Clicks31
tr.news

Yeni Röportaj Kitabı: Francis Saman Adam Safsatası Üretiyor

“Onsuz Hiçbir Şey Yapamayız” adlı röportaj kitabında (5 Kasım) Francis, diğer kültürlere karşı “ayrımcılık yapan” gruplara saldırıyor ve onlar için İncil'i almanın “değersiz” olduğunu düşünüyor.

Francis'e göre, kendilerini aydınlanmış olarak sunan ve dünyayı “medeni” ve “barbar” olarak bölen Müjde'nin ilancıları vardır.

"İnsan ailesinin büyük bir bölümünü manevi ve entelektüel yaşamda nezih seviyelere ulaşamayan, alt sınıf bir varlık olarak görüyorlar."

Böylece, “ikinci sınıf olarak kabul edilen insanlar için küçümseme davranışları gelişebilir” diyen Francis: “Bütün bunlar Amazon Piskoposları Sinodu sırasında da ortaya çıktı” diye uyardı.

5 Kasım tarihinde, ReligionNews.com sitesine konuşan, röportajı yapan Francis mahkemesi gazetecisi Gianni Valente, kitabı siyasi olarak “Sinod sırasında tanık olduğumuz tüm kapalı ve dar görüşlü bakış açılarına bir cevap” olarak adlandırdı.

Bununla birlikte, mantıklı bir bakış açısına göre, Francis’in iddiaları “saman adam” olarak adlandırılan bir yanılgıdır.

Rakibin argümanını reddetme izlenimi verirken, aslında asla ortaya atılmamış bir argümanı reddediyor. Bu numara bir “düşmanı” yenmenin söz konusu argümanı anlamaktan daha değerli olduğu zamanlarda kullanılır.

Resim: © Mazur, CC BY-SA, #newsPczrnjsgzo