.

Poza tym, nie nazywaj mnie przyjacielem, bo nie jestem przyjacielem tych, którym brak uczciwości, ani też modernistów.
Quis_ut_Deus?
Powtórzę się, ale jak widać warto. Zauważmy, ze na tym obrazie, jak i na pierwszych obrazach (Kazimirowskiego i innych), Jezus jest przedstawiany bez ran na dłoniach powstałych w wyniku ukrzyżowania. Czyli niby z Jego piersi wychodzą promienie odpowiadające Najświętszej Krwi i Wodzie, które wypłynęły po przebiciu Jego boku, ale ran na rękach nie ma! Czyli, albo s. Kowalska zapomniała, albo …More
Powtórzę się, ale jak widać warto. Zauważmy, ze na tym obrazie, jak i na pierwszych obrazach (Kazimirowskiego i innych), Jezus jest przedstawiany bez ran na dłoniach powstałych w wyniku ukrzyżowania. Czyli niby z Jego piersi wychodzą promienie odpowiadające Najświętszej Krwi i Wodzie, które wypłynęły po przebiciu Jego boku, ale ran na rękach nie ma! Czyli, albo s. Kowalska zapomniała, albo przekręciła, albo widziała jakąś zjawę. Osobiście uważam, że to drugie lub trzecie.

Zauważmy też, że postać jest na ciemnym, wręcz czarnym, tle. W ikonografii katolickiej postacie świętych są przedstawiane na jasnym tle, czasem złotym, ale jasnym, które symbolizuje światłość niebieską i chwałę Bożą. Na ciemnym tle są rysowane postacie demonów i potępionych. Znowu bardzo charakterystyczna niezgodność.

Zauważmy też, że tam gdzie się pojawiają obrazy "Jezusa miłosiernego", tam zaraz znikają obrazy Najświętszego serca Pana Jezusa, kultu praktykowanego przez Kościół od stuleci, niekontrowersyjnego, przeciwnie potwierdzonego przez teologię i praktykę Kościoła.

Obawiam się, że jest tak: Medjugorie to jest antyFatima, bo odciąga ludzi od orędzi i kultu fatimskiego. Kult "miłosierdzia" według s. Kowalskiej to jest anty kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jej "koronka" to jest antyWiatyk.
Henri_Kumans
Mam podobne odczucia i wątpliwości. Jakkolwiek o nich nie piszę, bo to wołanie na puszczy. Podobnych spraw jest wiele.
Quis_ut_Deus?
Do czasu jest to wołaniem na puszczy. Z czasem będzie do ludzi docierać. Trzeba właściwie rozumieć sytuację.

Herezja modernizmu wydaje się od czasu SW2 monolitem nie do podważenia, ze swoją doktryną min. zawartą w pismach "naszego wielkiego p.", ze swoją sprotestantyzowaną liturgią, ze zmienionym znaczeniem Sakramentów, ze swoimi świętymi typu matka Teresa, JPII, JXXIII, PVI, ... ze swoją …More
Do czasu jest to wołaniem na puszczy. Z czasem będzie do ludzi docierać. Trzeba właściwie rozumieć sytuację.

Herezja modernizmu wydaje się od czasu SW2 monolitem nie do podważenia, ze swoją doktryną min. zawartą w pismach "naszego wielkiego p.", ze swoją sprotestantyzowaną liturgią, ze zmienionym znaczeniem Sakramentów, ze swoimi świętymi typu matka Teresa, JPII, JXXIII, PVI, ... ze swoją mentalnością, tańcami itp. itd.

