Clicks24.3K
Radek33
4

Modlitwy do Chrystusa Króla

MODLITWA DO CHRYSTUSA KRÓLA (I)
O Jezu Chryste, oddaję Ci hołd jako Królowi świata. Wszystkie stworzenia dla Ciebie są uczynione. Rozporządzaj mna jako własnością swoją. Odnawiam moje przyrzeczenia chrztu świętego, wyrzekam sie szatana, jego pychy i jego spraw, i obiecuję żyć, jak przystoi dobremu katolikowi. W szcególniejszy sposób zobowiązuję się użyć wszystkich sił, aby dopomóc do zwycięstwa prawom Bożym i prawom Kościoła świętego.
Boskie Serce Jezusa, ofiaruje Ci nędzne uczynki moje w tej intencji, ażeby wszystkie serca uznały Twe święte królowanie i aby w ten sposób mocno utrwaliło się na całym świecie Twoje Królestwo Pokoju. Amen.

MODLITWA DO CHRYSTUSA KRÓLA (II)
Panie Jezu Chryste, wyznajemy Ciebie Królem Wszechświata. Cokolwiek stworzone zostało dla Ciebie istnieje. Wypełniaj przez nas wszystkie Twoje prawa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrztu świętego. Wyrzekamy sie grzechu i szatana i wszytkiego co do zała prowadzi. Obiecujemy życ w wolności dzieci Bożych, a przede wszystko czynić wszystko, oby zwyciężyły prawa Twego Królestwa Prawdy, Sptawiedliwości, Miłości i Pokoju. Amen.

MODLITWA DO CHRYSTUSA KRÓLA (III)
Króluj nam Chryste, bośmy Twoje syny,
Bośmy Najdroższą Kwią Twą odkupieni,
Na łaski Twojej wzniesieni wyżyny
I do wiecznego szczęścia przeznaczeni!
Króluj nam Chryste duszy naszej sferze,
We wszystkich myślach,chęciach,słowach, czynach,
Króluj w nadziei, miłości i wierze,
I wszystkich ludzkiej twórczości dziedzinach!
Króluj nam Chryste w Twym świętym Kościele,
Rozszerz go wszędzie po obszarze świata,
Niech wszystkie ludy do stóp Twoich ściele,
Niech je pogodzi, uspokoi, zbrata!
Króluj nam Chryste w Ojczyźnie najdroższej,
Niech będzie wzorem ładu i porządku,
Niech nie zapomni o warstwie uboższej,
I dba o szczęście w każdym swoim kątku.
Króluj nam Chryste i w rodziny kole,
Szczep miłość, zgodę wśród ojców i dzieci,
Króluj w warsztacie, wojsku, rządzie, szkole,
Twe prawo Boskie niech nam wszystkim świeci!
Króluj nam Chryste, króluj nam bez końca,
Tyś nasza Prawda, Światło, Życie, Droga,
Tyś nasz Zbawiciel, Pośrednik, Obrońca,
Nie chcemy króla - prócz Ciebie, prócz Boga!

