Clicks920
Libor Halik
3

Lakomé Turecko sebevražedně podvádí Rusy i USA o protiraketovém nákupu

To se mu nevyplatí, jako se Jidášovi nevyplatilo zradit i Pána Ježíše Krista, i veleradu, od které chtěl nejprve jen 30 stříbrných, ale pak je vrátil, že chce mnohem víc a odůvodnil to tím, že Ježíš je přece nevinný. Lakota a vražednost jdou ruku v ruce.
Z lakoty Turecko nEkoupilo ani od Číny, ani od USA zbraně protivzdušné obrany. Na dluh koupilo tu nejlevnější - z Ruska. Ale do nainstalování a zprovoznění té ruské v dubnu (apríli) 2020, Turecko nemá žádnou protiletadlovou a protiraketovou obranu.
Dle info z 15. července 2019 21:40 Turecko nasadí protiraketový (ruský) systém S-400 do příštího jara. Erdogan: Cílem je společná produkce s Ruskem. A nyní přistálo osmé letadlo a začalo vykládat náklad,“ řekl Erdogan. „Dá-li Bůh, v dubnu 2020 nasazení dokončíme a staneme se jednou z mála zemí světa, která má takovouto protivzdušnou obranu,“ uvedl prezident. „Nyní je cílem společná produkce s Ruskem,“ dodal. www.lidovky.cz
Možná Turecko ruský systém ani nEnainstaluje, protože od 20.2.2020 22:32 Turecko by privítalo pomoc od USA. Chcú (americký) systém protivzdušnej obrany Patriot, turecký minister obrany Hulusi Akar vo štvrtok vyhlásil. "Existuje riziko náletov a raketových útokov na našu krajinu," uviedol Akar pre tureckú televíziu CNN Türk." "S cieľom vyhnúť sa incidentom vyzývame tureckú stranu, aby prestala podporovať akcie teroristov (v Sýrii) a prestala im dodávať zbrane," zdôraznilo RUSKÉ ministerstvo obrany. www.cas.sk/…/turecko-by-priv…
Přitom ještě 4.2:2020 turecký prezident Erdogan o S-400. „Není ani řeči, že odmítneme ruský systém protivzdušné obrany S-400. Máme s Ruskem strategické projekty, jako je Turecký proud a elektrárna Akkuyu." citují noviny Sabah slova Erdogana. RUSKÝ ministr zahraničí Lavrov: Stovky bojovníků z Idlibu se pohybují do Libye. Turecko nebylo schopno splnit řadu klíčových závazků, Turecko bez varování rozmístilo vojska v idlibské zóně (v Sýrii). cz.sputniknews.com/…/202002041145551…
Platí SEBEVRAŽEDNÉ Turecké ultimátum Rusku do 29.2.2020, jinak zaútočí Turecko vydírá Rusko, protože Turecko vlastní průplavy z Černého do Středozemního (Bílého) moře a Rusové vozí do Sýrie vojenskou techniku právě skrz tyto průplavy s mlčenlivým dovolením Turecka. Jakmile Turecko zablokuje Rusku průplavy, syrské Asadově armádě bude scházet vojenská munice. Letecká doprava z Ruska do Sýrie je velmi nákladná a složitá. V současnosti Turecko dovoluje Rusům přelet přes turecké území. Zakáže-li to, Rusové musí oblétávat přes Kaspické moře, dál přes Írán, dál Irák do Sýrie.
Jediné řešení, jak pomoci Sýrii a ruské armádě v Sýrii, je donutit Turecko k válečné kapitulaci skrze demonstrativní vhození atomové bomby na vhodné turecké území a vojensky obsadit průplavy - jak bylo předpovězeno athoským mnichem Josifem Vatopedským.
Dle proroctví sv. Paisije Athoského se muslimský turecký vůdce zachová jako šílenec a bude si myslet, že jeho arnáda (asi doufá v americkou spolupráci) porazí armádu ruskou.
Turek v pýše zapomíná, že Americká armáda, bude-li chtít bojovat, tak jedině za Izrael, nikoliv však za Turecko proti Rusku.
Ruská vlajka
Libor Halik
Sýria, 21. februára 2020 (Sputniknews) – Turci sa v sýrskom Idlibe sami dostali do bezvýchodiskovej situácie, a to ako politicky, tak aj vojensky, myslí si americký analytik Scott Ritter, ktorý v minulosti pracoval ako spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty.
V rámci dohody zo Soči z roku 2018 malo Turecko odzbrojiť a oddeliť sa od teroristickej organizácie Tahrír al Sam (Organizácia …More
Sýria, 21. februára 2020 (Sputniknews) – Turci sa v sýrskom Idlibe sami dostali do bezvýchodiskovej situácie, a to ako politicky, tak aj vojensky, myslí si americký analytik Scott Ritter, ktorý v minulosti pracoval ako spravodajský dôstojník americkej námornej pechoty.
V rámci dohody zo Soči z roku 2018 malo Turecko odzbrojiť a oddeliť sa od teroristickej organizácie Tahrír al Sam (Organizácia pre oslobodenie Levanty). Vďaka tomu, že to nedokázalo urobiť, zasialo semená svojho nevyhnutného zabitia na území Sýrie, ” napísal Ritter v materiáli publikovanom na portáli televízie RT.
