Clicks392
Bos016
1
Narodowy Marsz Rodziny, Warszawa - 19 września. W niedzielę 19 września o godzinie 11:00 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Tegoroczna – już szesnasta edycja – …More
Narodowy Marsz Rodziny, Warszawa - 19 września.

W niedzielę 19 września o godzinie 11:00 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Narodowy Marsz Życia i Rodziny.

Tegoroczna – już szesnasta edycja – tego wielkiego święta wszystkich rodzin stanowi doskonałą okazję do zamanifestowania swojego poparcia dla tradycyjnego rozumienia małżeństwa, ochrony życia od poczęcia oraz budowaniu wspólnoty kochającej życie i rodzinę.

W tym roku ze względu na beatyfikację Prymasa Tysiąclecia - duchowego Ojca Narodu, przy wsparciu innych, zaprzyjaźnionych środowisk, Marsz dla Życia i Rodziny przyjmie nazwę Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny.

„Tato – bądź, prowadź, chroń” – z takim hasłem na ulice Warszawy wyjdą w tym roku wszyscy uczestniczy tego pięknego i wyjątkowego wydarzenia, które zaplanowano na niedzielę 19 września.

Szesnasta edycja Narodowego Marszu Życia i Rodziny rozpocznie się punktualnie o godz. 11:00 na Placu Zamkowym.


Tym razem organizatorzy z Centrum Życia i Rodziny zdecydowali się na hasło, które ma być afirmacją ojcostwa i prawidłowo rozumianej roli ojca i męża w życiu rodzinnymi. To hasło przypomina jak odpowiedzialna postawa ojców jest ważna dla przyszłości i bezpieczeństwa dzieci, ale również całej rodziny. Postawa ojców jest również niezwykle ważna w kontekście zagrożeń kulturowych i ideologicznych, które coraz częściej wybrzmiewają w programach społecznych i politycznych.

Kryzys XXI wieku, którego korzenie sięgają wielu dekad wstecz, widoczny jest także w zachowaniu mężczyzn, mężów i ojców. Dlatego tak istotnym dla całych społeczeństw, w tym narodu polskiego, jest należyte rozumienie i definiowanie pojęć takich jak „męskość”, „ojcostwo”, „odpowiedzialność” oraz konsekwentne życie w zgodzie z prawdziwymi wartościami.

Hasło „Tato – bądź, prowadź, chroń!”, które będzie towarzyszyć szesnastej edycji Narodowego Marszu Życia i Rodziny koresponduje również z obchodzonym obecnie w Kościele katolickim Rokiem św. Józefa.

To właśnie ziemski ojciec Chrystusa, jest najlepszym wzorem dla mężów i ojców. Troska, miłość, opiekuńczość, odwaga i odpowiedzialność to z pewnością cechy, które posiadał święty Józef, a zarazem cechy, którymi powinien móc pochwalić się współczesny mężczyzna.

Dopóki Marsz dla Życia i Rodziny będzie szedł przez Polskę, dopóty pozostanie on okazją do zamanifestowania swojego poparcia dla ochrony życia na wszystkich jego etapach oraz przywiązania do rodziny, rozumianej w zgodzie z prawem naturalnym, jako trwały, stabilny i nierozerwalny związek jednej kobiety i jednego mężczyzny.

Takie środowisko to bowiem najlepsze miejsce do prawidłowego rozwoju młodego człowieka, jego wzrostu duchowego, psychicznego i intelektualnego. Nic nie zastąpi dziecku rodziny opartej na stabilnym fundamencie miłości rodziców.

Uroczystą Eucharystię poprowadzi ks Dominik Chmielewski

BRACIA --> ZAPRASZAMY!
Bos016
Ustawy państwowe, dotyczące także wychowania, nie mogą być przeciwne prawu Bożemu, bo wtedy nie obowiązują w sumieniu. A dążeniem do zniewolenia człowieka jest narzucanie mu światopoglądu, odbierania wolności wierzenia i umiłowania Boga, laicystyczne obdzieranie go z wszelkich pragnień i aspiracji religijnych.
Bł. ks. Jerzy Popiełuszko.