MODLITWA DO CHRYSTUSA KRÓLA (IV)
Króluj Chryste i zwyciężaj. Przez dobroć i łaskę swoją serca wszystkich podbij słodkiemu władaniu Twej miłości. Na Imię Twoje niechaj się zgina kolano wszelkich istot niebieskich, ziemskich i podziemnych. Przez Ciebie Zbawco, z Tobą i w Tobie stworzenie wszelkie niech chwali Pana po wszystkie wieki. Amen.
P: Najświętsza Maryjo Panno promienna radością zmartwychwstania Syna swego
W. Naucz nas szerzyć Królestwo Jego na ziemi.
P. Proszę Panie
W. Aby płomienna i słodka moc Twojej miłości wchłonęła mój umysł i oderwała go od wszystkiego, co jest na ziemi, abym z miłości ku Tobie umarła, jak Ty z miłości umarłeś za mnie. Amen.
Modlitwa codzienna.
„Przyjdź królestwo Twoje”.
Chryste Panie! Prosimy Twego Ojca, aby rychło na ziemi zapanowało Boże Królestwo, i aby było w nim miejsce dla nas. Pragniemy, aby wszyscy ludzie uznali w Bogu swego Króla i Pana oraz by szanowali i przestrzegali praw Królestwa Bożego na ziemi i już Go więcej nie obrażali swoimi grzechami. Opowiadamy się całkowicie za Twoim Synem, Boże Ojcze, za Chrystusem. Wyznajemy, że Ty Jezu jesteś naszym Królem i Paniem i nie mamy innego króla. Naszymi modlitwami chcemy wyprosić łaski dla Kościoła, świata, nas samy a tych, których ci polecamy. Teraz przedstawiamy Ci, Jednorodzony Synu Ojca Niebieskiego i Królu królów oraz Panie panujących nasze, prośby. My, słudzy poddani Twoi, błagamy o wysłuchanie, jeśli jest ona zgodna z Królewską Wolą Bożą. Wypowiedz teraz swe królewskie, Boskie, wszechmocne słowo i oddal każde zło od nas, a Twoje błogosławieństwo niech spłynie na nas i tych, których Tobie polecamy oraz na sprawy, które Ci przedstawiamy. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.
Ojcze nasz ..., Zgrowaś Maryjo ...,
Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus, Władcą nam.

MODLITWA DO JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA (V)
Panie Jezu Chryste - Krolu nasz i calego swiata, zmiluj sie nad Twym wiernym ludem, ktory pragnie Cie wywyzszac kazdego dnia, kazdego dnia oddawac Ci nalezna chwale, ktory pragnie Cie widziec Krolem Wiecznej Chwaly, Krolem- Czlowiekiem, Krolem Bogiem Wszechmogacym, Krolem Zycia i Smierci, Krolem wszystkiego i wszystkich. Wyslawiamy Cie, czesc Ci oddajemy, Jako Krolowi Polski i Wszechswiata, i kochamy Cie! Przemien serca wszystkich ludzi, aby panowal w nich pokoj, milosc i szacunek do wszystkiego co stworzyles. Tak nam dopomoz Bog, teraz i po wszystkie czasy, na wieki wieczne. Amen

Modlitwa o Intronizacje Jezusa Krola Polski
Boze Ojcze, dziekujemy Ci, ze objawiles naszemu Narodowi Jezusa jako Krola Polski i ze zobowiazales nas, abysmy Go sluchali i Jemu sluzyli. Duchu Swiety, Boze, dziekujemy Ci, ze oswieciles nasze serca i umysly swiatlem milosci i poznania prawdy o Jezusie Krolu, Synu Bozym. Maryjo, Krolowo Polski, dziekujemy Ci, ze zstapilas na Jasnogorski Tron, aby przygotowac nasz Narod do podjecia wielkiej misji Intronizacji Chrystusa Krola Polski. Jezu, ufamy Tobie i kochamy Ciebie, bo Jestes Zbawicielem swiata, zapowiedzianym przez prorokow Mesjaszem Krolem, ktory moca Ducha Swietego zaprowadza na ziemi jako w niebie Krolestwo Boze. Korzac sie przed Twym Majestatem, skladamy Ci najglebszy hold czci. Ty bowiem Jestes Alfa i Omega, Poczatkiem i Koncem, Krolem krolow i Panem panujacych- Jedyny Wladca calego stworzenia. Razem z Naszym Narodem klekamy przed Toba, Nieskonczony Boze, przyzywajac Twego nad nami panowania. Jezu, Krolu Polski, przyjdz Krolestwo Twoje!

