Clicks23
lv.news

Citāti no Benedikta XVI jaunās grāmatas: “Neliels izņēmums no celibāta ir meli”

Benedikts XVI un kardināls Sāra raksta savā jaunajā grāmatā par celibātu (avots: LeFigaro.fr):

"Mūsdienās ir pārāk viegli apgalvot, ka celibāts būtu tikai miesas un seksualitātes nicināšanas sekas: Šāds spriedums ir nepareizs."

“Neatsakoties no materiālajām precēm, nevar būt priesterības. Aicinājums sekot Jēzum nav iespējams bez šīs brīvības zīmes un neatsakoties no visiem kompromisiem. Celibātam ir liela nozīme, jo tā ir atteikšanās no zemes un ģimenes dzīves. ”

“Priesteru celibāts, kas pareizi tiek saprasts, ir atbrīvošana, kaut arī reizēm tas ir pārbaudījums. Tas ļauj priesterim visā savā identitātē nostiprināties kā baznīcas līgavainim. ”

Precētu vīriešu ordinēšana, pat ja viņi bija pastāvīgie diakoni, nav izņēmums, bet gan pārkāpums, brūce priesterības saskaņotībā. Runāt par izņēmumu būtu valodas ļaunprātīga izmantošana vai meli. ”

"Ir steidzami nepieciešams, lai visi - bīskapi, priesteri un pasaulīgie - vairs neļautu sevi iespaidot no sliktiem argumentiem, iestudēta teātra, velnišķīgiem meliem un modīgām kļūdām, kas vēlas devalvēt priesteru celibātu."

"Iespēja iecelt precētus vīriešus nozīmētu pastorālu katastrofu, eklezioloģisku neskaidrību un priesterības izpratnes aizklāšanu."

#newsDdainuisiw