Wszystko jest ze sobą powiązane, ale kiedyś to wszystko runie z wielkim hukiem. Trzeba jednak nad tym pracować, choć większego skutku na razie nie widać. A choćby prawda miała się większości ukazać większości późno, to jednak nawet dla paru dusz warto ją głosić.
Weronika-S.
@Quis_ut_Deus Jest pewna religijna nieścisłość w kontekście Dzienniczka. W Dzienniczku jest bowiem: ,,kto będzie czcił ten obraz....,,, a są trzy różne kopie. Druga sprawa, jest wyraźnie mowa o czci dla obrazu, a nie postaci Chrystusa. Tak naprawdę, to czcimy nie obraz, co postać obrazu. I rzecz nieco humorystyczna. Otóż swego czasu, gdy szłam do kościoła z pewną moją znajomą, ta powiedziała, …More
@Quis_ut_Deus Jest pewna religijna nieścisłość w kontekście Dzienniczka. W Dzienniczku jest bowiem: ,,kto będzie czcił ten obraz....,,, a są trzy różne kopie. Druga sprawa, jest wyraźnie mowa o czci dla obrazu, a nie postaci Chrystusa. Tak naprawdę, to czcimy nie obraz, co postać obrazu. I rzecz nieco humorystyczna. Otóż swego czasu, gdy szłam do kościoła z pewną moją znajomą, ta powiedziała, że Chrystus miał niebieskie oczy i rude włosy. Tak się zastanowiłam skąd ona to wzięła. Wszedłszy do tego kościoła, który posiada duży obraz Chrystusa Miłosiernego stwierdziłam, że na obrazie jest tak jak ona powiedziała: rude włosy i niebieskie oczy, a więc całkiem to nietypowe dla Izraelity. Dzienniczek był przez Kościół przedsoborowy, umieszczony na Indeksie Ksiąg Zakazanych. Indeks został spalony przez Pawła VI, więc nie istnieje. Był okres, że modliłam się Koronką. Obecnie staram się systematycznie modlić na różańcu, który cały zawiera 150 Zdrowaś Maryja, a więc tyle ile jest Psalmów, którymi modliła się Maryja za swego ziemskiego życia.
Quis_ut_Deus?
O ile wiem, "Dzienniczek" nigdy nie został upubliczniony, a tylko parę kartek. Więc, jeśli to prawda, to nie możemy o jego zawartości wyrokować, aż zostanie upubliczniony.

Możemy jednak mówić o jego drukowanych wersjach, zresztą mnie do końca zgodnych ze sobą, bo ktoś postanowił poprawić kolejne wydania w duchu modernizmu. Powstaje więc pytanie, czy nie podobnie sprawa ma się z poprawianiem …More
O ile wiem, "Dzienniczek" nigdy nie został upubliczniony, a tylko parę kartek. Więc, jeśli to prawda, to nie możemy o jego zawartości wyrokować, aż zostanie upubliczniony.

Możemy jednak mówić o jego drukowanych wersjach, zresztą mnie do końca zgodnych ze sobą, bo ktoś postanowił poprawić kolejne wydania w duchu modernizmu. Powstaje więc pytanie, czy nie podobnie sprawa ma się z poprawianiem rękopisu, skoro można zmieniać wersje drukowane. Tutaj trzeba odsłonięcia kart przez siostry z Łagiewnik, a może i badań grafologicznych.

Po trzecie, nawet w wersji drukowanej "Dzienniczka" jest mnóstwo nieścisłości i wiele błędów teologicznych. Także wątpliwości goną wątpliwości.

