Clicks2.4K
pl.news
11

Drugi strzał: Josef Seifert wskazuje na porażające konsekwencje deklaracji z Abu Zabi

Deklaracja z Abu Zabi podana przez papieża Franciszka oznacza "koniec Chrześcijaństwa" i jest "herezją wszystkich herezji", powiedział Gloria.tv filozof Josef Seifert(Poniżej film w niemieckiej wersji językowej).

Deklaracja stwierdza, że Bóg życzy sobie zróżnicowania religijnego.

Jednak 1 marca Franciszek wyjaśnił biskupowi Athanasiusowi Schneiderowi, że miał na myśli dopuszczenie przez Boga takiej sytuacji (Bóg pozwala), a nie nakaz (Bóg pragnie).

Seifert uważa to tłumaczenie za "niewystarczające", ponieważ "całkowicie nieakceptowalna" deklaracja nie może zostać naprawiona w prywatnej rozmowie, ale trzeba ją odwołać publicznie.

Co więcej, wyjaśnienie podane przez Franciszka jest niepełne, ponieważ nie można deklaracją stwierdzić, że to, co istnieje, jest "dopuszczane" przez Boga, wliczając w to upadek Szatana czy eksterminację milionów ludzi w Auschwitz, wyjaśnia Seifert.

Podaje on taki przykład: "wyobraźmy sobie, że papież powiedziałby: »od stworzenia Bóg chciał różności między kobietą i mężczyzną oraz morderstwa w Auschwitz«. Wtedy skandal objąłby cały świat i papież musiałby przeprosić za tak potworne określenie".

Dopuszczenie przez Boga do wielkiego zła jest czymś innym niż jego stwórcza i pozytywna wola: "o obu można mówić w tym samym zdaniu".

Grafika: Josef Seifert, #newsZagztjysrp

Rafał_Ovile shares this
2.4K
porażające konsekwencje deklaracji z Abu Zabi
romanowski