Modlitwa do Jezusa Chrystusa Krola Wszechswiata
O Jezu, Wladco serc naszych i Krolu wiekow niesmiertelny, przyrzekamy Ci uroczyscie, ze przy tronie Twoim i przy Osobie Twojej wiernie stac bedziemy. Przyrzekamy Ci, ze nieskalanego sztandaru Twojego nie splamimy, ze choragwi Twojej nie zdradzimy, ani niedowiarstwem, ani sekciarstwem, ani zadnym odstepstwem. Slubujemy Ci, ze w wierze swietej katolickiej az do smierci watrwac pragniemy. Niech dzieci nasze pisza na grobach naszych, zesmy sie nigdy Ciebie, Jezu Krolu, i Twojej Ewangelii nie wstydzili. Kroluj w sercach naszych przez laske. Kroluj w radzinach przez cnoty rodzinne. Kroluj w szkolach przez prawdziwe katolickie wychowanie. Kroluj w spoleczenstwie przez sprawiedliwosc i zgode wzajemna. Wladaj wszedzie, zawsze i bezustannie. Niech sztandar Twoj powiewa nad nami wszystkimi, a Krolestwo Twoje niech ogarnie cala nasza ziemie. Amen
Modlitwa do Jezusa, Krola Wszystkich Narodow
O Panie, Boze Nasz, Tys Najswietszym Krolem i Wladca wszystkich Narodow. Z wielka ufnoscia, ze nasza modlitwa zostanie wysluchana, prosimy Cie Panie, nasz Niebianski Krolu o milosierdzie, pokoj, sprawiedliwosc i wszelkie dobra. Ochraniaj, Panie, Nasz Krolu, nasze rodziny i nasza Ojczyzne. Prosimy uchron nas przed naszymi wrogami i przed Twoja sprawiedliwa kara. Przebcz nam Panie, Najwyzszy Krolu nasze grzechy przeciw Tobie. Jezu, Ty Jestes Krolem Milosierdzia. Zasluzylismy na sprawiedliwa kare. Zmiluj sie nad nami Panie, i przebacz nam nasze winy. Ufamy Twemu wielkiemu Milosierdziu. Krolu nasz, zaslugujacy na oddanie najglebszej czci, skladamy poklon przed Toba i prosimy, aby Twoje Krolestwo zostalo uznane na calej kuli ziemskiej! Amen

AKT OSOBISTEGO UZNANIA JEZUSA CHRYSTUSA
JAKO KRÓLA I PANA

Panie Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp Twoich. Tobie oddajemy cześć i wielbienie. Przyrzekamy całym dalszym życiem swoim dbać o Twoją chwałę i zawsze dziękować Ci za Twoje nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie. Uroczyście obieramy Ciebie, Panie, Jezu Chryste za naszego PANA i KRÓLA, gdyż wielkie rzeczy uczyniłeś dla nas. Matkę Twoją, Niepokalaną Dziewicę Maryję ponownie przyrzekamy czcić jako PANIĄ i KRÓLOWĄ naszej umiłowanej Ojczyzny. Jezu Chryste, Ty jesteś Panem nieba i ziemi. Bądź KRÓLEM mojego życia, bądź jedynym PANEM całej naszej wspólnoty, bądź PANEM wszystkich polskich rodzin, bądź PANEM i KRÓLEM w Polsce, Ojczyźnie naszej, w tym pokoleniu i po wszystkie czasy. Niech przez nasze życie zgodne z przykazaniami Bożymi wzrasta Twoje Królestwo Pokoju, Prawdy, Sprawiedliwości i Miłości. Prosimy o to Ciebie, Panie Jezu Chryste, który żyjesz i królujesz na wieki
Litania Do Chrystusa Króla

