Adrianna7
11769
MementoMori+++
Oby ta cała dmuchana pandemia pomogła wrócić ludziom do Boga.
Bo to się tylko liczy. A może się okazać że ten globalny reżim przybierze rozmiarów większych i będzie trwała kilkadziesiąt lat jak np okupacja starożytnego Izraela przez pogańskiego Heroda Wielkiego a później przez Rzymian.
Izraelczycy pod okupacją rzymian również chcieli być wyzwoleni , a że przyszedł do nich Bóg który wyzwalał z …More
Oby ta cała dmuchana pandemia pomogła wrócić ludziom do Boga.
Bo to się tylko liczy. A może się okazać że ten globalny reżim przybierze rozmiarów większych i będzie trwała kilkadziesiąt lat jak np okupacja starożytnego Izraela przez pogańskiego Heroda Wielkiego a później przez Rzymian.
Izraelczycy pod okupacją rzymian również chcieli być wyzwoleni , a że przyszedł do nich Bóg który wyzwalał z grzechów to dla nich to było za mało, nie dał im zewnętrznej wolności i wyswobodzenia od rzymian, ale oferował coś znacznie więcej to się z Nim rozminęli... wielu poszło na kompromisy z pogańskim Herodem który ich przekupił i to była ich straszliwa klęska.

O jaką wolność wielu Polaków walczy naprawdę ? Bo nieraz nachodzą mnie obawy że nic się nie zmieniło i że wielu walczy o tą wolność w rozumieniu Nietzscheańskim, marksistowskim anty katolickim "wolność od religii" "wolność od wszystkiego i do wszystkiego"aby wszystko definiować po swojemu, grzeszyć jak się chce i ile się chce bo przecież to "prywatna " sprawa itd. Jeżeli taka wolność nie na Boskim fundamencie będzie budowana to daremne są wysiłki wielu "wolnościowców". Bo to będzie jak leczenie objawowe choroby a nie jej źródła.

Przyglądając się historii starożytnego Izraela można przypuścić że cierpliwość wielu jak nie większości Izraelczyków się wyczerpała, wpierw gdy przez kilkadziesiąt lat rządził pogański Herod I Wielki i żądni a następnie gdy natrafili na nauczającego i uzdrawiającego Jezusa który nie przyniósł im zewnętrznej wolności ale wpierw to co ją poprzedza czyli wolność wewnętrzną od grzechów.

"Herod I Wielki – król Judei w latach 37 p.n.e.-4 p.n.e. Żydzi go nie szanowali, gdyż był dla nich poganinem, Idumejczykiem. Aby zyskać ich przychylność Herod rozwinął gospodarkę kraju, rozbudował Jerozolimę, przebudował całkowicie i znacznie powiększył Świątynię Jerozolimską tak, że odtąd zwana była Świątynią Heroda. Herod testamentem podzielił Judeę pomiędzy trzech swoich synów. Sprawowali oni władzę jako tetrarchowie. Archelaos został tetrarchą Judei i Samarii; Herod Antypas został tetrarchą Galilei i Perei; Filip został tetrarchą Trachonitis (okręg położony na wschód od Jeziora Galilejskiego, obejmujący Betanię, Trachonitis, Auranitis, Gaulanitis i częściowo Panias). Kolejno tracili oni władzę, a władza w Judei stopniowo przechodziła w ręce rzymskich namiestników.
Zaraz po śmierci Heroda Wielkiego wybuchło w Judei żydowskie powstanie (tzw. wojna Warusa), które zostało krwawo stłumione przez legiony rzymskie stacjonujące w Syrii. W 6 roku oficjalnie wcielono Judeę i Samarię w skład rzymskiej prowincji Syrii.
"
megur shares this
85