Djokovič odoláva premiérovi Austrálie, kvôli tomu, že nie je očkovaný proti COVIDU

Melbourne 5. januára 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky, Morgan Sette)

Riaditeľ Australian Open Craig Tiley tvrdí, že organizátori grandslamového turnaja neprejavili voči srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi žiadnu špeciálnu láskavosť. Líder svetového rebríčka ATP dostal lekársku výnimku a bude môcť obhajovať titul v Melbourne napriek tomu, že nie je zaočkovaný proti koronavírusu

Na snímke srbský tenista Novak Djokovič

“Pri udeľovaní lekárskych výnimiek sa vychádzalo z nezávislých protokolov. Nebol to žiaden špeciálny druh láskavosti voči Novakovi. Ako športová organizácia sme urobili všetko pre to, aby boli dodržané stanovené podmienky. Novak bol jedným z 26 hráčov, ktorí požiadali o výnimku. O jej udelení rozhodli lekárski experti a my to rešpektujeme,” zdôraznil Tiley pre austrálske médiá.

Nad účasťou Djokoviča na Australian Open visel dlho otáznik. Srb odmietal povedať, či je zaočkovaný proti koronavírusu, čo je podmienka hostiteľského štátu Viktória. Deväťnásobný šampión tvrdil, že informácia o očkovaní je jeho súkromná vec. V utorok prostredníctvom sociálnych sietí oznámil, že mieri do Melbourne, kde zabojuje o rekordný 21. grandslamový titul.

Djokovič musí dokázať, že nemôže byť zaočkovaný, tvrdí austrálsky premiér

Srbský tenista Novak Djokovič musí dokázať, že zo zdravotných dôvodov nemôže byť zaočkovaný proti koronavírusu. V opačnom prípade mu hrozí, že nebude môcť obhajovať titul na grandslamovom Australian Open v Melbourne. Pre Sky Sports to uviedol austrálsky premiér Scott Morrison

Na snímke austrálsky premiér Scott Morrison

Djokovič v utorok prostredníctvom sociálnych sietí informoval, že mu udelili výnimku a bude môcť štartovať v Melbourne. Morrison zdôraznil, že pre Srba neplatia žiadne špeciálne pravidlá.

“Ak chce Novak Djokovič hrať na Australian Open, musí predložiť dostatočné dôkazy o tom, že zo zdravotných dôvodov nemohol dostať dávky vakcíny proti koronavírusu. Iba v takom prípade môžeme k nemu pristupovať ako k osobe, ktorá je plne zaočkovaná. Ak nepredloží potrebné dôkazy, bude musieť nasadnúť do najbližšieho lietadla a vrátiť sa domov,” zdôraznil Morrison.

Rovnaký názor ako premiér zastáva aj austrálska ministerka vnútra Karen Andrewsová: “Každý jednotlivec, ktorý vstúpi na územie Austrálie, musí dodržať prísne podmienky. Vláda štátu Viktória i Austrálska tenisová federácia môžu nezaočkovanému hráčovi povoliť štartovať v Melbourne. Austrálska vláda však bude trvať na tom, aby sa na hraniciach presadzovali naše požiadavky.”

Nad účasťou Djokoviča na Australian Open visel dlho otáznik. Srb odmietal povedať, či je zaočkovaný proti koronavírusu, čo je podmienka hostiteľského štátu Viktória. Deväťnásobný šampión tvrdil, že informácia o očkovaní je jeho súkromná vec. V utorok oznámil, že mieri do Melbourne, kde zabojuje o rekordný 21. grandslamový titul.
Peter(skala)
Austrália zrušila Djokovičove vízum a nahnevala srbského prezidenta
hlavnespravy.sk/…cove-vizum-a-nahnevala-srbskeho-prezidenta/2814988