Clicks456

PETICIA: Zakon proti Potratom

TU Podpisať: citizengo.org/sk/lf/204482-pomozte-tehotnym-matkam-v-nudzi

V parlamente je návrh zákona o pomoci tehotným ženám, ktorý predložila skupina poslancov pod vedením Anny Záborskej. Zákon nezakazuje umelé potraty, avšak obsahuje viacero zmien, ktoré môžu pomôcť ochrániť život v konkrétnych životných situáciách. Ide hlavne o tieto zmeny:

Zákon o sociálnych službách sa bude vzťahovať na všetky tehotné matky.
Zavádza sa finančný príspevok pri narodení dieťaťa so zdravotným postihnutím.
Príspevok pri narodení dieťaťa v plnej výške bude vyplatený aj pri štvrtom dieťati.
Zavádza sa možnosť utajeného tehotenstva.
Lehota na premyslenie potratu sa predĺži na 96 hodín.
Rozšíri sa množstvo informácií pred potratom.
Umožní sa, aby dodržiavanie správneho poučenia kontrolovalo aj ministerstvo zdravotníctva.
Ministerstvo zdravotníctva bude ročne vypracovávať súhrnnú správu o potratovosti.
Umelé prerušenie tehotenstva sa nahradí výrazom umelé ukončenie tehotenstva.
Garantuje sa právo požiadať o druhú nezávislú lekársku správu v prípade potratu zo zdravotných dôvodov.
Zakáže sa reklama na umelý potrat.
Budú sa získavať podrobnejšie informácie o matkách, ktoré žiadajú o potrat.
Úrad vlády bude môcť poskytnúť dotáciu pre organizácie pomáhajúce tehotným mamičkám.
Zníži sa registračný poplatok pri kúpe motorového vozidla.


Prosíme, podporte túto výzvu poslancom parlamentu, aby navrhovaný zákon podporili. Je to neuveriteľné, ale aj s týmito zmenami majú viacerí poslanci problém. Niekedy je to i zo strachu, čo o nich napíšu liberálne médiá. Podpora občanov im môže pomôcť, aby našli odvahu zahlasovať za zákon.

Podobné zákony, ktoré mali za cieľ zlepšiť pomoc tehotným matkám, už boli v parlamente prerokovávané veľakrát. Žiaľ posledné pokusy skončili neúspechom, aj keď treba povedať, že veľmi tesne. Neraz chýbal jediný hlas. Šanca na prijatie takéhoto zákona je teda reálna a hrá sa o hlas každého poslanca. Aj preto je Váš podpis veľmi cenný.

Patrik Daniška

Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o.z.

-------------------------------------

Výzvu pripravil: Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o.z., www.hfi.sk

Vyhlásenie: Beriem na vedomie, že na základe podpisu výzvy budú moje osobné údaje poskytnuté organizátorovi hromadných pripomienok, ktorým je Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o.z., so sídlom Sadová 206, 900 41 Rovinka, aby ich odovzdal adresátom výzvy, a aby ich archivoval na účel preukázania pravdivosti zhromaždených podpisov v súlade s jeho Pravidlami spracovania osobných údajov.

Udelenie súhlasu so spracovaním osobných údajov a zasielaním správ: Zaškrtnutím možnosti „Informujte ma o tejto kampani a podobných iniciatívach od Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku“ udeľujem súhlas s tým, aby organizácia CitizenGO poskytla moje osobné údaje organizátorovi hromadných pripomienok, ktorým je Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku, o.z., so sídlom Sadová 206, 900 41 Rovinka, aby spracovával moje osobné údaje a zasielal mi správy a výzvy v súlade s jeho Pravidlami spracovania osobných údajov.

-------------------------------------

Viac informácií:

Návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona o pomoci tehotným ženám
nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisOb

Klinika s reklamou na potraty spravila z Levíc mesto smrti
dennikstandard.sk/…-reklamou-na-potraty-spravila-z-levic-mesto-smrti/
dominikguzman
Podpísal som, ale aj tak pochybujem, že to prejde, lebo všetci vieme ako politikárčia tí naši politici. Nebolo to odo mňa, tak to nepodporím, aby si druhý mohol pripísať zásluhy za tento zákon.
Peter(skala)
Suhlasim, ked som počul len z TV, o čo sa jedná, čo chcu vlastne tým zakonom zmeniť, tak to vyzeralo, že ide len o kozmeticke upravy, avšak v bodoch su aj také podnety, ktoré ak by neprešli, tak nám budu liesť na nervy: Zakáže sa reklama na umelý potrat.
😲

Totižto v ľudoch evokuje najčastejšie to, čo vidí v reklamach na bilboardoch, internete, tv, rozhlas, tlač, média... a ak by sa nezakazala…More
Suhlasim, ked som počul len z TV, o čo sa jedná, čo chcu vlastne tým zakonom zmeniť, tak to vyzeralo, že ide len o kozmeticke upravy, avšak v bodoch su aj také podnety, ktoré ak by neprešli, tak nám budu liesť na nervy: Zakáže sa reklama na umelý potrat.
😲

Totižto v ľudoch evokuje najčastejšie to, čo vidí v reklamach na bilboardoch, internete, tv, rozhlas, tlač, média... a ak by sa nezakazala reklama na potraty, tak ešte len potom by sme pocitili v akom štate to žijeme.

Mali to už urobiť dávno, ale ak je teraz taká možnosť, tak ju treba podporiť, napriek tomu, že ju navrhuje kontroverzná politička (resp.strana)

...lebo ak by to malo byť prekažkou, tak potom čím by sme sa odlišovali alebo čo také lepšie by sme spravili, ked tí druhí robia to isté? Tak ako o.Kuffa kedysi vyzýval aby sme hlasovali proti Istanbulskemu dohovoru - napriek tomu, že to navrhovali kontroverzní politici - tak by sme mali podporiť aj tento navonok kozmetický doplnok.

Zaiste pomôže finančný prostriedok rodinám, ktoré privedu na svet hendikepované dieťa a to hovorím len o materialnych potrebách, ale aj tento "doplnok" môže pomôcť rodičke sa rozhodnuť si dieťa ponechať a nepotratiť ho, či adoptovať:
Zavádza sa finančný príspevok pri narodení dieťaťa so zdravotným postihnutím.
- taktiež to povzbudí rodiny, ktoré chcu byť viacčlenné, lebo aj financie brania Slovákom plodiť viac deti a potom zhaňaju zo zahraničia
Príspevok pri narodení dieťaťa v plnej výške bude vyplatený aj pri štvrtom dieťati.

...a konečne nech zmenia ten falošný termin na ukončenie tehotenstva:
Umelé prerušenie tehotenstva sa nahradí výrazom umelé ukončenie tehotenstva.