Clicks65
Bos016
2

Kto powinien łożyć na obozy dla uchodźców?

Kto powinien łożyć na obozy dla uchodźców?
—————————————————————–

Wizyta minister Beaty Kempy w Jordanii,w obozie dla uchodźców wojennych z Syrii skłania do postawienia jednego zasadniczego pytania – kto powinien za to płacić?

Wysiłki polskiego rządu, który wspomaga finansowo jak może doświadczonych przez okrutną wojnę Syryjczyków są chwalebne i bardzo dobrze świadczą o Polakach. Sami jednak świata nie zbawimy a potrzeby zrujnowanej wojną Syrii i Iraku są nie do udźwignięcia przez pojedyncze państwa wielkości Polski.

Wracając do postawionego na wstępie pytania – kto powinien płacić, należy jasno i jednoznacznie odpowiedzieć – płacić powinni ci, którzy doprowadzili do takiej sytuacji na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Mainstreamowe media (także polskie) piszą oczywiście czasami o tragedii mieszkańców Libii, Syrii czy Iraku. Pochylają się nad losem uchodźców, którzy na nędznych łódeczkach czy wręcz pontonach rzucają się przez morze by dopłynąć do pierwszej, włoskiej wyspy. Przekonują, że naszym obowiązkiem jest przyjmowanie ich i dzielenie na wszystkie państwa Unii. Tutaj akurat mediom wtóruje nawet kościół katolicki, który ustami samego papieża i jego hierarchów grzmi z ambon namawiając do „chrześcijańskiej solidarności”. O tym jednak kto jest winien takiej sytuacji, kto doprowadził do śmierci milionów ludzi a następne miliony zmusił do ucieczki ze swoich domów milczy się zawzięcie.

Nikt, czy to oficjalne, korporacyjne media czy to politycy nie zająkną się o tym kto jest za tę sytuację odpowiedzialny. Lista tych państw jest dość długa ale kilka wybija się znacznie. Należy wymienić tutaj USA, Izrael, Arabię Saudyjską, Katar, Wielką Brytanię czy Francję. Polska też dołożyła swój kamyczek uczestnicząc zbrojnie w agresji na Irak czy Afganistan albo udostępniając CIA miejsce w naszym kraju, gdzie mogli spokojnie torturować pojmanych „terrorystów”. Nie mamy powodów do dumy.

Tzw. „arabska wiosna” to była seria przewrotów zaplanowana i realizowana przez wymienione wyżej państwa. Główne cele były dwa – destabilizacja państw arabskich rzadzonych przez siły laickie (Libia, Irak, Syria, Egipt) i zastąpienie ich islamskimi fundamentalistami – Bractwo Muzułmańskie w Egipcie i ISIS w w Iraku i Syrii. Leży to przede wszystkim w interesie Izraela, który cierpiąc na „stres przedtraumatyczny” żyje w ciągłym strachu przed swoimi sąsiadami. Izrael nie robi tego oczywiście swoimi własnymi siłami, ma od tego wojska goim czyli USA i ich wasali. Sami dostarczają informacji wywiadowczych, trochę broni, wsparcie logistyczne czy leczenie rannych terrorystów z „państwa islamskiego”. Głównym sponsorem tych spisków są bogate monarchie z BW – Arabia Saudyjska i Katar. Przez jakiś czas takim sponsorem była także Turcja, która za swoje usługi brała opłatę w kradzionej z Syrii i Iraku ropie.

Drugim celem był oczywiście zamiar zawłaszczenia bogatych złóż naftowych i gazu w napadanych krajach. Przyczyn tych agresji było oczywiście więcej ale to już temat na osobną notkę. Znane są już setki e-maili Hilary Clinton, onegdaj Sekretarza Stanu USA, ktore nie pozostawiają żadnych wątpliwości co do prawdziwej tożsamości sprawców chaosu i cierpień dziesiątków milionów mieszkańców Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Należy jednak zwrócić uwagę na dziwny zbieg okoliczności – ambicje i fobie Izraela zazębiły się z planami Sorosa (nielubianego ponoć nad Jordanem), który wyłożył ogromne pieniądze na finansowanie niekontrolowanej migracji do Europy oraz lobbing na rzecz przyjmowania ich w państwach Unii. Z wiarygodnych źródeł wynika, że 1/3 eroposłów jest na liście płac Sorosa.

Zasadnicze pytanie brzmi – dlaczego to państwa europejskie, w tym Polska, mają ponosić koszty zbrodni USA i Izraela czy innych członków „koalicji antyterrorystycznej”? Skoro stać ich było na inwazje, stworzenie „państwa islamskiego”, zbrojenie, szkolenie i leczenie wahabickich terrorystów to powinno być ich stać na ulżenie doli napadniętym i wygnanym. Jednak żaden z polityków, wasali USA i Izraela nawet się o tym nie zająknie.

Żadne z państw agresorów nie osiągnęło jednak swojego celu. Syria ze swoim legalnie wybranym prezydentem w koalicji z Iranem, Hezbollahem, Irakiem i Rosją nie pozwoliła na zawładnięcie i zniszczenie kraju. Izrael znalazł się w najgorszej sytuacji od 48′, ma już Iran i Hezbollah przy swoich granicach. Kto wie czy niedługo Syryjczycy nie zarządają zwrotu okupowanych Wzgórz Golan?

Miało być tak pięknie a tu wizja Wielkiego Izraela od Nilu po Eufrat pękła jak bańka mydlana.

spiritolibero.neon24.pl/post/142003,kto-powi…
Bos016
Mówi się,że nie przyjmujemy uchodźców.
Statystyki jednak mówią coś innego.
migracje.gov.pl/…/2018
Można wpisać sobie dany kraj i zobaczyć ilu już ich jest.
Bos016
Należy jednak zwrócić uwagę na dziwny zbieg okoliczności – ambicje i fobie Izraela zazębiły się z planami Sorosa (nielubianego ponoć nad Jordanem), który wyłożył ogromne pieniądze na finansowanie niekontrolowanej migracji do Europy oraz lobbing na rzecz przyjmowania ich w państwach Unii. Z wiarygodnych źródeł wynika, że 1/3 eroposłów jest na liście płac Sorosa.