Clicks1.7K
pl.news
3

Franciszek zaczyna adwent od afrykańskiej mszy z dżungli

W pierwszą niedzielę adwentu Franciszek przewodniczył Mszy dla społeczności kongijskiej w Bazylice św. Piotra. Została ona odprawiona w rycie zairskim z 1988 - włącza on pewne lokalne elementy i ma promować "włączenie kultur".

Kongijska Msza Franciszka odbyła się z okazji 25. rocznicy ustanowienia pierwszego kongijskiego kapelana w Rzymie.

W czasie składania ofiar rozbrzmiała kongijska muzyka i odbyła się taneczna procesja, co przekształciło bazylikę w swoistą dżunglę. Franciszek wyglądał na znudzonego tańcem i pohukiwaniami (film poniżej)

Użytkownicy Twittera śmieją się z tego, pytając i włączenie żyraf, słoni i niemieckich tańców ludowych w kolejnych performensach.

Komunia Święta była często udzielana do ręki, choć ta praktyka powinna być ograniczona lub nawet zabroniona w Watykanie.

#newsHwktrustrs

wacula25wp.pl
A w tamtej strefie czasowej radość wysławia się inaczej i folklor też inny .Oni przeżyli sporą część życia zupełnie inaczej niż tak naprawdę my w Europie musimy to zrozumieć też aby przybliżyć ich do Boga
Tradycja i Wiara
Więc ryt zairski też już mamy? Z afrykańską Pachamamą?
wobronietradycjiiwiary.com/czy-mozna-modli…
Irenikus likes this.
przeciwherezjom
Adwent w tym roku zaczął się strasznie. Polscy biskupi, którzy wiernie sekundują antypapieżowi też swoją działkę zaczęli:
obronaeucharystii.com/…/uderzyli-w-najs…
icowałek likes this.