Clicks1.7K

Pápež v Panónii – aké sú motívy návštevy Františka v Maďarsku a na Slovensku?

Pápež v Panónii – aké sú motívy návštevy Františka v Maďarsku a na Slovensku?
Video:

Nový čas: Viva PAPA Francesco. POŽEHNAJ SLOVENSKU, SVÄTÝ OTEC
alianciazanedelu.sk/archiv/9741


Na Slovensko prichádza pápež František a je vcelku záhadou prečo. Predchádzajúce návštevy pápeža Jána Pavla II. boli veľkolepé, zúčastnili sa na nich státisíce ľudí a pápež sa Slovákom prihováral po slovensky.
Súčasný pápež pochádza z Argentíny, slovenčina i stredná Európa sú mu cudzie a prípravy jeho návštevy poznamenala očkovacia segregácia, takže vidieť ho bude môcť iba veľmi málo ľudí. Aké sú teda motívy tejto návštevy?

V prípade duchovných osobností sa treba vyvarovať zjednodušení. Sú ich plné médiá, či už korporátne alebo alternatívne. Jedným zo zjednodušení je, že príde liberálny pápež na pozvanie budhistky. Alebo že návšteva pápeža má poslúžiť na propagáciu očkovania. Veci sú zjavne komplexnejšie a netreba si zamieňať motívy našej nad priepasťou balansujúcej vlády a motívy Vatikánu. Cirkev rozmýšľa dlhodobo a jedným z hlavných dôvodov pápežovej návštevy Maďarska a Slovenska je nová evanjelizácia strednej Európy.

Z historického hľadiska bolo prenikanie kresťanstva do stredoeurópskeho priestoru problematické, sprevádzané vojnami a doslova a do písmena niekoľkonásobné. Najprv to bol franský vplyv, potom byzantská misia Konštantína a Metoda na pozvanie Rastislava a následné vyhnanie Metodových žiakov Svätoplukom. Vtrhnutie staromaďarských kmeňov spôsobilo na viac ako storočie návrat k pôvodnému slovanskému duchovnu. Opätovne začal pokresťančovať naše územie až uhorský štát a trvalo mu to až do 14. storočia.

No už o storočie neskôr prišla reformácia a náboženské vojny. Následná protireformácia a konečná sekularizácia v priebehu 20. storočia proces zavŕšili. V určitom zmysle sa nachádzame v podobnom bode ako naši predkovia tesne pred vznikom Svätoplukovej ríše.

Stredná Európa má zohrať dôležitú úlohu v blízkej budúcnosti. Je preto pochopiteľné, že sa o ňu zaujímajú mocenské centrá či už z Bruselu, Washingtonu alebo Ríma. Súčasná návšteva pápeža na Slovensku je kamienkom do tejto mozaiky. My však, podobne ako vtedy pred tisíc rokmi, musíme hľadieť predovšetkým na vlastné záujmy a na naše samostatné miesto na civilizačnej mape Európy. Z tohto pohľadu treba hodnotiť aj Františkovu návštevu Maďarska a Slovenska, čiže území bývalej rímskej provincie Panónia.

Maroš Puchovský
alianciazanedelu.sk/archiv/9741
Trepifajksl
johanika
Možno u arcibiskupa C.M.Vigano nájdeme odpoveď na všetky naše otázky o návšteve, stretnutiach, homíliách, podpore:
infovojna.sk/…igan-o-diabolskom-pozadi-noveho-svetoveho-poriadku
Metod
Cirkus svet, na pokračkovanie....
dyk
Keď bude Pápež František zo Slovenska odchádzať, tak tu bude iná vláda, ako čo ho vítala :) Takú mafiu ani v Taliansku nezažije :)
hlavnespravy.sk/…drzala-vysetrovatelov-naka-z-kauzy-ocistec/2674474
Coburg
Tie motívy a ciele sa ešte len ukážu. Buďme triezvi. Podliehať nejakej situačnej masovej eufórii alebo umelému nadšeniu sa môže vypomstiť. Uvidíme, aké ovocie to prinesie. Potom budeme múdrejší.
johanika
Aj Ján Pavol II. mal svoje politické úlohy. Ich plody zažívame naplno i v dnešnej dobe. Takže by bolo pochabé si namýšlať, že František nedostal noty.
apredsasatoci
Múdro píšeš johanika!
Coburg
Ja by som Jána Pavla II. a Františka neoprovnával. Dvakrát nevstúpiš do tej istej rieky. Dnes sme niekde úplne inde.
apredsasatoci
Coburg
JPI. zabili, lebo krížil slobodomurárom plány.

