Clicks1K

Eastern Orthodox Miracle! Snakes Venerating Holy Icons In Greece!

snakee
34
Slyšeli jste už někdy o svatých hadech? Dnes slaví katolická církev jednu z nejvýznamnějších slavností celého liturgického roku, totiž slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Ze všech mariánských svátků, …More
Slyšeli jste už někdy o svatých hadech?
Dnes slaví katolická církev jednu z nejvýznamnějších slavností celého liturgického roku, totiž slavnost Nanebevzetí Panny Marie. Ze všech mariánských svátků, kterých je, včetně těch méně známých, během každého roku zhruba třicet, je tento vůbec nejdůležitější. Vždy totiž, když nějaký světec má během roku více svátků, jako je tomu třeba u Jana Křtitele, Dominika Guzmána anebo našeho svatého Václava, tak jako nejvýznamnější z nich se bere ten, kdy se slaví úmrtí, tedy zrození dotyčného pro nebe. V případě Panny Marie je to tedy dnešek, který se v západní části církve slaví jako Nanebevzetí, a v té východní starobyle jako Zesnutí přesvaté Bohorodice, Dormition of the Theotokos. Významnost podtrhuje i to, že v dřívějších dobách u nás tomuto svátku předcházela i samostatná postní doba zakončená přísným postem, ve východní praxi dodržovaná dodnes. My západní, změkčilí křesťané, jsme od této povinnosti uvolněni.
Nu, a tento svátek je uctíván i hady, při zázračném jevu, který se každoročně opakuje na řeckém ostrově Kefalonia. V jedné vesnici je tam starobylý poutní kostel zasvěcený právě nanebevzetí, spolu s ženským klášterem. Zázrak začal někdy na počátku 18. století, kdy k vesnici připluli piráti a chtěli klášter vyloupit; bylo zrovna před poutní slavností. Když jeptišky uviděly piráty, začaly se modlit k Panně Marii. Najednou se kolem kostela objevily místní jedovaté a útočné černé užovky (druh Telescopus Fallax), kterým obarvení vytváří na hlavě křížek, a piráti se kvůli nim báli přiblížit. Když piráti odpluli, hadi zase zmizeli.
Od té doby se rok co rok až dodnes tito hadi na ostrově začínají objevovat vždy několik dní před slavností Nanebevzetí, plazí se do poutního kostela, tam uctí milostnou ikonu Panny Marie, a po slavnosti zase zmizí a celý rok se tam neukáží, až do příští slavnosti. V kostele se dají vzít do ruky, přestože jinak koušou a jsou jedovatí.
katolíka by na první pohled mohlo trochu mrzet, že hadi takto putují do pravoslavného chrámu. Jenomže hadi ve skutečnosti dávají docela jasně najevo, že jsou katolíci. Plazí se totiž do kostela 15. srpna, čímž potvrzují, že respektují bulu papeže Řehoře XIII. Inter gravissimas, kterou posunul počítání času o několik dní. Podle originálních pravidel pravoslavných církví by se přitom slavnost Dormition měla konat až za dva týdny, a většinou se tak i slaví.)
Pokud se chcete podívat na video o hadím zázraku, tady je odkaz
Zedad and one more user like this.
Zedad likes this.
Libor Halik
Video s českými titulky na: Zázrak s hady v Řecku Rumuni a Řekové, kromě Athosu a malé skupiny starostylníků, slaví od r.1924 svátek PMarie 15. srpna dle normálního kalendáře. Athosští a všichni Rusové až 28. srpna, neboť věří v juliánské datování času a odmítají dál bullu papeže Řehoře XIII. z 24.2.1582. Závěr bully: "Bude-li však kdo toto kazit či nedovoleně falšovat, pobouří tím Boha všem…More
Video s českými titulky na: Zázrak s hady v Řecku Rumuni a Řekové, kromě Athosu a malé skupiny starostylníků, slaví od r.1924 svátek PMarie 15. srpna dle normálního kalendáře. Athosští a všichni Rusové až 28. srpna, neboť věří v juliánské datování času a odmítají dál bullu papeže Řehoře XIII. z 24.2.1582. Závěr bully: "Bude-li však kdo toto kazit či nedovoleně falšovat, pobouří tím Boha všemocného a jeho blažené apoštoly Petra a Pavla." kalendar.beda.cz/inter-gravissimas cs.wikipedia.org/wiki/Inter_gravissimas
Zedad likes this.
Libor Halik
"v dřívějších dobách u nás tomuto svátku (15. srpna) předcházela i samostatná postní doba zakončená přísným postem, ve východní praxi dodržovaná dodnes." Půst pomáhal našim předkům 1 000 let, je potřeba se k němu vrátit! Kromě toho, když se pramáti Eva a praotec Adam nepostilli, odpadli od Boha a s nimi jejich potomci.
One more comment from Libor Halik
Libor Halik
"Plazí se totiž do kostela 15. srpna, čímž potvrzují, že respektují bulu papeže Řehoře XIII. Inter gravissimas, kterou posunul počítání času o několik dní. Podle originálních pravidel pravoslavných církví by se přitom slavnost Dormition měla konat až za dva týdny, a většinou se tak i slaví."
Libor Halik and 2 more users like this.
Libor Halik likes this.
stefan.mordel likes this.
Stylita likes this.