Clicks943
pl.news
9

Sondaż: strach przed koronawirusem ogarnął księży

Nie bojąc się już Boga, hiszpańscy księża są teraz ogarnięcie paniką pandemii.

Według badań opublikowanych na stronie ComunidadBernabe.com, 74 procent z nich pragnie niesprecyzowanego "nowego modelu duszpasterskiego" po wirusie. Kapłani i biskupi są tradycyjnie skłonni wpaść w medialną pułapkę.

W badaniu przeprowadzono wywiad z 170 księżmi. Tylko 22 procent chciałoby wrócić do katolickiej "pracy jak zwykle".

77 procent przewodniczyło Eucharystii na żywo na platformach wideokonferencyjnych wolnych od wirusów. W ostatnich dekadach większość hiszpańskiego duchowieństwa stała się bezbożna.

#newsFxaubqqmql

przeciwherezjom
Tak, szeregi kapłańskie są przesiewane - Przypomnijcie sobie słowa Pana Jezusa z Ostatniej Wieczerzy (o przesiewaniu jak pszenicę). To teraz się dokonuje. Jest to konieczne, jest Wolą Bożą, dlatego Bóg dopuścił diabelską inwazję koronyświra. Po Oczyszczeniu będziemy mieć o wiele mniej kapłanów - za to, na otarcie łez, co nieco porządniejszych....
NR 17.

OD DZISIAJ NUMERUJĘ KOMENTARZE, PONIEWAŻ SĄ KASOWANE.


Ks. Piotr Maria Natanek: Kazanie z dnia 31. 05. 2020 r.

„W sercu, które Mi się sprzeciwia, nie Mam upodobania, nigdy się z nim nie połączę.

Jeśli, Mam władać sercem, musi być Mi poddane i pokorne wobec Mojej woli.

Sprzeciw serca, to łamanie Moich Przykazań w doświadczeniu, albo, uparte sprzeciwianie się Mojej woli w …More
NR 17.

OD DZISIAJ NUMERUJĘ KOMENTARZE, PONIEWAŻ SĄ KASOWANE.


Ks. Piotr Maria Natanek: Kazanie z dnia 31. 05. 2020 r.

„W sercu, które Mi się sprzeciwia, nie Mam upodobania, nigdy się z nim nie połączę.

Jeśli, Mam władać sercem, musi być Mi poddane i pokorne wobec Mojej woli.

Sprzeciw serca, to łamanie Moich Przykazań w doświadczeniu, albo, uparte sprzeciwianie się Mojej woli w powołaniu, cierpieniu i doświadczeniu.

Serce, które przyjmuje Moją wolę, zalewam morzem Łask...”
.
przeciwherezjom
"nigdy się z nim nie połączę" - ej, ej.... To nie pochodzi od Boga. Dopóki żyjemy możemy się nawrócić - nawet te serca, które Bogu się sprzeciwiają mogą się nawrócić - więcej, nawet ci, co świadomie służą diabłu - i to tacy co aktualnie niszczą Kościół czyli część polskich biskupów, rządzący krajem - nawet oni, jeśli się nawrócą choćby w ostatniej godzinie będą zbawieni, czyli w teorii kiedyś, …More
"nigdy się z nim nie połączę" - ej, ej.... To nie pochodzi od Boga. Dopóki żyjemy możemy się nawrócić - nawet te serca, które Bogu się sprzeciwiają mogą się nawrócić - więcej, nawet ci, co świadomie służą diabłu - i to tacy co aktualnie niszczą Kościół czyli część polskich biskupów, rządzący krajem - nawet oni, jeśli się nawrócą choćby w ostatniej godzinie będą zbawieni, czyli w teorii kiedyś, po wiekach ciężkiego czyśćca będą na zawsze złączeni z Bogiem.
Nie zamierzam się bić z ks. Natankiem - być może słowa wyrwane są z kontekstu - lecz powyższy cytat do którego się odniosłem jest wyraźną herezją ograniczającą Boże Miłosierdzie.
WYKŁAD

NAUKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

ŚW. ROBERT KARD. BELLARMIN SI

BISKUP I DOKTOR KOŚCIOŁA

––––––––

ROZDZIAŁ XX

O GRZECHACH PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU

UCZEŃ. Ile jest grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, i które są?

NAUCZYCIEL. Jest ich sześć, a są następujące. 1. Rozpaczanie o zbawieniu. 2. Zarozumiałe spodziewanie się zbawienia bez zasług. 3. Walczenie przeciwko …More
WYKŁAD

NAUKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

ŚW. ROBERT KARD. BELLARMIN SI

BISKUP I DOKTOR KOŚCIOŁA

––––––––

ROZDZIAŁ XX

O GRZECHACH PRZECIWKO DUCHOWI ŚWIĘTEMU

UCZEŃ. Ile jest grzechów przeciwko Duchowi Świętemu, i które są?

NAUCZYCIEL. Jest ich sześć, a są następujące. 1. Rozpaczanie o zbawieniu. 2. Zarozumiałe spodziewanie się zbawienia bez zasług. 3. Walczenie przeciwko prawdzie poznanej. 4. Zazdroszczenie bliźniemu łaski Bożej. 5. Uporczywość w grzechach. 6. Ostateczne niepokutowanie.

