Christmas Campaign: Financial Insights
Clicks203

Św Tomasz z Akwinu mówi, że nie ma większego grzechu niż głupota, bo tylko głupi człowiek może grzeszyć.

Święty Antoni przepowiedział, proroctwo dotyczące głupoty ludzkiej:

Przyjdą takie czasy gdy ludzie będą szaleli i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc:,,Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny".

Niestety to proroctwo realizuje się w naszych czasach i dotyczy ludzi, którzy nie myślą, nie używają swojego rozumu nie zastanawiają się po co żyją, a Biblia nazywa ich po prostu głupimi.W Biblii jest napisane aż 400 razy o głupocie ludzkiej, a Św Tomasz z Akwinu mówi, że nie ma większego grzechu niż głupota, bo tylko głupi człowiek może grzeszyć.
Ks. Prof Zwoliński określa dzisiejsze pokolenie kulturą idiotów.youtube.com/watch?v=SqmUy1PWKDo
Z kolei Einstein stwierdza, że głupota ludzka nie ma granic: Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności.
Człowiek głupi to taki, którego działania szkodzą jego własnym interesom oraz interesom innych ludzi.
Głupi człowiek to taki, który czyni szkodę innemu człowiekowi lub grupie osób, mimo że sam niczego przez to niczego nie zyskuje, a nawet może ponieść stratę.
Głupota ludzka narastała stopniowo, a w ostatnich czasach za sprawą niebywałego postępu nauki i techniki tak się rozprzestrzeniła i przybrała na sile, że powstała już specjalna gałąź nauki – nauka o głupocie, czyli stupidologia.
Szacuje się, że ludzi głupich jest ok. 80%. Ale ludzie nie dopuszczają myśli, że aż tyle głupich znajduje się w ich populacji, społeczeństwie, grupach, rodzinach, władzach, zakładach pracy itp. - kto by pomyślał, że w dzisiejszym świecie liczącym 7 miliardów ludzi aż 5,6 mld ludzi jest głupich! - i dlatego zaniża się ten procent.

Głupi ludzie są szkodliwi i niebezpieczni, ponieważ mądrzy nie są w stanie nawet wyobrazić sobie ich nierozumnego zachowania albo działania. Człowiek głupi nie tylko na ogół działa wbrew interesowi własnemu i innych, ale także dość często i w różny sposób staje się niebezpieczny dla otoczenia, zwłaszcza gdy uzyskuje władzę i wpływy. Bywa też, że ludzie mądrzy ulegają swoistemu terrorowi ludzi głupich. Terroryzm głupoty jest równie groźny jak inne formy współczesnego terroryzmu.
A teraz kilka przykładów głupoty:
Tylko człowiek głupi może pędzić na autostradzie pod prąd samochodem z wyłączonym oświetleniem i powiedzieć policjantom, że wyłączył je specjalnie, żeby go nie było widać! Wiadomość podana w TV.
Tylko człowiek głupi, może łowić ryby na zamarzniętym jeziorze, gdy lód roztapia się w oczach, a woda za chwilę pochłonie wędkarza.
Tylko człowiek głupi, może wydawać bajońskie sumy na kota, kupując mu różne przysmaki, najlepsze mięsko, witaminki, kroplówki a sobie odmawiając wszystkiego, głodząc się, jedząc suchy chleb, i oszczędzając na czym się da, a zaoszczędzone na sobie pieniądze wydać na kota.
Tylko człowiek głupi może dać się oszpecić i płacić jeszcze za to duże pieniądze. Dotyczy to głównie niewiast, które zamiast starać się być atrakcyjne, ładne i kobiece to idąc ślepo za modą robią z siebie straszydła. Dzisiejsze niewiasty wszystko zrobią, aby być modne. Zaakceptują wszystko bez sprzeciwu i bez zastanowienia. Gdyby była moda na chodzenie nago, to by tak chodziły i nawet w porze zimowej. Dzisiejsze niewiasty płacą duże pieniądze za oszpecanie się przez tatuowanie i kolczykowanie się gdzie popadnie w nos, oczy, usta, język a może jeszcze jakieś miejsca zakryte. Pokazują wszystkie swoje niedoskonałości i wady urody, obnażając się bezwstydnie i obnosząc się z nimi ostentacyjnie i bez żenady. Nasze babcie dawniej znały tajniki jak się ubrać, żeby zatuszować wszystkie niedostatki urody, bo chciały być piękne.

Tylko ludzie głupi i to niestety Katolicy płacą za swoje poniżenie, kupując bezbożne piśmidła w których są opluwani i ośmieszani.
Biskup Zwerger (1884) mówi:,, Kto daje pieniądze na złą prasę prowadzi wojnę przeciwko Kościołowi nie może zwać się prawdziwym Katolikiem".

,,Bezbożna prasa nigdy by nie doszła do takiego rozwoju gdyby miliony Katolików nie popierało wrogich Kościołowi bezbarwnych pism i dzienników, czy to abonamentowaniem czy też współpracą"- prawdziwe i bolesne słowa Wetzla.

i jeszcze słowa o. Maksymiliana Kolbego :,, Cóż powiedzieć o narodzie, który płaci za własne poniżenie? nie znajduję na to nazwy! A ta hańba ciąży na Katolikach obrażanych ciągle przez tysiące dzienników". (Orędzia Pana Jezusa Chrystusa do Kapłanów str. 417 Nie popierajmy bezbożnej prasy.)

Nie brakuje też ludzi głupich z tytułami naukowymi. Przytoczę przykład pewnej dyskusji w której uczestniczyła znana pani profesor i której wypowiedzi były tak żenujące i głupie, że Wojciech Cejrowski, który brał udział w tym programie odmówił dyskusji z tą p.profesor argumentując to wprost i dosadnie, że z głupkami nie dyskutuje, a wspomniana pani profesor z uśmiechem na ustach odpowiedziała, że nie czuje się obrażona.
Jak nazwać artystę który zawartość nocnika maluje na płótnie i przedstawia to jako sztukę.

Niestety głupota ludzka idzie w parze z brakiem miłości, współczucia i miłosierdzia.
Jak nazwać matkę, która uśmierca swoje nienarodzone dziecko, w imię swojej kariery zawodowej, wygodnictwa, egoizmu, lub innych głupich powodów, skazując je przy tym na straszne tortury, jakie dziecko przeżywa w czasie makabrycznego morderstwa, zwanego aborcją.
Jak nazwać matkę, która zostawia swojego męża i dzieci dla jakiegoś ,,fircyka". Doprowadzając własne dzieci do niewyobrażalnych cierpień psychicznych.
Jak nazwać rozwrzeszczane stado feministek, które domagają się prawa do mordowania nienarodzonych dzieci, twierdząc przy tym, że aborcja ratuje życie.
Przykładów można by mnożyć w nieskończoność.

Jaką radę na głupotę daje Pismo Św.?
Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma3. 6 Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym!(Jk 1,5-6).
Mądrości nie zdobędziemy na Uniwersytetach tylko na szczerej i wytrwałej modlitwie.
Dawniej ludzie nie byli szkoleni i uczeni, ale mieli za to silną wiarę i dzięki modlitwie otrzymywali Mądrość Bożą.
Obecnie niemalże wszyscy mają wyższe wykształcenie, dyplomy, doktoraty i profesury, ale brak wiary w Boga powoduje odchodzenie od zdrowych zmysłów i szaleństwa o których prorokuje Św. Antoni.
Wieczne Odpoczywanie Amen
147

Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma3. 6 Niech zaś prosi z wiarą, a nie wątpi o niczym!(Jk 1,5-6).