Clicks1.6K
Peter(skala)

Po vakcíne Johnson & Johnson trpí otec siedmich detí cievnou mozgovou príhodou a je ochrnutý

Mississippi 17. apríla 2021 (HSP/WFLOX/Foto:Malagarie rodina)

„Mladý, zdravý“ otec siedmich detí utrpel mozgovú príhodu a je ochrnutý v kritickom stave po tom, čo dostal Covid injekciu od Johnson & Johnson

Brad Malagarie s rodinou

Miestna mediálna spoločnosť WLOX zo St. Martina informovala o tomto príbehu:

V čase, keď v utorok prebehla správa o pozastavení očkovania od Johnson & Johnson, jedna rodina už prežívala tragédiu, ktorú podľa nich spôsobila vakcína.

Pre 43-ročného Brada Malagarieho zo St. Martina to začalo ako bežný deň. Zaneprázdnený otec siedmich detí strávil ráno vo svojej kancelárii v D’Iberville, predtým ako krátko po poludní dostal vakcínu.

Vrátil sa do práce a v priebehu troch hodín si jeho kolegovia všimli, že nereaguje pri jeho stole.

„Zavolali mi a povedali, že dostal túto vakcínu a niečo nie je v poriadku, myslíme si, že ide o mozgovú príhodu“, povedala Celeste Foster O’Keefeová, Bradova teta.

Brad Malagarie bol prevezený do nemocnice a diagnostikovali mu mozgovú príhodu. V ľavej strednej mozgovej tepne sa usadila krvná zrazenina. O’Keefeová, ktorá je zároveň jeho šéfkou, uviedla, že rodina bezpochyby verí, že mozgovú príhodu spôsobila vakcína.

„Je to mladý, zdravý 43-ročný muž a okamžite mi napadlo a povedala som im, aby určite povedali lekárom, že dostal vakcínu J&J a to mu podľa mňa spôsobilo mozgovú príhodu“.

O’Keefeová uviedla, že jediným zdravotným problémom, ktorý jej synovec mal, bol vysoký krvný tlak, ktorý kontroloval pomocou liekov.

Teraz, týždeň po očkovaní, je v kritickom, ale stabilnom stave v Ochsner Medical Center v New Orleans, s manželkou Cori po jeho boku. Život ich rodín sa cez noc tragicky zmenil.

„Teraz už nedokáže hovoriť a nemôže chodiť. Je ochrnutý na pravej strane. Vie, kto sme a keď nás uvidí len plače“, povedala O’Keefeová.

Lekári zatiaľ nepoznajú Malagarieho prognózu na jeho uzdravenie, povedali však, že po prepustení z nemocnice bude pravdepodobne potrebovať minimálne rok rehabilitácie.

„Chceme aspoň, aby bol schopný komunikovať, aby mohol znova chodiť a rozprávať, aj keď to nebude dokonalé“, povedala O’Keefeová.

O’Keefeová uviedla, že zatiaľ čo utorňajšie správy prišli príliš neskoro na to, aby pomohli jej synovcovi, rodina teraz pociťuje aspoň malú úľavu, keď vie, že vakcína Johnson & Johnson je momentálne z obehu.

„Som rada, že to bolo stiahnuté z trhu. Ak môžete pomôcť jednej osobe, zastavili ste svet bolesti celej tejto rodiny. Myslím tým, možno to bola iba hŕstka dotknutých ľudí, ale keď je to vaša rodina, nie je to ako hŕstka.“

Rodina robí finančnú zbierku na Facebooku, ktorou sa snaží pomôcť pokryť niektoré z jeho nákladov na zdravotnú starostlivosť na jeho dlhej ceste k uzdraveniu.