Clicks2
NewsLetters

Роздуми над Словом життя Пс. 77,3

«Скрутного для мене дня я Господа шукаю; уночі я простягаю мої руки безустанку, душа моя зреклась утіхи»

У житті кожної людини бувають дні скрути. Рішенням не є впасти в депресію, але шукати вихід. Його маємо шукати передусім у Бога. Якщо ми не шукаємо виходу в Бога, а шукаємо його в людей, то іноді це може якось помогти, але також можемо потрапити у ще більшу проблему. Але якщо ми найперше шукаємо допомогу в Бога, Він дасть нам світло або поставить на нашому шляху певних людей, які порадять або допоможуть вирішити нашу, здавалося б, невирішальну проблему.

Як ми повинні звертатися до Бога? Псалмопівець навчає нас: «Уночі я простягаю мої руки безустанку».

Існує різниця: або піддатися у важкій ситуації депресії, яка паралізує людину у скруті, так що вона тільки лежить, не може спати, а негативні думки пригнічують її; або мати досвід, який має псалмопівець. Він у скруті безнастанно підносить свої руки до Бога, і навіть у цій важкій, майже безнадійній ситуації, шукає Господа. Основною проблемою буває лінь, яка заважає людині вийти на той рівень, де вона опреться слабкості і депресивній думці, пов’язаній з труднощами, і стане як фізично, так і духовно у позицію правдивої молитви. Правдива молитва ‒ це не якесь мріяння, але вона полягає у внутрішньому самозреченні. Ми повинні відкинути фальшиві думки та почуття і усвідомити Божу присутність та Боже слово. У ньому маємо залишатися і одночасно навпереміну усвідомлювати, що Бог мене бачить, знає мене і любить. У цій правдивій молитві також треба упокоритися перед Богом, визнати свої гріхи та свої дурниці і дати їх до Божого світла під силу Христової Крові. Тоді цілковито віддаюся Богові так, наче б це була остання хвилина мого життя. Усвідомлюю Божу любов, що Він мене створив, Він віддав за мене Свого Сина Ісуса Христа, який заплатив за мої гріхи, і в Ньому дає мені вічне життя, а також силу подолати у цей день скруту і використати її для очищення своєї душі та зміцнення відношення до Бога, або й для здобуття благодаті для навернення людей, які перебувають у темряві та в рабстві брехні і смерті.

Наголошення на піднятих руках ‒ це не просто поетичний вираз, але конкретний та практичний засіб глибокої молитви. Це допомагає вибратися зі стоячих вод ліні й тупості через фізичне самозречення, яке спонукає до душевного самозречення.

Що означають слова псалма «душа зреклась утіхи»? Йдеться про зречення фальшивої утіхи, яка відводить від суті. Душа шукає вирішення проблеми в Бога, а також приймає утіху від Нього самого. Фальшивою утіхою може бути алкоголь, наркотики, перегляд фільмів… Людина радо повірить обману, але згодом це приносить ще набагато гірші проблеми. Наприклад, сьогодні існує потіха типу: «Прийми вакцину, все буде добре, проблеми вирішаться». Не вирішаться! Навпаки, вони стануть невирішальними.

У вірші 12 сказано: «Пригадую собі діла Господні, пригадую чуда Твої днедавні». Про яку подію з давніх часів йдеться? З віршів 20-21 випливає, що псалмопівець має на увазі перехід через Червоне море.

«Роздумую й над усіма ділами Твоїми, і міркую над учинками Твоїми» (вірш 13) ‒ над учинками, про які нам розповідає Святе Письмо, а також про власні досвіди зі свого життя.

Ідеально було б піднімати свої руки до Господа і шукати Його не лише скрутного дня, але шукати Його щодня. Кожного дня виділити для Бога хоча б одну годину внутрішньої молитви, навіть якщо це й вимагатиме жертви відмови від серфінгування в Інтернеті, від відпочинку або від безплідних розваг. В цьому всьому ми часто втрачаємо день за днем, рік за роком і майже ціле своє життя. Але якщо радикально постановимо собі принаймні одну годину на день присвячувати Богу та своїй душі, Бог це нам багатократно винагородить. Тоді матимемо час на корисні речі, а марних, зайвих і шкідливих уникнемо.


Візантійський Вселенський (Католицький) Патріархат (ВВП) ‒ це спільнота монахів, священиків та єпископів, що мешкають у монастирях. Очолює ВВП Патріарх Ілля з двома єпископами-секретарями: + Тимотеєм і + Методієм. ВВП виник з необхідності захищати основні істини християнської віри від єресей і апостазії. Псевдо-папу Бергольйо ВВП не визнає і не підпорядковується йому.

Підписатися на розсилку нових публікацій від ВВП


vkpatriarhat.us4.list-manage.com/…4da3e3582e1ecefc&id=c8496b93c3