JPII. bol na výslní, lebo bol Božím človekom.
Naozaj si myslíš, že slobodomurári sú sprostí?
Coburg
Haha, slobodomurári vôbec nie sú sprostí. Žiaľ, sú až takí múdri, že si to nevieme vôbec uvedomiť, čo je ich "pracovná metóda".
johanika
Na základe tohto zmierenia pokoncilovej Cirkvi so slobodomurárstvom bola v rámci publikovania nového CIC (Kódexu kánonického práva) klauzula o exkomunikácii členov slobodomurárskych združení z CIC vypustená. Nový CIC bol vyhlásený pápežom Jánom Pavlom II. Apoštolskou konštitúciou „Sacrae Disciplinae Leges“ z 25. januára 1983 a účinnosť nadobudol 27. novembra 1983.
apredsasatoci
Coburg
Už si naozaj netreba nič uvedomovať!
Len slepý nevidí ich takmer 60 ročne ovocie. 🤮
Coburg
Žiaľ, tých vidiacich je zatiaľ stále akosi málo..
johanika
"Zem nás už nedokáže uniesť...." hlavné posolstvo Čaputovej. (Žeby to bolo o covide?)
johanika
Pred rokom 1989 a hneď po ňom sme situáciu nevnímali reálne pravdivo. Neverili sme, že nás môže niekto z kresťanov oklamať. Verili sme KDH, verili sme každému, kto sa aspoň okrajovo radil ku kresťanom. Verili sme, že konečne sa môžeme úprimne otvorene hlásiť k Ježišovi a všetci, ktorí sa k nemu hlásia majú čisté úmysly. Opakom bola pravda. Spätne vidíme, že si z kresťanstva urobilo množstvo ľudí …More
Pred rokom 1989 a hneď po ňom sme situáciu nevnímali reálne pravdivo. Neverili sme, že nás môže niekto z kresťanov oklamať. Verili sme KDH, verili sme každému, kto sa aspoň okrajovo radil ku kresťanom. Verili sme, že konečne sa môžeme úprimne otvorene hlásiť k Ježišovi a všetci, ktorí sa k nemu hlásia majú čisté úmysly. Opakom bola pravda. Spätne vidíme, že si z kresťanstva urobilo množstvo ľudí zárobkovú činnosť a majú Boha len v ústach nie v srdci. Výsledkom sú dnešné dni , kedy sa človek cíti aj s cirkvou osamelý.
apredsasatoci
Po revolúcii sa nedali nevidieť 2 veci.
1. Slovensko sa začalo rozkladať. Hovorila som si - raz ho predsa rozkradnu, čo potom? Genocída mi fakt nenapadla.
2. Nesedeli mi od začiatku hypotéky na 30 rokov. Nevedela som to síce vysvetliť, ale strašne mi to nesedelo. Potom, keď mi známy povedal podmienky, odhovorila som ho od toho.
Coburg
Ako počúvam pápeža, nie som "sklamaný", pretože priniesol na Slovensko presne to, čo "prináša" do celého sveta. Pečiatkou bol jeho pozdrav v Dóme sv. Martina, teda na cirkevnej pôde, kde povedal ako pozdrav Bon giorno - teda dobrý deň, teda civilný pozdrav, akým sa "uviedol" ako pápež (buona sera - dobrý večer) po svojom zvolení na námestí sv. Petra.
dominikguzman
Práve mám rozrobené jedno video, dúfam, že o také dva dni sa mi ho podarí dokončiť, bude dosť zaujímavé o pápežovi, akú to agendu on napĺňa... Tešte sa.
U.S.C.A.E.
tipujem čísla dvetisíc a k tomu tridsať 😊 teraz to volajú že veľký reset alebo inkluzívny kapitalizmus ale to je ako hovoria česi nemlich to samý
Hermenegild
V programe na stretnutí v DÓME sv. Martina so zasvätenými bola aj plánovaná jedna jediná modlitba "Otčenáš", ale akosi pápež si na Nebeského Otca ani nespomenul.
Krásný pokojný den
Nic dobrého nevidíte a nejen na papeži. A to je škoda. 🙂
Coburg
Povedal Bon Giorno (dobrý deň) predsa, čo sme chceli viac?
Monika G
Krásný pokojný den. A Vy něco dobrého na tomto papeži a této modernistické katolické církvi vidíte?
johanika
Ja keď som včera videla tú fanatickú matku, ktorá priniesla svoje malé deti na očkovanie a bola nešťastná, že to nestihli... nie som si istá, či tieto "slepé ovečky" vôbec niečo niekedy pochopia.
Krásný pokojný den
Osloven od Monika G odpovídám 😉 Každý člověk je jiný, stejně tak kněží nebo papežové, biskupové.... a nebo soused od vedle.... Vždy přinášejí něco nového, pokud ne, pak je to špatně.... Tak jako má moře vlny o různé intenzitě a tvaru a maximech a minimech, tak i sociální přirozenost má své vlny a to se projevuje i v Církvi. Všechno souvisí se vším a nepochybně i tento papež přináší zvýraznění …More
Osloven od Monika G odpovídám 😉 Každý člověk je jiný, stejně tak kněží nebo papežové, biskupové.... a nebo soused od vedle.... Vždy přinášejí něco nového, pokud ne, pak je to špatně.... Tak jako má moře vlny o různé intenzitě a tvaru a maximech a minimech, tak i sociální přirozenost má své vlny a to se projevuje i v Církvi. Všechno souvisí se vším a nepochybně i tento papež přináší zvýraznění některých momentů víry a na nás možná jen je, abychom o tom občas přemýšleli. Každá konzerva vždy proexpiruje a pak zreziví, naruší se a zkazí se obsah.... Taková je k ničemu. I naše víra potřebuje obrušování a růst v jakémkoli směru. Důležité je, nebýt konzervou, která uchovává zkažený obsah, ale živým systémem vztahů, který svědčí o pohybu, růstu a víře a přitom zachovává kořeny svého vyznání a neopomíjí Božího Ducha a Jeho vedení.
agnesino
Dizajn v štúdiu na narkoze
dominikguzman
@agnesino Dobre vidím tri šestky?
agnesino
Je to podivné, dala som to k zamysleniu, pretože ich jediné čo prezrádza sú symboly
Roberto 55
Caputova by mala menej jest a schudnut, tym prispeje k tomu aby nas zem uniesla...podobne aj Krco s hlavnym hygienikom. 😉