ewaboryk
1189

Minister Macierewicz nie wyklucza otwarcia dostępu do broni. Ale społeczeństwo musi dorosnąć

Data publikacji: 2016-11-29 08:10 Data aktualizacji: 2016-11-29 08:12:00 Fot. Adam Chełstowski / Forum Antoni Macierewicz zapowiedział większe otwarcie dostępu do broni palnej. Zmiany mają być …More
Data publikacji: 2016-11-29 08:10
Data aktualizacji: 2016-11-29 08:12:00
Fot. Adam Chełstowski / Forum
Antoni Macierewicz zapowiedział większe otwarcie dostępu do broni palnej. Zmiany mają być długotrwałym procesem, a nie rewolucją. Bo – jak tłumaczył szef MON - broń to duża odpowiedzialność i społeczeństwo musi się jej nauczyć. A to zajmie lata.
- Przyjdzie taki czas, kiedy będzie można w dużo większym stopniu otworzyć dostęp do broni – zaznaczył Antoni Macierewicz, odpowiadając na pytanie o przywrócenie „zdrowym psychicznie, praworządnym Polakom - prawa do posiadania broni” na wzór przedwojenny. W tym okresie broń obywatelom wydawali urzędnicy starostowie, a nie jak dziś policja.
- Społeczeństwo polskie dzisiaj jest innym społeczeństwem niż było w okresie II Rzeczypospolitej i zapewne przyjdzie taki moment, kiedy to, o czym pan mówi, będzie można zrealizować. Ale przejdźmy kolejne etapy dorastania do posługiwania się i posiadania broni. Bo broń to jest wielka, wielka odpowiedzialność …More
22Cecylia
To nie pan Macierewicz decydował, czy obywatel dorósł do posiadania noża i zapalniczki, więc nie pam Macierewicz będzie decydował kto dorósł do posiadania broni!