Clicks2.1K
pl.news
117

Księża ARESZTOWANI za odprawienie mszy w czasie paniki koronawirusowej

Co najmniej trzech kapłanów zostało aresztowanych za publiczne odprawianie mszy świętej podczas pani koronawirusowej, donosi CatholicNewsAgency.com (31 marca).

Ojciec Deogratius Kiibi Kateregga został aresztowany 29 marca za odprawianie Mszy św. z około 15 wiernymi w Mpigi, w Ugandzie.

W Kerali, w Indiach, dwóch księży, dwóch seminarzystów i trzy siostry zostało oskarżonych o łamanie nakazów rządowych po mszy odprawionej w kaplicy wewnętrznej w mniejszym seminarium.

Również w Kerali, Ojciec Paul Padayatti został aresztowany 23 marca za odprawienie Mszy św. i requiem, w których uczestniczyło około 100 osób.

Wszystkich zatrzymanych później zwolniono i ostrzeżono, aby nie odprawiali ani nie uczestniczyli w publicznych Mszach Świętych.

Grafika: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsHqppgxxkee

elbow
No tam przynajmniej cywilizacja - aresztują, w Polsce neobolszewia wymyśliła horrendalne kary pieniężne bez domniemania niewinności i możliwości obrony przed sądem.
JezusMaryja1
a Jezus Chrystus powiedzial:
"Bardziej trzeba sluchac Boga niz ludzi !"
Czas przesladowan wiary nigdy nie byl czasem latwym i domaga sie pokonywania leku, czasem bolu, utraty swoich bliskich, tego, co posiadasz....

Wstajesz ze spoczynku, kladziesz sie spac, idziesz do pracy czy cokolwiek - umocz swoja dlon w wodzie egzorcyzmowanej albo poswieconej, przezegnaj sie : w imie Ojca i Syna i Ducha …More
a Jezus Chrystus powiedzial:
"Bardziej trzeba sluchac Boga niz ludzi !"
Czas przesladowan wiary nigdy nie byl czasem latwym i domaga sie pokonywania leku, czasem bolu, utraty swoich bliskich, tego, co posiadasz....

Wstajesz ze spoczynku, kladziesz sie spac, idziesz do pracy czy cokolwiek - umocz swoja dlon w wodzie egzorcyzmowanej albo poswieconej, przezegnaj sie : w imie Ojca i Syna i Ducha swietego.

Panie Boze prowadz, Panie Boze strzez, bron od wszelkiego zlego, od nieszczesc, od zlych ludzi i zakusow szatana. Amen Maryjo ! Otocz mnie i moich najblizszych plaszczem swojej opieki. Amen
Piotr2000
„Obywatel jest zobowiązany w sumieniu do nieprzestrzegania zarządzeń władz cywilnych, gdy przepisy te są sprzeczne z wymaganiami ładu moralnego, z podstawowymi prawami osób i ze wskazaniami Ewangelii. Odmowa posłuszeństwa władzom cywilnym, gdy ich wymagania są sprzeczne z wymaganiami prawego sumienia, znajduje swoje uzasadnienie w rozróżnieniu między służbą Bogu a służbą wspólnocie politycznej” …More
„Obywatel jest zobowiązany w sumieniu do nieprzestrzegania zarządzeń władz cywilnych, gdy przepisy te są sprzeczne z wymaganiami ładu moralnego, z podstawowymi prawami osób i ze wskazaniami Ewangelii. Odmowa posłuszeństwa władzom cywilnym, gdy ich wymagania są sprzeczne z wymaganiami prawego sumienia, znajduje swoje uzasadnienie w rozróżnieniu między służbą Bogu a służbą wspólnocie politycznej” (KKK 2242).
Piotr2000
WOJNA z Panem BOGIEM trwa, bo ludzie w swojej wiekszosci wyparli sie Go, bluznili Mu i zyli tak, jakby Go i Jego Prawa nie bylo !
przeciwherezjom
To wszystko po to, aby odebrać ludzkości Chleb Życia!
Weronika-S.
@TomaszBiał Święty Jan Chryzostom powiedział że ,,korytarze piekła są wybrukowane czaszkami biskupów,,. Gdyby współcześni, co bardziej rezolutni, uwzględnili te słowa Świętego, to może niejeden z nich bardziej przestraszyłby się takiej perspektywy wieczności niż owego koronawirusa... Ale i do tego tanga ,,trzeba dwojga,. Rozumu i wiary. A tego jednocześnie jest pozbawionych w stopniu godnym …More
@TomaszBiał Święty Jan Chryzostom powiedział że ,,korytarze piekła są wybrukowane czaszkami biskupów,,. Gdyby współcześni, co bardziej rezolutni, uwzględnili te słowa Świętego, to może niejeden z nich bardziej przestraszyłby się takiej perspektywy wieczności niż owego koronawirusa... Ale i do tego tanga ,,trzeba dwojga,. Rozumu i wiary. A tego jednocześnie jest pozbawionych w stopniu godnym podziwu bardzo wielu hierarchów.
Weronika-S.
...poprawiłam
TomaszBiał
Prześladowanie Kościoła wymagane bezwzględne posłuszeństwo dla Biskupów.
wacula25wp.pl
Weronika-S. Piszesz -[ tak, wszyscy umrzemy ]--Zapewne masz rację ale po co to przyspieszać i pomagać śmierci -[ eutanazja była to dobra śmierć ]-?????
Weronika-S.
@wacula25wp.pl Nie emocjonuj się tak, wszyscy umrzemy. A już Pana Boga w tym wola, na jaką chorobę. Czy to będzie wirus z koroną czy bez korony.
wlowoj
litości ludzie - nie dyskutujcie...
wacula25wp.pl
Tak więc jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka jest zarażony koronawirusem. To już kolejna osoba z otoczenia biskupa Rzymu, u której potwierdzono zarażenie śmiertelnym wirusem

. Czy mógł zarazić Franciszka?i innych dłońmi z komunią św. ?????????
Weronika-S.
Nie ma żadnego szalejącego koronawirusa, są szalejący słudzy szatana także w obrębie instytucjonalnego Kościoła, to masoneria dobrze ułożona z rządem w Polsce i innych państwach, To szatański spektakl, który skupia uwagę świata. Chyba nigdy tak nie było, aby tak daleko oddalono się od Boga, a przylgnięto do prowokatorów i zdrajców, także religijnych.
olek19801
A tymczasem coś się dzieje pod przykrywką świrusa koronusa. Dowiemy się po czasie.
Jadwiga Bob
...ale chyba nie tu
przeciwherezjom
Weronika S - trafienie w dziesiątkę!