Coburg
367

Pamätník Puškina zmizol v Nikolajeve a ďaľšie správy

21. máj 2022 19:58

Sociálna si

V ukrajinskom Nikolajeve zmizol pamätník veľkého ruského básnika Alexandra Sergejeviča Puškina, informovali ukrajinské médiá.

Pamätník stál na námestí na križovatke ulíc Puškinskaja a Naberežnaja od roku 1988 a bol zaradený do zoznamu kultúrnych pamiatok. 21. mája však z piedestálu náhle zmizol.

Neskôr starosta Nikolaeva, Alexander Senkevich, napísal na kanáli Telegram, že Puškina odstránili verejné služby, aby ho ochránili pred demoláciou a vandalizmom.

Predtým bol pamätník Puškina demontovaný v Ternopile a v meste Mukačevo bola jednoducho odstránená busta básnika.

Medzitým sa v Rusku v súlade s dekrétom prezidenta Vladimira Putina vyčlenila viac ako 1 miliarda rubľov na prípravu a oslavu 225. výročia narodenia Alexandra Sergejeviča Puškina .

Ešte zaujímavejšie a dôležitejšie novinky na stránke „Vyzeráme“ , v našom telegramovom kanáli a Yandex.Zen . Správy o stránke "Vesti" - na stránkach VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram

21. máj 2022 14:20

Biden podpísal zákon o bezprecedentnej pomoci Ukrajine

AP obrázk

Americký prezident Joe Biden podpísal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajine vo výške 40 miliárd dolárov, informuje RIA Novosti s odvolaním sa na Biely dom.

Objasňuje sa, že dokument stanovuje „dodatočné núdzové prídely federálnym agentúram s cieľom reagovať na situáciu na Ukrajine a poskytnúť jej pomoc na finančný rok 2022“.

Senát USA predtým napriek nezhodám schválil návrh zákona o poskytnutí rozsiahlej materiálnej pomoci Kyjevu.

Treba poznamenať, že v súčasnosti je americký prezident na ázijskom turné , v rámci ktorého sú plánované stretnutia s lídrami Južnej Kórey a Japonska.

Prihláste sa na odber našich stránok na sociálnych sieťach. "Pozeráme" - Telegram a Yandex.Zen , Vesti.Ru - Odnoklassniki , VKontakte , Yandex.Zen a Telegram .

21. mája 2022 12:37

Ukrajina sa zakryla tureckými tureckými ľoďami ako štiítmi


Turecko verí, že Ukrajina využíva turecké lode ako ľudské štíty . Noviny Aydınlık uvádzajú, že 21 lodiam plaviacim sa pod tureckou vlajkou zakázali opustiť prístav Odesa.

Kyjevský režim sa odvoláva na nebezpečenstvo námorných mín, píšu noviny, ale Rusko otvorilo bezpečnostný koridor.

Autori sa domnievajú, že v skutočnosti sa ukrajinské úrady skrývajú za posádkami tureckých lodí pred možným dobytím Odesy ruskými jednotkami a flotilou počas špeciálnej operácie.

"Ak cudzie lode odídu, Ukrajinci sa stanú jasným cieľom - a Odesa čoskoro padne," uviedli noviny Aydınlık.

V prípade útoku na turecké lode zo strany Ruska vznikne medzi Moskvou a Ankarou napätie. To je jeden z dôvodov odmietnutia Kyjeva odísť, domnieva sa publikácia.

Ozbrojené sily podľa ministerstva obrany Ruskej federácie zasahujú iba proti vojenskej infraštruktúre a ukrajinským jednotkám, píše RIA Novosti .

Prihláste sa na odber našich stránok na sociálnych sieťach. "Pozeráme" - Telegram a Yandex.Zen , Vesti.Ru - Odnoklassniki , VKontakte , Yandex.Zen a Telegram .

Вести.Ru: новости, видео и фото дня