Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1.8K
pl.news
1

Nowe wyznania Vigano: Franciszek osobiście broni "sieci homoseksualnej"

Te fragmenty wywiadu z 10 czerwca, które ocenzurował oligarchiczny Washington Post, zostały opublikowane 3 lipca przez LifeSiteNews.com.

W tych fragmentach Viganò oskarża papieża Franciszka o osobiste wyciszanie dwóch przypadków nadużyć.

Pierwsza sprawa dotyczy ministrantów z Bazyliki św. Piotra, dwóch uczniów preseminarium Piusa X prowadzonego przez diecezję Como (Włochy). Trzech seminarzystów, w tym Kamil Jarzembowski, współlokator rzekomej ofiary, miało być świadkami agresji seksualnej.

Viganò wie, że śledztwo zostało zablokowane przez ówczesnego biskupa Como, Diego Colettiego i kardynałów Comastriego i Coccopalmerio. Jarzembowski został z seminarium wyrzucony, dwóch innych świadków odeszło z własnej woli.

Domniemany sprawca, Gabrielle Martinelli, został w lipcu 2017 wyświęcony na księdza, mimo że oskarżeń pod jego adresem nigdy nie zbadano.

Drugą sprawą, o której mówi Viganò, jest promocja abpa Edgara Peñy Parry przez Franciszka do Sekretariatu Stanu, mimo potężnego dossier oskarżeń o uwiedzenie dwóch nieletnich seminarzystów we wrześniu 1990.

Viganò widział dokument, w którym ówczesny rektor wyższego seminarium w Maracaibo (Wenezuela), o. Enrique Pérez, który badał sprawę, potwierdził incydent na przesłuchaniu w watykańskim Sekretariacie Stanu.

Peña Parra był również zamieszany w tajemniczą śmierćdwóch mężczyzn porażonych prądem nad jeziorem Maracaibo w sierpniu 1992. Oba oskarżenia zostały przedstawione Sekretariatowi Stanu w 2002, kiedy papieżem był Jan Paweł II.

Mimo wszystko sekretarz stanu, Parolin, nie sprzeciwił się, kiedy usłyszał, że jego zastępcą ma zostać Peña Parra.

Już w styczniu 2011, kiedy papieżem był Benedykt XVI, Parolin — wtedy nuncjusz apostolski w Caracas – nie sprzeciwiał się mianowaniu Peñy Parry arcybiskupem i nuncjuszem w Pakistanie.

Viganò zeznaje też, że Parolin wiedział, ilu księży Kurii uprawia homoseksualne cudzołóstwo.

Według Viganò Peña Parra ma bliski związek z prawą ręką Franciszka, progejowskim kardynałem Maradiagą i jego osławionym homoseksualnym biskupem pomocniczym, Juanem José Pinedą.

Viganò postrzega politykę Franciszka jako "ochronę sieci homoseksualnej".

#newsLendbapdtz