Join Gloria’s Christmas Campaign. Donate now!
Clicks1K
pl.news
3

Evita Perón: czy "Don't Cry for Me, Argentina" zostanie świętą?

Rada Naczelnej Konfederacji Pracy (CGT), największego argentyńskiego związku zawodowego, zwróciła się do kardynała Poli z Buenos Aires 30 października o beatyfikację Evy Perón (+1952), żony Juana Perona (+1974).

CGT uważa, że „męczeństwo” Evity nie podlega dyskusji. Jako pierwsza dama była aktorka stała się potężna w peronistycznych związkach zawodowych i kierowała ministerstwami pracy i zdrowia.

Kongres Argentyński nadał jej tytuł „Duchowego przywódcy narodu” na krótko przed śmiercią z powodu raka szyjki macicy w wieku 33 lat.

Stała się legendą i tematem musicalu Evita (1976) dzięki piosence „Don't Cry for Me, Argentina”.

#newsPvqsywihcb

Ewa Peron i jej małżonek faszystowski, wielbiący Hitlera generał Juan Domingo to iście diabelska spółka. Swego czasu zostali ekskomunikowani za spalenie kościołów. Dla biednych też niczego nie zrobili, bo tych biednych jest coraz więcej. Natomiast użyli biednych do wybudowania peronistycznej potęgi politycznej która trwa po dziś dzień. Przypomina Pismo Święte, które mówi, że tyrani którzy …More
Ewa Peron i jej małżonek faszystowski, wielbiący Hitlera generał Juan Domingo to iście diabelska spółka. Swego czasu zostali ekskomunikowani za spalenie kościołów. Dla biednych też niczego nie zrobili, bo tych biednych jest coraz więcej. Natomiast użyli biednych do wybudowania peronistycznej potęgi politycznej która trwa po dziś dzień. Przypomina Pismo Święte, które mówi, że tyrani którzy prześladują i uciskają narody każą się nazywać "dobroczyńcami". W każdym razie peronistyczna CGT postawiła biurokrację Kościoła Katolickiego przed nierozwiązywalnym problemem. Jak tej Ewy nie ogłoszą świętą to narażą się rządowi, a jak ją ogłoszą to sprzeniewierzą się Bogu. I tak źle i tak nie dobrze. Święty Spokój diabli wzięli.
@Weronika....S Dlatego Bóg dopuszcza straszne wydarzenia, które spadają na Kościół. Zło posłuży do wielkiego oczyszczenia Oblubienicy Chrystusa - Kościoła. Myślę, że najdalej za kilkanaście lat tego typu filmów nie zobaczymy (tylko archiwa) bo w oczyszczonym Kościele takich biskupów, ani kapłanów nie będzie. Inna sprawa, że Kościół będzie liczebnie też znacznie uboższy....
Przed chwilą oglądnęłam aktualny film o arc. Głódziu. Prezentowany materiał oparty jest o świadectwa osób duchownych. Czy taki przełożony jak ten, to nie próba dla kapłanów i wiernych trwania przy Bogu i Kościele? Byłam też bardzo zaskoczona opisem posiadanych przez niego rezydencji, to bardzo zły przykład bogactwa hierarchy dla kapłanów i świeckich wiernych.
marta1012 likes this.