V Česku odložia rúška od júla, no nie na všetkých miestach a vo všetkých interiéroch. Napríklad v …

V Česku odložia rúška od júla, no nie na všetkých miestach a vo všetkých interiéroch. Napríklad v Prahe či Karvinej budú stále povinné. V Česku rušia povinné nosenie rúšok, netýka sa to však všetkých…More
V Česku odložia rúška od júla, no nie na všetkých miestach a vo všetkých interiéroch. Napríklad v Prahe či Karvinej budú stále povinné.
V Česku rušia povinné nosenie rúšok, netýka sa to však všetkých miest.
V Česku odložia rúška od júla, no nie n a všetkých miestach a vo všetkých interiéroch. Napríklad v Prahe či Karvinej budú stále povinné.
Český minister zdravotníctva Adam Vojtěch vo štvrtok oznámil, že od júla budú môcť ľudia odložiť rúška aj vo vnútorných priestoroch. Povinné by však mali zostať na miestach s vyšším výskytom prípadov ochorenia COVID-19, ako je momentálne hlavné mesto Praha a okres Karviná, v ktorom sa stala ohniskom nákazy Baňa Darkov. Informácie priniesol spravodajský portál Novinky.cz.
V Prahe budú vznikať nové ohniská koronavírusu, povedala v interview pre portál riaditeľka pražských hygienikov Zdeňka Jágrová. Panika z koronavírusu sa do českej metropoly vrátila po tom, čo pozitívny test oznámil námestník primátora Petr Hlubuček a primátor Zdeněk Hřib následne …More
Dana22
Dana22
Dobrá správa z Rakúska.

www.christianitas.sk/rakusko-biskupi…

Katolíci v Rakúsku budú môcť opäť prijať sväté prijímanie riadnym spôsobom. Biskupská konferencia sa rozhodla uvoľniť obmedzenia spojené s epidémiou Covid-19.

Sväté prijímanie na ruku? Osem argumentov „pre“ a „proti“
V piatok 19. júna sa rakúska biskupská konferencia rozhodla zrušiť niektoré obmedzenia. Okrem iného sa to týka obnov…More
Dobrá správa z Rakúska.

www.christianitas.sk/rakusko-biskupi…

Katolíci v Rakúsku budú môcť opäť prijať sväté prijímanie riadnym spôsobom. Biskupská konferencia sa rozhodla uvoľniť obmedzenia spojené s epidémiou Covid-19.

Sväté prijímanie na ruku? Osem argumentov „pre“ a „proti“
V piatok 19. júna sa rakúska biskupská konferencia rozhodla zrušiť niektoré obmedzenia. Okrem iného sa to týka obnovenia Svätého prijímania riadnym spôsobom do úst. Doteraz bolo v Rakúsku zo zdravotných dôvodov povolené iba prijímanie na ruku. Túto formu odporúčajú biskupi.

Rakúski hierarchovia navyše umožnili účasť na svätej omši bez masky na ústach a nose. Veriaci búdu tiež môcť znova použiť svätenú vodu, v rámci prevencie ju stačí meniť častejšie ako obvykle. Veriaci sa tiež majú vrátiť do kostolov: dišpenz od účasti na svätej obeti je zrušené.

Niektoré obmedzenia sa budú naďalej uplatňovať. Veriaci majú dodržiavať odstup od ľudí mimo svojej domácnosti. Pohreby sa môžu konať s max. počtom 100 ľudí; od júla sa limit pravdepodobne zvýši na 250.
ľubica
naši macovia z KBS spia zimným spánkom..ibaže by im dakto dal do malinovky uspávací murársky elixir...
Varovanie
apredsasatoci
Pred časom tu niekto mal video o falošných UFO.
Dajte mi link, prosím!