Ukraińcy wyróżnieni przez Naukowe Centrum Nauki a Polacy sfinansują kolejny program pomocy

Narodowe Centrum Nauki postanowiło wspomóc »gości« Morawieckiego. Pomoc przesiedleńcom jest dość szczególna, ponieważ skierowana będzie studentów i naukowców z Ukrainy. Kosztować programu ponad milion złotych. Przesiedleńcy, którzy będą uprawnieni do skorzystania z »pomocy« nie będą musieli przebywać w Polsce przez połowę czasu.

Na koszt programu stypendialnego zorganizowanego przez Narodowe Centrum Nauki dla Ukraińców przeznaczono »tylko« 1,2 miliona złotych pochodzących od polskich podatników, ponieważ NCN jest organizacją finansowana z budżetu centralnego.

Program skierowany jest do studentów i naukowców „przed doktoratem”. Oznacza to, że z pieniędzy będą mogli korzystać te osoby, które pracują nad tytułem magistra, rozprawą doktorską albo realizują inną formę kształcenia w polskich ośrodkach.

Stypendia dla Ukraińców. Połowę czasu mogą przebywać na Ukrainie
Jak podało NCN, stypendia będą przyznawane na 6 do 12 miesięcy a realizacja jego, będzie mogła częściowo odbywać się zdalnie. W konsekwencji tego Ukraińcu objęci programem nieuzasadnionej pomocy będą mogli połowę czasu, na jaki przyznane im zostanie stypendium przebywać na Ukrainie.

Do składania wniosków uprawnione są uczelnie i inne instytucje naukowe. Jednostka składająca wniosek o grant musi wskazać opiekunkę lub opiekuna naukowego, wspierającego stypendystę. Jak podano, do wniosku należy także dołączyć plan integracji studenta lub młodego naukowca z polskim środowiskiem badawczym oraz informacje o korzyściach, jakie może odnieść ukraińskie środowisko akademickie z wiedzy i doświadczeń, które laureat tego programu zdobędzie w Polsce.

Do 5 tys. zł miesięcznie stypendium.

Wysokość finansowania z NCN przeznaczonego dla jednego stypendysty może wynosić maksymalnie 5 tys. zł. miesięcznie. Budżet programu wynosi 1,2 mln zł.

Wojna na Ukrainie?

W świetle prawa międzynarodowego działania, jakie mają miejsce na terenie wschodniej Ukrainy nie można uznać za wojnę.
Aby pomiędzy skonfliktowanymi państwa istniała wojna, musi zostać ona wypowiedziana, chociażby jednego uczestnik konfliktu. Obecnie w konflikcie zbrojnym trwającym na wschodzie Ukrainy od ponad ośmiu lat, którego eskalacja nastąpiła 24 lutego 2022 roku, wojna nie została wypowiedziana. Tym samym każdą informację o trwającej wojnie na terenie Ukrainy należy traktować jako dezinformację.

Ukraińcy wyróżnieni przez Naukowe Centrum Nauki a Polacy sfinansują kolejny program pomocy

========================================
CORAZ WIĘCEJ PROBLEMÓW Z "NADZWYCZJNĄ" NACJĄ ...

PIJANY UKRAINIEC WYJĄŁ PISTOLET. POLICJA ODDAŁA STRZAŁY

W Kępnie (województwo wielkopolskie) do 29-letniego obywatela Ukrainy podeszli policjanci. Ukrainiec wyjął broń. Padły strzały. Mężczyzna był nietrzeźwy. Zdarzenie miało miejsce w piątek.

W sobotę o godzinie 14:20 na ul. Estkowskiego. Kępnie, policjanci zauważyli opartego o samochód mężczyznę. Gdy podeszli do niego zapytać, czy nie potrzebuje pomocy – ten sięgnął po broń.

Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, po których mężczyzna odłożył pistolet. Jak się okazało, to 29-letni obywatel Ukrainy mieszkający tymczasowo w tym rejonie miasta. Był nietrzeźwy. Na miejscu pojawił się prokurator, pod którego nadzorem policja wyjaśniać będzie okoliczności zdarzenia.

PIJANY UKRAINIEC WYJĄŁ PISTOLET. POLICJA ODDAŁA STRZAŁY
Andreios
Przepraszam....ale gdzie znajdują takich naiwnych i dobrodusznych ludzi jak Polacy,którzy nawet ze szkodą dla siebie zapewniają im utrzymanie,wykształcenie i opiekę medyczną ZA DARMO !? Robią to, bo mogą.Zresztą polski rząd ich preferuje przed Polakami i to pod wielu aspektami.Mają taką możliwość to to wykorzystują a niektórzy z nich robią na tym nawet dobry interes.Orban zdecydował inaczej i jest …More
Przepraszam....ale gdzie znajdują takich naiwnych i dobrodusznych ludzi jak Polacy,którzy nawet ze szkodą dla siebie zapewniają im utrzymanie,wykształcenie i opiekę medyczną ZA DARMO !? Robią to, bo mogą.Zresztą polski rząd ich preferuje przed Polakami i to pod wielu aspektami.Mają taką możliwość to to wykorzystują a niektórzy z nich robią na tym nawet dobry interes.Orban zdecydował inaczej i jest wrogiem polskiego rządu i UE.
Juan Ramirez
Bo to nie jest rząd polski, tylko okupacyjny rząd kolaboracyjny, złożony z Ukraińców.
Andreios
Wie pan...niech jest jaki jest.Ludzie mają mniej czy więcej wiedzę na ten temat kim są owi politycy ale dlaczego POLACY się na to godzą.Dlaczego godzą się bez sprzeciwu być "sługami Ukrainy" ??? Pomagać trzeba owszem ale tylko do pewnego stopnia i nie za wszelką cenę.To jest moje zdanie.
Juan Ramirez
Ludzie "godzą się" bo przez ostatnie ćwierć wieku byli planowo indoktrynowani przez agenturę USA, w Polsce w 99% opartą na kolejnych pokoleniach ludzi UPA.
Bos016
olek19801
Okupują bo Polacy nie protestują. Na uczelniach lewactwo, w urzędach lewactwo, w rządzie lewactwo a rodowód nie polski.
olek19801
Właśnie poznałem patent na wietrzenie kołdry, poduszek i jaśków...
Pomysł zainicjowali Ukraińcy mieszkający pośród nas, Polaków, na pięknej wsi.
Co należy zrobić?
Gdy zbierają się ciężkie chmury zapowiadające obfite opady deszczu, należy ściągnąć pościel i kołdry z dodatkami wynieść przed dom pod gołe niebo.
Następnie czekamy na deszcz. Gdy się pojawi, z satysfakcją, godną ukraińskiej pomysłowości …More
Właśnie poznałem patent na wietrzenie kołdry, poduszek i jaśków...

Pomysł zainicjowali Ukraińcy mieszkający pośród nas, Polaków, na pięknej wsi.

Co należy zrobić?

Gdy zbierają się ciężkie chmury zapowiadające obfite opady deszczu, należy ściągnąć pościel i kołdry z dodatkami wynieść przed dom pod gołe niebo.

Następnie czekamy na deszcz. Gdy się pojawi, z satysfakcją, godną ukraińskiej pomysłowości, patrzymy jak strugi deszczu zalewają nam owe przedmioty...

Wietrzenie może trwać bez przerwy nawet dwie doby, bądź więcej, ale warunkiem jest właśnie porządny deszcz... 🤪😂

-----------------------------------------------------------------

Z sąsiadami zachodzimy w głowę, czy to czasem nie o pranie chodzi...
Oczywiście, bez wirowania. Bo kołdra już końcami legła na beton... z poduchami jest nieco lepiej: leżą swobodnie na ławeczce. 🤔🤭🥴
olek19801
Lilianna w ogrodzie
🤔