Clicks405
daniel.k
1

Arcybiskup fałszywego "Kościoła Katolickiego" za sodomią

Arcybiskup fałszywego "Kościoła Katolickiego" za sodomią

„Katolicki arcybiskup” Bombayu (Indie) oświadcza, że bycie sodomitą nie jest grzechem. „”Arcybiskup Bombayu, kardynał Oswald Gracias, zapewnił społeczność gayów, lesbijek, biseksualistów i transwestytów (LGBT) miasta, że doradzi kapłanom aby byli bardziej wrażliwi, kiedy będą odnosić się do homoseksualizmu podczas kazań albo podczas wygłaszania publicznych oświadczeń, miesiąc po tym jak papież Franciszek, zwierzchnik Kościoła Rzymsko-Katolickiego, powiedział, że społeczeństwo nie powinno potępiać homoseksualizmu.

Oświadczenie arcybiskupa pojawiło się w odpowiedzi na list Queer Azaadi Mumbai (QAM), grupy LGBT na temat kazania w kościele p.w. Św. Tomasza, Goregaon, gdzie kapłan, rzekomo, opisał homoseksualizm jako „wielki grzech” i sprzeciwił się gejowskim małżeństwom. Niektórzy katoliccy członkowie grupy napisali, ostatniego miesiąca, skargę do arcybiskupa i rozpoczęli dyskusję na ten temat w mediach społecznościowych. Kazanie było wygłoszone zaledwie dzień przed, szeroko komentowanym, oświadczeniem papieża Franciszka w którym powiedział, że:

„Jeżeli ktoś jest gejem i poszukuje Pana i ma dobrą wolę, to kim ja jestem aby sądzić?”. Kardynał Gracias w liście datowanym na 31 sierpnia, napisał: „Według daty listu pewna część oświadczenia kapłana jest właściwa a pewna część jest niewłaściwa. Kościół nie akceptuje małżeństwa gejowskiego ponieważ Biblia naucza nas, że Bóg pragnął małżeństwa pomiędzy mężczyzną a kobietą. Z drugiej strony mówienie, że ci o innych orientacjach seksualnych są grzesznikami, jest fałszywe. Sądzę jednak, że musimy być delikatni w naszych homiliach i w sposobie wyrażania się publicznie, i tak doradzę naszym kapłanom”.

Dodał, że Kościół kocha każdego, włącznie z tymi o innych orientacjach seksualnych. Członkowie QAM powiedzieli, że byli zadowoleni taką reakcją. „Odpowiedź arcybiskupa była bardzo krzepiąca. Daje mi ona ufność, jako członkowi Kościoła, że nie będę dyskryminowany”- powiedział parafianin kościoła w Goregaon i członek QAM, który był obecny podczas wygłaszania kazania. Działacze LGBT pochwalili postawę arcybiskupa. „Jesteśmy wdzięczni Kościołowi za zdecydowane oświadczenie, że nie jest on przeciwko homoseksualizmowi.

Arcybiskup Mumbai ustanowił kryterium dla każdego”- powiedział Harish Iyer, który ostatnio pojawia się wśród 100 najbardziej wpływowych, w świecie, ludzi LGBT. Arcybiskup nie był osiągalny w niedzielę żeby udzielić komentarza ponieważ społeczność obchodziła Święto Maryi Matki”.

wolna-polska.pl/wiadomosci/arcybiskup-fals…
Norbert35
Arcybiskup Bombayu, kardynał Oswald Gracias, zapewnił społeczność gayów, lesbijek, biseksualistów i transwestytów (LGBT) miasta, że doradzi kapłanom aby byli bardziej wrażliwi, kiedy będą odnosić się do homoseksualizmu podczas kazań albo podczas wygłaszania publicznych oświadczeń, miesiąc po tym jak papież Franciszek, zwierzchnik Kościoła Rzymsko-Katolickiego, powiedział, że społeczeństwo nie …More
Arcybiskup Bombayu, kardynał Oswald Gracias, zapewnił społeczność gayów, lesbijek, biseksualistów i transwestytów (LGBT) miasta, że doradzi kapłanom aby byli bardziej wrażliwi, kiedy będą odnosić się do homoseksualizmu podczas kazań albo podczas wygłaszania publicznych oświadczeń, miesiąc po tym jak papież Franciszek, zwierzchnik Kościoła Rzymsko-Katolickiego, powiedział, że społeczeństwo nie powinno potępiać homoseksualizmu.