Clicks34
lt.news

Šventasis? Mirė Vieno žmogaus katedros statytojas

96 metų Justo Gallego Martinezas, Nuestra Señora del Pilar katedros ("Katedra iš šiukšlių") Mejorada del Campo mieste, Ispanijoje, kūrėjas sekmadienį mirė savo gimtajame mieste.

Jis pradėjo statyti 1961 metais be planų ir be krano, dirbo vienas, naudojo tik šlamštą iš šalia esančio pramoninio poligono, nuo darbo dienos pradžios 6 val., išskyrus sekmadienį.

Būdamas dešimties metų, per Ispanijos pilietinį karą, jis matė, kaip komunistai, kovoję su generolu Franco, šaudė kunigus ir nusiaubė Mejorados bažnyčią. Dėl to jis rodė mažai pagarbos miesto socialistineq administracijai.

Justo tapo trapistu, susirgo tuberkulioze, negalėjo tęsti asketiško trapistų gyvenimo ir išvyko prieš duodamas paskutinius įžadus. Jis pažadėjo Stulpo Dievo Motinai, kad jei pasveiks, pastatys šventovę. Kai tai atsitiko, jis pradėjo statytis tėvų paveldėtame sklype.

Įspūdinga konstrukcija (55mx25m, 35m aukščio) gali pasigirti daugybe nebaigtų bokštų, o viduje esančios sienos dekoruotos freskomis.

Kai Justo pradėjo, žmonės jį vadino „pamišusiu kunigu“, bet jam tai nerūpėjo. „Ką padariau, tą padariau dėl Viešpaties“, – sakė Gallego, – „niekada nebuvau su moterimi. Man Bažnyčia yra mano gyvenimas, mano žmona, mano vaikas“.

Ispanijos vyskupai atsisakė priimti katedrą kaip bažnyčią.

Paveiksliukas: © wikipedia, CC BY-SA, #newsRcipbsvwhl