Dnes má teroristická organizácia Tahrír al sám, podľa slov analytika, okolo 30 000 ozbrojencov, ktorí sa nachádzajú v provincii Idlib. Tá zostáva poslednou pevnosťou teroristov na území Sýrie.”Podľa ustanovení dohody zo Soči sa Rusko a Sýria vzdá vojenskej operácie v Idlibe výmenou za to, že Turecko vynúti takzvané” deeskalačné zóny “, kde protirežimné sily odovzdajú svoje ťažké zbrane a ozbrojenci teroristických organizácií, ako je Tahrír al sám, budú odzbrojení a evakuovaní, “stojí v materiáli Rittera.
Aby to mohlo byť dosiahnuté, Turecko vytvorilo rad opevnených kontrolných miest nachádzajúcich sa po území týchto deeskalačných zón. “Namiesto toho ale, aby odzbrojilo FSA (teroristickú “Slobodnú sýrsku armádu” ) a vyhnalo Tahrír al sám, Turecko použilo tieto opevnenia k odstrašovaniu pred akýmkoľvek pokusom o ofenzívu zo strany ruskej či sýrskej armády. Krátko povedané, Turecko totálne zlyhalo pri plnení svojich záväzkov zo Soči, “myslí si.
Ritter dodáva, že potom, čo Rusko a Sýria rozhodli o zastavení prímerí a obnovili vojenské operácie, sa sýrskej armáde podarilo obkľúčiť desať z dvanástich týchto opevnených tureckých bodov, a to v rámci oslobodzovania územia, ktoré predtým ovládali teroristi.
“Vďaka tomu, že (Turecko – red.) Odmietlo plniť svoje povinnosti v rámci dohody zo Soči a odzbrojiť a rozpustiť jednotky Tahrír al sám nachádzajúce sa vo vnútri provincie Idlib, Turecko otvorilo dvere v súčasnosti prebiehajúcej ofenzíve zo strany síl patriacich Sýrii a Rusku, “uviedol v článku americký analytik a dodal:” Turci sa teraz nachádzajú v nemožnej situácii. “Tureckí vojaci sa podľa názoru Rittera nemôžu efektívne brániť, vzhľadom k svojim počtom a celkovému stavu. Môžu vraj len dúfať, že bude nová dohoda o zastavení paľby, ktorá tureckým vojenským silám v Idlibe umožní stiahnuť sa tak, “aby ich hrdosť zostala nedotknutá”.”V každom prípade, kvôli tomu, že sa spojilo so záujmami Tahrír al samu a porušilo svoje povinnosti vyplývajúce z dohody v Soči z roku 2018, Turecko urobilo svoju pozíciu v Idlibe neudržateľnú ako vojensky, tak i politicky,” uzavrel svoju analýzu Scott Ritter.
Obnovenie prevádzky letiska Aleppo
Medzinárodné letisko sýrskeho Aleppa bolo po osemročnej prestávke znovu sprevádzkované a už prijalo prvé osobné lietadlo.
“Letisko bolo uzavreté od roku 2012 kvôli neustálym útokom teroristov, bolo prakticky obklopené v určitých obdobiach, bolo ťažké sa k nemu dostať. Zamestnanci letiska ho však udržiavali v pracovnom stave, “povedal riaditeľ letiska Mohammed al-Masry s tým, že letisko prešlo potrebnými technickými opravami, vrátane obnovy pristávacích dráh.
Prvé osobné lietadlo pristálo po ôsmich rokoch na letisku Aleppo v stredu. Letom z Damasku cestovalo 120 ľudí, vrátane sýrskeho ministra dopravy Ali Hamúda a ministra cestovného ruchu Muhammada Martiniho.
Letisko bolo otvorené vďaka úspechom sýrskej armády. Tá má od nedele plnú kontrolu nad všetkými osadami okolo mesta, a prvýkrát od roku 2012 zaistila ochranu letiska pred pravidelným ostreľovaním ozbrojencami, ktorí sa nachádzali na predmestiach od roku 2016, kedy teroristi boli z Aleppa vytlačení. Zdroj: www.armadnymagazin.sk/…/americky-analyt…
Libor Halik
21.2.2020 Poskytnutím leteckej podpory sýrskej armáde Rusko preukázalo, že je pripravené tvrdo reagovať. Turecko by malo tento signál správne pochopiť. Alebo Turecko môže uzavrieť úžinu a jeho vzdušný priestor pre Rusko, aby zablokovalo vojenské zásielky pre Sýrsku armádu. Turecko požaduje nasadenie systémov Patriot od USA. Trumpova administratíva odmietla súhlasiť s dohodou, pokiaľ Turecko …More
21.2.2020 Poskytnutím leteckej podpory sýrskej armáde Rusko preukázalo, že je pripravené tvrdo reagovať. Turecko by malo tento signál správne pochopiť. Alebo Turecko môže uzavrieť úžinu a jeho vzdušný priestor pre Rusko, aby zablokovalo vojenské zásielky pre Sýrsku armádu. Turecko požaduje nasadenie systémov Patriot od USA. Trumpova administratíva odmietla súhlasiť s dohodou, pokiaľ Turecko najskôr nezruší vyspelý ruský systém protiraketovej obrany S400, ktorý si kúpilo minulý rok a ktorý Washington považuje za hrozbu pre spôsobilosť NATO v oblasti. Rastúca konfrontácia medzi Tureckom a Ruskom tak môže podnietiť Turecko, aby po rokoch napätí reštartovalo vzťahy s USA. www.armadnymagazin.sk/…/ruske-letectvo-…
One more comment from Libor Halik
Libor Halik
Právě dobytí černomořských tureckých průplavů Ruskem bude historickým počátkem viditelné 3. světové války dle proroctví pravoslavných i katolických světců.