Clicks1.5K
Peter(skala)
8

O. Marian Kuffa odkazuje z izolácie: „Treba sa chrániť, ale netreba byť zostrašený. Najstrašnejšia smrť je zo strachu“

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Foto:Screenshot TV Markíza)

Nákaza koronavíurusu postihla Inštitút Krista veľkňaza v Žakovciach, kde sa o vyše dve stovky klientov stará kolektív pod vedením známeho katolíckeho kňaza Mariana Kuffu. Ten aj v tejto súvislosti verejnosti posiela silné posolstvo. Informovala o tom v pondelok televízia Markíza

Na snímke o. Marian Kuffa

Personál zariadenia potvrdil, že v súčasnosti evidujú približne 50 pozitívne testovaných osôb. Aj vzhľadom na rizikové skupiny, ktorým sociálne zariadenie pomáha, tam doposiaľ považovali „za zázrak“, že sa im ochorenie Covid-19 vyhýbalo. Všetko sa ale zmenilo pred desiatimi dňami, keď sa objavil prvý pozitívny prípad.

Nakazení ľudia sú v izolácii vo svojich izbách, pričom v takomto režime sa aktuálne nachádza aj farár o. Marian Kuffa. Mal pociťovať mierne príznaky.

„Vidíte, že ani farári nie sú imúnni. Ani nádchy sa nebojíme, ale nechceme ju… Ani chrípky sa nebojíme a nechceme ju a nebojíme sa ani korony a nechceme ju. Preto sa chránime a je správne, keď sa všetci ľudia chránia,“ konštatuje pre TV Markíza Kuffa.

Uviedol, že osobne sa už cíti lepšie, ako pred niekoľkými dňami. Pomohli mu „rôzne tabletky a čajíky“.

„Nech vás, celé Slovensko, najmä tých, ktorí sú chorí, aby nestrácali trpezlivosť, nech žehná všemohúci Boh, Otec i Duch svätý,“ odkázal z okna z karanténnej izby O. Kuffa.

„Nebojte sa. Netreba, aby sa ľudia báli, treba sa pred tým chrániť, ale netreba byť zároveň zostrašený. Najstrašnejšia smrť je zo strachu. Robiť všetky tie opatrenia, ktoré máme a chrániť sa, to je všetko,“ dodal.

Celý Inštitút Krista veľkňaza v Žakovciach je v súčasnosti v karanténnom režime a ľudia, ktorí sa naň obrátia s prosbou o pomocou v týchto dňoch, trávia karanténu v karavanoch pristavených pred farou.
dyk
Peter(skala)
Konečne odtial vypadli... ešte tak Klimenta, čo kauzu Cervanova spackal a bude ešte lepšie... horšie su na tom tí, čo tam prišli noví, hlavne ženy... s tými budu zametať a oni budu skakať, ako im budu pískať
miloš pavel
matovič s vámi hraje hru chléb a hry, nechá pozatýkat mnoho soudců, členů tajných služeb i hasčáka to jsou ty hry a potom ovšem bohužel místo chleba vakcína, zadarmo no neberte to. pokud nepovstane alespon část z vás budete první v eu kompletně očkovaní , potom asi my, na poláky si tak netrufnou, potom západ bude koukat co to s námi udělá a potom se rozhodne či bude očkovat svoje obyvatele nebo …More
matovič s vámi hraje hru chléb a hry, nechá pozatýkat mnoho soudců, členů tajných služeb i hasčáka to jsou ty hry a potom ovšem bohužel místo chleba vakcína, zadarmo no neberte to. pokud nepovstane alespon část z vás budete první v eu kompletně očkovaní , potom asi my, na poláky si tak netrufnou, potom západ bude koukat co to s námi udělá a potom se rozhodne či bude očkovat svoje obyvatele nebo bude čekat na další vylepšený tip vakcíny
Bratia a sestry
tak, tak, namiesto nanútenéj hnusnej vakcíny treba čajíky a vitamíny :-)
Peter(skala)
Peter(skala)
Psychicky zlomená učiteľka kvôli povinnému testovaniu
youtube.com/watch?v=M3lR6YooF8s
Laco Bajzo
Čo na to vaši pastieri z RKC Petino Balvaníto ? :)