Kyrie elejson , Chryste elejson , Kyrie elejson .
Chryste usłysz nas , Chryste wysłuchaj nas .
Ojcze z nieba Boże , zmiłuj się nad nami .
Synu Odkupicielu świata Boże , zmiłuj się nad nami .
Duchu Święty Boże , zmiłuj się nad nami .
Święta Trójco Jedyny Boże zmiłuj się nad nami .
Chryste Królu , Boże z Boga , Światłości z Światłości , Przyjdź Królestwo Twoje !
Chryste Królu , Obrazie Boga niewidzialnego ,
Chryste Królu , w którym wszystkie rzeczy stworzone są ,
Chryste Królu , przez którego świat jest stworzony ,
Chryste Królu , z Dziewicy zrodzony ,
Chryste Królu , prawdziwy Boże i prawdziwy Człowiecze,
Chryste Królu , uwielbiony przez pastuszków i Trzech Króli ,
Chryste Królu , Prawodawco najwyższy ,
Chryste Królu , Źródło i wzorze wszelkiej świętości ,
Chryste Królu , Droga nasza , Prawdo i Żywocie nasz ,
Chryste Królu, Któremu jest dana wszelka władza na niebie i na ziemi, Panuj nad Duszami
Chryste Królu , Kapłanie Przedwieczny ,
Chryste Królu rozumu ,
Chryste Królu woli ,
Chryste Królu cierpienia , cierniem ukoronowany ,
Chryste Królu pokory , przez urąganie szkarłatem odziany ,
Chryste Królu , Oblubieńcze Dziewic ,
Chryste Królu , który w Marii Magdalenie uczyniłeś życie pokutne ,
Chryste Królu , którego Królestwo nie jest z tego świata ,
Chryste Królu , przez królewski Dar Twojej Miłości , Eucharystię św.
Chryste Królu ,Arcydzieło Wszechmocy Ojca i Miłości Ducha Świętego, Panuj nad rodzinami
Chryste Królu , który podniosłeś małżeństwo do godności Sakramentu ,
Chryste Królu , który uczyniłeś pierwszy cud na godach w Kanie Galilejskiej ,
Chryste Królu , najmilszy Przyjacielu dzieci ,
Chryste Królu , który przez swe życie ukryte w Nazarecie dałeś przykład rodzicom i dzieciom,
Chryste Królu , który przez robotę rąk twoich uszlachetniłeś i uświęciłeś prace ,
Chryste Królu , który wskrzesiłeś z umarłych i oddałeś rodzinie młodzieńca z Naim , córkę Jaira i przyjaciela swego Łazarza ,
Chryste Królu , który przebaczyłeś grzesznej niewieście ,
Chryste Królu , przez twoją miłość do Marii i Józefa ,
Chryste, Królu Królów i Panie nad Panami , Panuj nad narodami !
Chryste, Królu wieków nieśmiertelny ,
Chryste, Królu chwały wiecznej ,
Chryste, Królu który kierujesz wojnami ,
Chryste Królu , Książe Pokoju ,
Chryste Królu , który na Swych ramionach nosisz znamię Panowania ,
Chryste Królu , którego Królestwo nie będzie końca ,
Chryste Królu , który zasiadasz nad Cherubinami ,
Chryste Królu , przez miłość , jaką we wszystkich czasach świadczyłeś narodom ,
które były Ci wierne , Panuj nad swymi nieprzyjaciółmi !
Chryste Królu , który „składasz mocarze ze stolicy , a podwyższasz niskich”
Chryste Królu , który druzgoczesz królów w dniu gniewu Twego ,
Chryste Królu , który śmiercią na krzyżu piekło pokonałeś ,
Chryste Królu , który Zmartwychwstaniem Twoim śmierć zwyciężyłeś ,
Chryste Królu , który przyjdziesz sądzić żywych i umarłych ,
Chryste Królu , w dniu Twojej potęgi , w chwale Świętych Twoich ,
Chryste Królu , przez Twoją miłosną modlitwę na krzyżu : „Ojcze , odpuść im, bo niewiedzą co czynią”
Baranku Boży , który gładzisz grzech świata , przepuść nam , Panie !
Baranku Boży , który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas , Panie !
Baranku Boży , który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami !
V. Królestwo Jego rozszerzać się będzie .
R. A pokój trwać będzie bez końca .
Módlmy się :
Wszechmogący , wiekuisty Boże , który wszystko odnowić chciałeś przez Najmilszego Syna Twego , Króla Wszechświata , racz w dobroci Twojej sprawić , aby wszystkie narody , rozdzielone przez grzech , poddały się słodkiej władzy Twojej . Przez tegoż Pana Naszego , Jezusa Chrystusa , który z Tobą żyje i króluje przez wszystkie wieki wieków . Amen .

