lt.news
26

Nyderlandų vyskupas apie Pranciškų: agresyvus, negailestingas, nepastorališkas, prieštaringas

Arkivyskupo Roche paraiškos dokumentas dėl Traditionis custodes „užkietino frontą“ tarp Vatikano ir katalikų, yra „labai agresyvus“ ir yra „pastoracinis netikras“, – Nyderlandų vyskupas augziliaras Robas Mutsaertsas rašo savo VitamineXp.Blogspot.com (sausio 3 d.).

Jis pastebi „vos paslėptą nekantrumą“ sunaikinti Romos Mišias. „Gailestingumo popiežius mažai pasigaili tų, kurie priima tradicines lotyniškas Mišias“.

Mutsaertsas pastebi, kad katalikai vis labiau praranda „pasitikėjimą“: „Jei tai, kas buvo rekomenduota vakar, šiandien nebegalioja, niekas nėra tikra“. Jis klausia, ar „išbraukta viskas, kas buvo iki Vatikano Susirinkimo“.

Jis pabrėžia, kad tikintieji gali priimti Romos apeigų išpažinties ir santuokos sakramentus Pijaus X draugijoje, bet ne kanoniškai pripažintose bendruomenėse, tokiose kaip Šv. Petro brolija.

Be to, kunigai, kurie retkarčiais švenčia Romos apeigas, turi aiškiai pritarti Vatikano II Susirinkimui, o „švenčiantys Novus Ordo – aš esu vienas iš jų – nėra prašomi priimti Tridento Susirinkimo“.

Jo išvada: „Jei Vatikanas įpareigoja atlikti patikrinimą senųjų Mišių celebrantams, sąžiningai, tai taip pat turėtų būti įpareigota [legionams] laisvai samdomų Novus Ordo celebruotojų, kurie visi daro savo."

Paveiksliukas: © Rob Mutsaerts, #newsGeihznjtyg