Zauważmy też, że rysem charakterystycznym pontyfikatu Franciszka, jest fałszywie pojęte miłosierdzie Boże, a niektóre błędy mają swoje odpowiedniki w "Dzienniczku", jakim go znamy z wersji drukowanych.
Weronika-S.
Bywało, że miałam wrażenie, takie osobiste, jakby obraz Chrystusa Miłosiernego ,,przysłaniał,, Krzyż Chrystusa, a cześć dla Faustyny była o mało co porównywana do czci dla Matki Bożej, co w pewien sposób mąciło mi odbiór religijny. Obecnie uporałam się z tą sprawą.
PolObyw
Odmawiam ją codziennie 2x, o 15.00 za nawrócenie episkopatu, szczególnie tych, którzy nigdy z wiadomych powodów nie założą maski jako naznaczenie oraz o 20.00 w intencji Bożej ochrony dla prorokujących Polaków, a jest ich na dzień dzisiejszy pięcioro jawnych. Wg proroctw przez nich przekazywanych, wszystko odbywa się w zgodzie z objawieniami od Matki Bożej, Trójcy Przenajświętszej i kilkorga …More
Odmawiam ją codziennie 2x, o 15.00 za nawrócenie episkopatu, szczególnie tych, którzy nigdy z wiadomych powodów nie założą maski jako naznaczenie oraz o 20.00 w intencji Bożej ochrony dla prorokujących Polaków, a jest ich na dzień dzisiejszy pięcioro jawnych. Wg proroctw przez nich przekazywanych, wszystko odbywa się w zgodzie z objawieniami od Matki Bożej, Trójcy Przenajświętszej i kilkorga Świętych. Króluj nam Królu Polski Jezu Chryste, z Woli Boga 20.02.2020r koronowany na Króla Polski w Niebie. Amen.
woj_tek shares this
1
Jota-jotka
Jezu Ufam Tobie
O Maryjo Matko Miłosierdzia módl się za nami!
Radek33
Akt poświęcenia Polski Miłosierdziu Bożemu
Boże Miłosierny - Stwórco Wszechświata - Boże Ojców naszych - Ojcze Przedwieczny! Spójrz okiem Miłosiernej Opatrzności Twej na wyciągnięte błagalnym gestem ręce Twojego ludu polskiego. W poczuciu naszej nędzy - z nieograniczona, ufnością uciekamy się do Twego Miłosierdzia i prosimy o łaskę przebaczenia za grzechy naszego Narodu.
W tej chwili wpatrzeni …More
Akt poświęcenia Polski Miłosierdziu Bożemu
Boże Miłosierny - Stwórco Wszechświata - Boże Ojców naszych - Ojcze Przedwieczny! Spójrz okiem Miłosiernej Opatrzności Twej na wyciągnięte błagalnym gestem ręce Twojego ludu polskiego. W poczuciu naszej nędzy - z nieograniczona, ufnością uciekamy się do Twego Miłosierdzia i prosimy o łaskę przebaczenia za grzechy naszego Narodu.
W tej chwili wpatrzeni oczyma dusz naszych w Twój święty Majestat padamy na kolana, wyznając w pokorze, żeśmy prochem i nicością, a grzechy nasze bez liczby.
Za wszystkie łaski i dary Twoje, Boże Miłosierny, myśmy Ci zapłacili zdradą Twych świętych przykazań, zdeptaniem Przenajświętszej Krwi Jezusa Chrystusa.
Tak, Ojcze nasz, zgrzeszyliśmy i zawiniliśmy! Ale ponieważ objawiłeś nam, o Boże, że Miłosierdzie Twoje nie zna granic, przeto wołamy z ufnością: Jezu Miłosierny, Zbawicielu nasz - Miłosierdzia... Miłosierdzia... Miłosierdzia... Miłosierdzia nad Narodem naszym! W pokorze serca naszego -Twemu sercu oddajemy na zawsze wszystkie polskie rodziny - młodzież polską - naszą ukochaną Ojczyznę. O dobry panie Boże, Ojcze nasz, Jezu Chryste Odkupicielu i Bracie nasz, miej Miłosierdzie nad naszą Ojczyzną, naszą nędzą. Twego Miłosierdzia wzywamy, bo ono jest jedyną nadzieją naszą. Twemu Miłosierdziu polecamy i poświęcamy nasz biedny Naród, skłócony nienawiścią Kaina i pychą szatana. Daj nam proszącym łaskę, byśmy zrozumieli swe posłannictwo w dziejach, byśmy poprawili się z grzechów, byśmy z całym przekonaniem i w duchu szczerości praktykowali Twoje i Kościoła Twego przykazania!
Daj moc ducha polskim rodzicom w misji rodzicielskiej i wychowawczej. Daj młodzieży polskiej całą głębię wiary naszych praojców. Dokonując tego aktu poświęcenia i oddania Twemu Miłosierdziu, wołamy: Boże, daj Ojczyźnie naszej i światu całemu tak upragniony pokój - pokój w duszy i sercach - pokój między wszystkimi narodami.
O Jezu, w dzień przyjścia Twego nie bądź nam sędzią, ale Ojcem Miłosierdzia. (Wszyscy powtarzają). Miłosierdzie Boże, ufamy Tobie! (trzy razy) Jezu, ufam Tobie! (trzy razy).
Tekst tego Aktu jego autor - sługa Boży ks. Michał Sopoćko, spowiednik i kierownik duchowy św. siostry Faustyny - osobiście ofiarował tuż przed śmiercią (1975) swojej bratanicy, s. Bernadecie Sopoćko, podczas odwiedzin w Białymstoku. Siostra Bernadeta przekazała go swojej przełożonej generalnej w Gorzowie Wlkp.