Najświętsze Serce
Pana Jezusa Przyjdź Królestwo Twoje , Przez Niepokalane Serce Maryi .wieków.pallotyni.kiev.ua/pl/
Radek33
Modlitwa o Intronizacje Jezusa Króla Polski
Boze Ojcze, dziekujemy Ci, ze objawiles naszemu Narodowi Jezusa jako Krola Polski i ze zobowiazales nas, abysmy Go sluchali i Jemu sluzyli. Duchu Swiety, Boze, dziekujemy Ci, ze oswieciles nasze serca i umysly swiatlem milosci i poznania prawdy o Jezusie Krolu, Synu Bozym. Maryjo, Krolowo Polski, dziekujemy Ci, ze zstapilas na Jasnogorski Tron, aby …More
Modlitwa o Intronizacje Jezusa Króla Polski
Boze Ojcze, dziekujemy Ci, ze objawiles naszemu Narodowi Jezusa jako Krola Polski i ze zobowiazales nas, abysmy Go sluchali i Jemu sluzyli. Duchu Swiety, Boze, dziekujemy Ci, ze oswieciles nasze serca i umysly swiatlem milosci i poznania prawdy o Jezusie Krolu, Synu Bozym. Maryjo, Krolowo Polski, dziekujemy Ci, ze zstapilas na Jasnogorski Tron, aby przygotowac nasz Narod do podjecia wielkiej misji Intronizacji Chrystusa Krola Polski. Jezu, ufamy Tobie i kochamy Ciebie, bo Jestes Zbawicielem swiata, zapowiedzianym przez prorokow Mesjaszem Krolem, ktory moca Ducha Swietego zaprowadza na ziemi jako w niebie Krolestwo Boze. Korzac sie przed Twym Majestatem, skladamy Ci najglebszy hold czci. Ty bowiem Jestes Alfa i Omega, Poczatkiem i Koncem, Krolem krolow i Panem panujacych- Jedyny Wladca calego stworzenia. Razem z Naszym Narodem klekamy przed Toba, Nieskonczony Boze, przyzywajac Twego nad nami panowania. Jezu, Krolu Polski, przyjdz Krolestwo Twoje!
Radek33
Modlitwa do Jezusa Chrystusa Krola Wszechswiata
O Jezu, Wladco serc naszych i Krolu wiekow niesmiertelny, przyrzekamy Ci uroczyscie, ze przy tronie Twoim i przy Osobie Twojej wiernie stac bedziemy. Przyrzekamy Ci, ze nieskalanego sztandaru Twojego nie splamimy, ze choragwi Twojej nie zdradzimy, ani niedowiarstwem, ani sekciarstwem, ani zadnym odstepstwem. Slubujemy Ci, ze w wierze swietej …More
Modlitwa do Jezusa Chrystusa Krola Wszechswiata
O Jezu, Wladco serc naszych i Krolu wiekow niesmiertelny, przyrzekamy Ci uroczyscie, ze przy tronie Twoim i przy Osobie Twojej wiernie stac bedziemy. Przyrzekamy Ci, ze nieskalanego sztandaru Twojego nie splamimy, ze choragwi Twojej nie zdradzimy, ani niedowiarstwem, ani sekciarstwem, ani zadnym odstepstwem. Slubujemy Ci, ze w wierze swietej katolickiej az do smierci watrwac pragniemy. Niech dzieci nasze pisza na grobach naszych, zesmy sie nigdy Ciebie, Jezu Krolu, i Twojej Ewangelii nie wstydzili. Kroluj w sercach naszych przez laske. Kroluj w radzinach przez cnoty rodzinne. Kroluj w szkolach przez prawdziwe katolickie wychowanie. Kroluj w spoleczenstwie przez sprawiedliwosc i zgode wzajemna. Wladaj wszedzie, zawsze i bezustannie. Niech sztandar Twoj powiewa nad nami wszystkimi, a Krolestwo Twoje niech ogarnie cala nasza ziemie. Amen
2 more comments from Radek33
Radek33
AKT OSOBISTEGO UZNANIA JEZUSA CHRYSTUSA
JAKO KRÓLA I PANA

