pl.news
5738

Tajna komisja: czy Franciszek przygotowuje kolejny atak na Kościół?

Franciszek chce "zbadać" Komunię dla protestantów, pisze MarcoTossatti.com (4 sierpnia).

Protestanci nie spełniają jednak dwóch warunków koniecznych do przyjęcia Komunii, tj. nie przystępują do spowiedzi i nie wierzą w przeistoczenie.

Plotki głoszą, że Franciszek polecił sekretarzowi Kongregacji ds. Liturgii, arcybiskupowi Vittorio Francesco Violi, byłemu wykładowcy antykatolickiego Instytutu Liturgicznego Sant'Anselmo w Rzymie, aby we wrześniu zorganizował "tajną komisję", która w ciągu zaledwie dwóch miesięcy ma złożyć Franciszkowi bezpośredni raport.

Wbrew wszelkiej udawanej "synodalności", ta metoda, którą Franciszek lubi, omija kardynałów, biskupów i wszystkie organy odpowiedzialne za zajmowanie się konkretnymi sprawami.

"W Niemczech już w przeszłości doszło do skoków naprzód ze strony niektórych biskupów w tej dziedzinie", pisze Tossatti. W rzeczywistości komunia protestancka była de facto narzucona wszystkim niemieckim diecezjom przez ponad czterdzieści lat za wiedzą Rzymu do tego stopnia, że ksiądz odmawiający udziału w tych nadużyciach zostałby zwolniony z pracy.

Grafika: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-ND, #newsJoggkkgwvn
CÓRKA MARYI
Quas Primas
V.R.S.
Grzesio z Leszna przepędza demony telewizją i nadwagą.
Quas Primas
„Tego rodzaju grzeszników, od których raczej szkody spodziewać się można dla innych aniżeli poprawy, zarówno prawo boskie jak i ludzkie nakazuje skazywać na śmierć. Czyniąc to, sędzia kieruje się nie nienawiścią, lecz miłością, dla dobra społeczeństwa, które ma większą wartość niż życie jednostki. Co więcej, śmierć wymierzona przez sędziego przynosi pożytek grzesznikowi: jest ekspiacją za winy …More
„Tego rodzaju grzeszników, od których raczej szkody spodziewać się można dla innych aniżeli poprawy, zarówno prawo boskie jak i ludzkie nakazuje skazywać na śmierć. Czyniąc to, sędzia kieruje się nie nienawiścią, lecz miłością, dla dobra społeczeństwa, które ma większą wartość niż życie jednostki. Co więcej, śmierć wymierzona przez sędziego przynosi pożytek grzesznikowi: jest ekspiacją za winy, jeśli się nawróci, a kładzie kres winie, jeśli się nie nawróci, ponieważ odbiera się mu możność dalszego dokonywania występków”
(Św. Tomasz z Akwinu)
Ksawar
doprawdy skandal!!!