Clicks2.1K
pl.news
5

W Teksasie powstaje neokonserwatywna wioska katolicka

Amerykańscy katolicy zbudują katolicką wioskę ze szkołą, ośrodkiem rekolekcyjnym, rezydencjami, ogrodami, otwartymi przestrzeniami i kościołem w centrum.

Projekt kosztuje 22 miliony dolarów i jest zlokalizowany w pobliżu Tyler, we wschodnim Teksasie. Będzie nosić nazwę Veritatis Splendor od encykliki moralnej Jana Pawła II Veritatis Splendor.

Założycielami wioski jest rodzina Beckmanów, zajmująca się nauczaniem domowym. Biskup Tyler Joseph Strickland będzie pełnił funkcję doradcy duchowego.

#newsSttbkhwlqm

W obronie Tradycji Kościoła
W wyznawaniu, a nade wszystko w ofierze życia oddanego za wartości moralne, Kościół dostrzega to samo świadectwo o tej prawdzie, która jest już obecna w stworzeniu...

Pius IX: ....ci, którzy w sposób niepokonalny nie znają naszej świętej religii, którzy zachowują prawo naturalne i jego nakazy wyryte przez Boga w sercu każdego, którzy są gotowi słuchać się Pana i którzy wiodą życie uczciwe i …More
W wyznawaniu, a nade wszystko w ofierze życia oddanego za wartości moralne, Kościół dostrzega to samo świadectwo o tej prawdzie, która jest już obecna w stworzeniu...

Pius IX: ....ci, którzy w sposób niepokonalny nie znają naszej świętej religii, którzy zachowują prawo naturalne i jego nakazy wyryte przez Boga w sercu każdego, którzy są gotowi słuchać się Pana i którzy wiodą życie uczciwe i sprawiedliwe - mogą z pomocą mocy Boskiego światła i działającej łaski - uzyskać życie wieczne, gdyż Bóg widzi dokładnie, bada, zna umysły i dusze, myśli, obyczaje wszystkich i w swej najwyższej dobroci, w swej nieskończonej łaskawości nie pozwala, by ktoś cierpiał kary wieczne, nie będą winnym jakiegoś dobrowolnego grzechu (Encyklika "Quanto conficiamur moerore"; źródło: christianitas.org/…dia/content/ch51_NA_aneks4.pdf).
Augustyn z Hippony
Franio zas podesle wizytacje apostolska i zlikwiduje wszystko szynciej niz tornado. Zrobi to dla naszego dobra i w imie milosierdzia i dialogu.
V.R.S.
Quid est veritas moderna? - można zapytać, parafrazując Piłata, gdy czyta się w VS że "poprzez życie moralne otwiera się przed wszystkimi droga zbawienia", że "W wyznawaniu, a nade wszystko w ofierze życia oddanego za wartości moralne, Kościół dostrzega to samo świadectwo o tej prawdzie, która jest już obecna w stworzeniu, a w pełni jaśnieje na obliczu Chrystusa" albo że "Sobór Watykański II …More
Quid est veritas moderna? - można zapytać, parafrazując Piłata, gdy czyta się w VS że "poprzez życie moralne otwiera się przed wszystkimi droga zbawienia", że "W wyznawaniu, a nade wszystko w ofierze życia oddanego za wartości moralne, Kościół dostrzega to samo świadectwo o tej prawdzie, która jest już obecna w stworzeniu, a w pełni jaśnieje na obliczu Chrystusa" albo że "Sobór Watykański II pozostaje niezwykłym świadectwem tej postawy Kościoła, który jako „znawca spraw ludzkich” pragnie służyć każdemu człowiekowi i całemu światu"
absconditus ec
"Nihil humanum a me alienum esse puto" - nowa dewiza po Soborze Watykańskim II, no i ten proces myślowy (puto, putare) trzeba podkreślić żeby pokazać że "miało być lepiej"... Tylko nie wyszło.