Clicks415

Využije Turecko požáry u Atén k útoku na řecké hranice?

Řecké úřady ve středu nařídily evakuaci několika tisíc domácností v blízkosti řeckého hlavního města Atén kvůli rozsáhlým lesním požárům, které od úterního večera 8.9.2020 sužují okolí venkovských rezidenčních oblastí, informuje agentura AP. Požáry přírody zachvátily od úterka i další místa po celé zemi. ct24.ceskatelevize.cz

Podle el.gr začal Erdogan opět připravovat další migrační vlnu i proti Řecku. Do oblasti u pohraniční řeky Evros a na pobřeží, odkud je blízko k řeckým ostrovům, jsou tureckou armádou a policií opět z celé země sváženi migranti. Další zájemce o průnik do EU turecká armáda verbuje na své vojenské základně v Somálsku. Leteckou cestou je dopravuje do Turecka, kde jsou odesílání k řeckým hranicím.
Řecká vláda tomu však stejně jako na jaře nepřihlíží nečinně. Včera 8.9.2020 byly k hranicím vyslány vojenské a policejní posily vybavené obrněnou technikou. Armáda trvale udržuje ve vzduchu několik dronů vybavených přístroji pro noční vidění a termokamerami, které sledují pohyby na hranici. Řečtí vojáci navíc na hraních instalují tzv. zvukové zbraně. Jde o sadu reproduktorů, které vysílají do hraničního prostoru nesnesitelné vysokofrekvenční zvuky. Tato nesmrtící zbraň dokáže ve vytyčeném pásu u narušitelů způsobovat velmi bolestivé pocity, které mohou člověka až paralyzovat.
24. a 25. 9. 2020 bude Rada ministrů zahraničí EU jednat o řeckém návrhu na uvalení sankcí na Turecko. Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis na letním zasedání Evropské rady navrhl, aby EU jako odvetu za neustálé hrozby válkou a napadání Řecka a Kypru vypověděla s Tureckem smlouvu, podle níž Unie platí Turecku „migrační výpalné“. Pro letošní rok byla podle jarního rozhodnutí Rady ministrů financí sazba migračního výpalného zvýšena na 9 miliard eur ročně.
Turecký ministr pro evropské záležitosti a hlavní vyjednavač s EU Ömer Çelik pohrozil jmenovitě Itálii a Maltě otevřením „druhé migrační fronty“ na jejich území, pokud by v Radě hlasovaly pro uvalení sankcí na Turecko. Podle Çelikova vyjádření citovaného řeckým webem el.gr je Turecko připraveno do obou zemí vyslat přes moře stovky tisíc migrantů z Afriky.
Zdroj: europoslanec Ivan David (na fotce)
vasevec.parlamentnilisty.cz

Rusko se nabízí jako prostředník ve sporu Kypru a Turecka. Země se přou o těžbu ve Středomoří. Rusko je připraveno pomoci zprostředkovat jakékoli rozhovory s Tureckem v době napětí kolem těžebního průzkumu ve východním Středomoří. Při úterním 8.9.2020 setkání s kyperským prezidentem Nikosem Anastasiadisem v Nikósii to řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Kypr je podobně jako Řecko ve sporu s Tureckem o průzkum ložisek energetických surovin, který Turecko zahájilo ve vodách, na něž si dělá nárok Řecko. Mezi Ankarou a Nikósií navíc neexistují diplomatické vztahy. „Pokud se týče vašich vztahů k Turecku, jsme připraveni podpořit dialog založený na zájmech obou stran a usilující o spravedlivé řešení s respektem k mezinárodnímu zákonu,“ citovala Lavrova agentura Reuters. Mezi Řeckem a Tureckem, tedy členskými státy NATO, panují dlouhodobé spory o podobu hranice teritoriálních vod. V případě Kypru navíc Ankara zpochybňuje právo země na průzkum plynových ložisek ve vodách kolem ostrova, protože některé z těchto oblastí podle Ankary patří Turecku. Z nálezu musí mít podle Ankary podíl také turecká komunita na Kypru. Do pře tak promlouvají i historické resentimenty rozděleného ostrova. Roku 1974 Ankara vyslala na Kypr vojáky v reakci na pokus nacionalistických kyperských Řeků o převrat. Na jihu ostrova existuje Kyperská republika, tedy členský stát Evropské unie, na severu pak Severokyperská turecká republika. Tu Turecko jednostranně vyhlásilo v roce 1983 a dodnes ji podporuje, třebaže ji zbytek světa neuznává. S Kyprem (jižním) naopak Ankara (Turecko) neudržuje diplomatické styky. ct24.ceskatelevize.cz
Libor Halik
Aj v Turecku sú umelé potraty legalizované, možno viacej ako v Grécku.
U.S.C.A.E.
Rozdiel je v tom že mohamedánsky turek porušuje prirodzený zákon, ale gréci majú ešte ťažšiu vinu. Vysvetľovať čo tým myslím je zbytočné tak je to jasné. Však už Cisár Konštantín ich zakázal a všetkým vrátane pohanov, (pod trestom aký sa dával za vraždu čo je logické) dokonalý nebol, ale takto menil spoločnosť skrz dobrý kvas Evanjelia.

Len znova pripomínam to čo už viete.
Libor Halik
Gréci však majú kláštory, predovšetkým na Athose, kde sa predovšetkým od pustovníkov robí pokánie za hriechy ostatných Grékov. Preto sa Boh na Grékmi zmiluje viac ako nad inými národmi, kde mnísi po 2. vatikáne pokánie nerobia. Řekové však mají kláštery, především na Athose, kde se především od poustevníků činí pokání za hříchy ostatních Řeků. Proto se Bůh nad Řeky smiluje více než nad jinými …More
Gréci však majú kláštory, predovšetkým na Athose, kde sa predovšetkým od pustovníkov robí pokánie za hriechy ostatných Grékov. Preto sa Boh na Grékmi zmiluje viac ako nad inými národmi, kde mnísi po 2. vatikáne pokánie nerobia. Řekové však mají kláštery, především na Athose, kde se především od poustevníků činí pokání za hříchy ostatních Řeků. Proto se Bůh nad Řeky smiluje více než nad jinými národy, kde mniši po 2. vatikánu pokání nedělají. Pro @U.S.C.A.E.
Samson1
Nemaj čas. Tančí podle světské muziky. 🥺
U.S.C.A.E.
Vyzerá to tak že teraz už Boh vydá Grécko do rúk mohamedánom a dobre vieme prečo. Pomer potratov k počtu obyvateľov je prosto niečo šialené, a to je jeden jediný umelý potrat strašným zločinom. Kedysi sa trestal na území Pápežského štátu potrat smrťou to na pripomenutie.