U. Dlaczego grzechy te nazywają się grzechami przeciwko Duchowi Świętemu?

N. Bo złość sama jest źródłem tych grzechów, a mianowicie trzeciego z nich, który więcej od innych jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, a jest wtedy, gdy kto poznawszy prawdę, uporczywie wmawia w siebie i w drugich, iż nie jest prawdą. Grzeszenie przez złość nazywa się grzeszeniem przeciwko Duchowi Świętemu, bo Duchowi Świętemu przypisujemy Dobroć nieskończoną, wręcz przeciwną złości naszej: podobnie jak grzeszenie przez występną niewiadomość, zowie się grzeszeniem przeciwko Synowi Bożemu, bo Jemu przypisujemy Mądrość nieskończoną; a zaś grzeszenie przez ułomność, zowie się grzeszeniem przeciwko Bogu Ojcu, bo Jemu przypisujemy Moc nieskończoną.

U. Co mają właściwego te grzechy?

N. To, że nie mają przebaczenia ani w tym życiu, ani w przyszłym, jak o tym ostrzega nas Ewangelia święta (Mt. XII, 32; Mk III, 29; Łk. XII, 10). Co się ma rozumieć w ten sposób: iż to przebaczenie jest bardzo rzadkim i trudnym, bo trudno i rzadko się zdarza, iżby ci, którzy wpadają w te grzechy, przyszli do prawdziwej pokuty. Nie masz przebaczenia na te grzechy: jest tu więc powiedziane w sposobie względnym; tak jak się mówi np. nie masz lekarstwa na tę chorobę: co nie znaczy, iż żadnym sposobem wyleczenie nastąpić nie może, lecz znaczy tylko, iż w zwyczajnym biegu rzeczy nie masz wyleczenia.

–––––––––––

Wykład Nauki Chrześcijańskiej, ułożony z rozkazu Klemensa VIII Papieża, przez kardynała Roberta Bellarmina. Na polski język przetłumaczony i w Propagandzie wydany, w Rzymie 1844. Ku większej chwale Bożej, i ku zbawieniu bliźnich przedrukowany, ss. 184-185.

( PDF )

© Ultra montes (www.ultramontes.pl)
Cracovia MMV, Kraków 2005
Powrót do spisu treści dzieła św. Roberta Bellarmina pt.

WYKŁAD NAUKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
(KATECHIZM WIĘKSZY)
wacula25wp.pl
Quas Primas No frustracja i konsternacja jest naprawdę w Tobie poważna A to, co mnie naprawdę bardzo denerwuje, to miejsce, w którym to przytaczasz, sądzę, że są to jakieś frustracje w środowisku glorii . A spróbuj nie traktować siebie poważnie może Ty jesteś w ciąży. Bo prawdę którą napisałem jest faktem PRAWDZIWYM . 😊 😉 🤭 🤭
wacula25wp.pl
Chcę powtórzyć to że jest to Piękny i mądry wzór do świętości na dziś oraz to, że powinniśmy naśladować go w również w Polsce .A strach przed koronawirusem ogarnął księży też przecież są ludźmi jak my .Teraz nie tak dawno badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u szarytek przebywających w poznańskim domu zakonnym a zarażenia wśród zakonnic wykryto niedawno .Tak więc wedle Twojego myślenia-…More
Chcę powtórzyć to że jest to Piękny i mądry wzór do świętości na dziś oraz to, że powinniśmy naśladować go w również w Polsce .A strach przed koronawirusem ogarnął księży też przecież są ludźmi jak my .Teraz nie tak dawno badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u szarytek przebywających w poznańskim domu zakonnym a zarażenia wśród zakonnic wykryto niedawno .Tak więc wedle Twojego myślenia-Weronika-S. należy NIC NIE ROBIĆ nie szczepić no bo po co ksiądz nie zaraża?bo lekarze-naukowcy to jak to ujołaś -[ to teraz ohydna powtórka. Niebawem zapieje ,,trzeci kur,, to zdrętwieją i porzucą z rąk itd ]- Aha to dlatego należy ich tych chorych i wielu pozostawić na pastwę losu i powiedzieć jak islamista bo Bóg tak chciał .UWIERZ mi Twoje myślenie pochodzi niestety ale od bestii .A to przecież rząd stara się jak może i KK nawołuje do ratowania narodu czyli nas po przez { kwarantannę-itp. }aby ocalić i pomóc.OJ-oj przemyśl to ???
Quas Primas
ZAMILCZ propagandysto!!!
Za ile sprzedajesz swoją duszę???
przeciwherezjom
Co się przejmujesz? Jak wacula chce, to niech się szczepi....
Weronika-S.
Judasz zdradził w zmowie z władzami, a teraz ohydna powtórka pod dyktando światowego WHO. Niebawem zapieje ,,trzeci kur,, to zdrętwieją i porzucą z rąk i twarzy owe rekwizyty. Problem, bo uciekać nie będą mieli dokąd, a jak tu paść na kolana przed Bogiem, przed którym chronili się gumowymi rękawiczkami.