Clicks412
frondziak

Za te kuracje oczyszczające twoja tarczyca ci podziękuje! 17

Fot. Pixabay, CC 0

Na choroby związane z niedoczynnością i nadczynnością tarczycy cierpi aż 300 milionów ludzi na całym świecie. Wielu z nas nawet nie ma pojęcia, że głównym winowajcą ich problemów zdrowotnych jest właśnie tarczyca.

Niedoczynność tarczycy objawia się często niskim poczuciem własnej wartości, skłonnością do popadania w depresję, czy sennością. Ważnymi symptomami są też niskie ciśnienie i towarzyszące nam uczucie nieustającego zimna. Kolejnym sygnałem jest też nagłe przybranie na wadze.

Z kolei na nadczynność tarczycy wskazują: nadmierne pobudzenie, nerwowość, bezsenność, drżenie rąk oraz spadek masy ciała.

Problem chorób związanych tarczycą jest częsty w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i dotyka przede wszystkim kobiety. Ten fakt może stanowić jedną z reperkusji.. wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu sprzed trzydziestu lat. Oddziaływanie radioaktywnych związków mogło zwiększyć szansę na zapadnięcie na choroby tarczycy.

Ciekawym sposobem, który może pomóc w problemach tarczycowych jest oczyszczanie. Można je polecić również kobietom zdrowym w celu zabezpieczenia przed podobnymi dolegliwościami.

Oto kilka proponowanych kuracji:

Przepis według Tombaka

Kroimy czterdzieści pestek z jabłka i zalewamy 100 ml wody. Stawiamy w ciemnym miejscu na tydzień. Następnie pijemy 7 kropel mikstury rozpuszczonych w 20 ml wody na kwadrans przed posiłkiem. Kurację możemy przeprowadzić raz na 3 miesiące.

Sok z kapusty

Doskonałe właściwości oczyszczające ma też sok ze świeżej kapusty. Jego skład obejmuje bardzo ważne witaminy C, B, PP oraz K. Zawartość siarki, jodu i chloru w soku sprawia, że pomaga nie tylko na tarczycę, ale także na nadciśnienie tętnicze krwi, niżyty żołądka, czy miażdżycę. Należy pić jedną szklankę soku ze świeżej kapusty rano i wieczorem. ( Nie poleca się stosować soku z kapusty w przypadku skłonności do wzdęć).

Sok z ziemniaków

Sok ten zawiera witaminy B i C, a także siarkę, fosfor, jód i potas. Sok z ziemniaków wzmaga czynności wydzielania gruczołów tarczycu i poprawia metabolizm. Należ pić około 100 g soku dziennie. Zwykle od 10 do 14 dni.

Rzeżucha

Rzeżucha zawiera naprawdę gigantyczne ilości siarki i jodu. Jód to jeden z najważniejszych piewiastków dla funkcjonowania tarczycy. Bez jodu niewytwarzane są hormony tarczycy (niedoczynność). W skład kiełków rzeżuchy wchodzą ponadto liczne antyoksydanty usprawniające procesy odtruwania. Spożywanie rzeżuchy to najprostsza profilaktyka przed niedoczynnością tarczycy.

www.fronda.pl/a/za-te-kuracje-o…