Clicks1K
pl.news
1

Południowokoreański biskup zostaje prefektem duchowieństwa

Franciszek mianował 11 czerwca biskupa Lazarusa You Heung-sika (69), z Daejeon w Korei Południowej, prefektem Kongregacji ds. Duchowieństwa. Zastąpił on na tym stanowisku kardynała Beniamino Stellę (79).

You Heung-sik został ochrzczony w wieku 16 lat, a święcenia kapłańskie przyjął w 1979 roku w wieku 28 lat. Studiował na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie i jest członkiem modernistycznego Ruchu Focolare. Mianowany biskupem w 2003 roku, jest biskupem w Daejeon od ponad 17 lat. Bronił celibatu kapłańskiego podczas Synodu Młodych w 2018 roku.

Kościół południowokoreański był świadkiem znacznego rozwoju w ostatnich dziesięcioleciach. Katolicy stanowią około 11% populacji. Jednak frekwencja na mszach świętych dramatycznie spada.

Kongregacja ds. Duchowieństwa jest odpowiedzialna za księży, ich kształcenie i formację ciągłą, ale nie jest jasne, co oni właściwie robią tam przez cały dzień.

Nominacja księdza potwierdza tendencję Franciszka do mianowania starszych i słabych postaci, które nie usuną go w cień.

Grafika: Lazarus You Heung-sik, © wikicommons, CC BY-SA, #newsSocktkjfjk

przeciwherezjom
Fałszywy Prorok - antypapież - przechwytuje dla diabła wszystkie lokalne kościoły... Masakra ta została zapowiedziana w Księdze Prawdy.