Panie Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp Twoich. Tobie oddajemy cześć i wielbienie. Przyrzekamy całym dalszym życiem swoim dbać o Twoją chwałę i zawsze dziękować Ci za Twoje nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie. Uroczyście obieramy …More
AKT OSOBISTEGO UZNANIA JEZUSA CHRYSTUSA
JAKO KRÓLA I PANA

Panie Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp Twoich. Tobie oddajemy cześć i wielbienie. Przyrzekamy całym dalszym życiem swoim dbać o Twoją chwałę i zawsze dziękować Ci za Twoje nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie. Uroczyście obieramy Ciebie, Panie, Jezu Chryste za naszego PANA i KRÓLA, gdyż wielkie rzeczy uczyniłeś dla nas. Matkę Twoją, Niepokalaną Dziewicę Maryję ponownie przyrzekamy czcić jako PANIĄ i KRÓLOWĄ naszej umiłowanej Ojczyzny. Jezu Chryste, Ty jesteś Panem nieba i ziemi. Bądź KRÓLEM mojego życia, bądź jedynym PANEM całej naszej wspólnoty, bądź PANEM wszystkich polskich rodzin, bądź PANEM i KRÓLEM w Polsce, Ojczyźnie naszej, w tym pokoleniu i po wszystkie czasy. Niech przez nasze życie zgodne z przykazaniami Bożymi wzrasta Twoje Królestwo Pokoju, Prawdy, Sprawiedliwości i Miłości. Prosimy o to Ciebie, Panie Jezu Chryste, który żyjesz i królujesz na wieki
Radek33
MODLITWA DO CHRYSTUSA KRÓLA
Króluj nam Chryste, bośmy Twoje syny,
Bośmy Najdroższą Kwią Twą odkupieni,
Na łaski Twojej wzniesieni wyżyny
I do wiecznego szczęścia przeznaczeni!
Króluj nam Chryste duszy naszej sferze,
We wszystkich myślach,chęciach,słowach, czynach,
Króluj w nadziei, miłości i wierze,
I wszystkich ludzkiej twórczości dziedzinach!
Króluj nam Chryste w Twym świętym Kościele,
More
MODLITWA DO CHRYSTUSA KRÓLA
Króluj nam Chryste, bośmy Twoje syny,
Bośmy Najdroższą Kwią Twą odkupieni,
Na łaski Twojej wzniesieni wyżyny
I do wiecznego szczęścia przeznaczeni!
Króluj nam Chryste duszy naszej sferze,
We wszystkich myślach,chęciach,słowach, czynach,
Króluj w nadziei, miłości i wierze,
I wszystkich ludzkiej twórczości dziedzinach!
Króluj nam Chryste w Twym świętym Kościele,
Rozszerz go wszędzie po obszarze świata,
Niech wszystkie ludy do stóp Twoich ściele,
Niech je pogodzi, uspokoi, zbrata!
Króluj nam Chryste w Ojczyźnie najdroższej,
Niech będzie wzorem ładu i porządku,
Niech nie zapomni o warstwie uboższej,
I dba o szczęście w każdym swoim kątku.
Króluj nam Chryste i w rodziny kole,
Szczep miłość, zgodę wśród ojców i dzieci,
Króluj w warsztacie, wojsku, rządzie, szkole,
Twe prawo Boskie niech nam wszystkim świeci!
Króluj nam Chryste, króluj nam bez końca,
Tyś nasza Prawda, Światło, Życie, Droga,
Tyś nasz Zbawiciel, Pośrednik, Obrońca,
Nie chcemy króla - prócz Ciebie, prócz Boga!