Język
Napisz komentarz
MariaBarbara
Moze trzeba by sprecyzowac te uczucia. Jakze zal za grzechy bezuczuciowo bedzie szczery? Ksiadz pewnie ma na mysli poziom zmyslowy. Czyz medytujac Rany Chrystusa nie czujemy smutku. Czyz nie radujemy sie Bozym Narodzeniem?, ,Zmartwychwstaniem ? To przeciez sa uczucia religijne. No, jesli tylko rozumem to chyba religia jest dla komputerow. Zaprogramowal sie na kátolicyzm i zbawienie gotowe.
wacula25@wp.pl
A każda Liturgia Mszy św Ofiarowania Pańskiego jest ważna .Kapłan pozdrawia wiernych jak w Mszy świętej, a następnie wprowadza ich do świadomego i czynnego udziału w obrzędach tego święta.znakiem krzyża rozpoczyna się i kończy każdą Eucharystię nawet gdyby był upośledzony nie wierzący w BOGA itp np. choroby czy wojny wyglądu kaleki itd to nadal Liturgia Mszy św jest ważna . Bo nie każdemu jest … Więcej
Quas Primas
"Wiara ( jest nią tylko katolicka - inne, to są jakieś wierzenia!!!), to NADPRZYRODZONE uznanie przez ROZUM objawionej przez Boga Prawdy, którą Kościół podaje do wierzenia. To prawda, że rozum spychany jest ku temu przez łaskę i że musi wykazać pewną pokorę i ufność, nie mniej jednak, jest to przede wszystkim akt rozumu.... Jest to przylgnięcie przez duszę do objawionej przez Boga Prawdy, który… Więcej
Quas Primas
"Jeżeli Wiarę katolicką, czyli AKT ROZUMU, pomylimy z PRZEŻYCIAMI, EMOCJAMI i ODCZUWANIEM Pana Boga, to taka wiara, tak się będzie miała do PRAWDZIWEJ Wiary katolickiej, jak uczucie zakochania, do prawdziwej miłości.
Jeżeli ktoś chciałby budować swój związek na ...UCZUCIU ZAKOCHANIA, to jest po prostu GŁUPI!"
(Ks. Grzegorz Śniadoch)
Quas Primas
"Zatem...., czy uczucia, które są częścią ludzkiej natury są (w modlitwie) kompletnie niepotrzebne?....
W ZASADZIE TAK!
Można się bez nich doskonale obyć, o czym świadczy CAŁA RZESZA ŚWIĘTYCH, których czytamy, których podziwiamy, a którzy nie mieli ŻADNYCH odczuć związanych z Wiarą. Święci jednak wierzyli we wszystko, co Kościół do wierzenia podaje i gorliwie wypełniali przykazania Boże, a … Więcej
Quas Primas
Bardzo mądre i bardzo ważne słowa błogosławionego ks. Michała Sopoćki, zwłaszcza, choć nie tylko, do sympatyków upadania w Duchu "nieświętym". Obojętnie, czy tym w kościołach katolickich i za aprobatą kapłanów, czy w zborach i sektach protestanckich.
----------------------------------
"Gdy Bóg ODEJMIE modlitwę uczuciową, jest to znak, by dusza PORZUCIŁA swoje wysilenia, a zwróciła się ku Bogu."
Quas Primas
(...) Najważniejszym spotkaniem, tysiąckrotnie ważniejszym niż każde inne ( tzw uwielbianie Boga w ruchach charyzmatycznych), jest.... spotykanie się, aby razem złożyć Bogu OFIARĘ z Jego Syna, to jest MSZA ŚWIĘTA.
(ks. Grzegorz Śniadoch)
m.rekinek lubi to. 
Quas Primas
W powyższym fragmencie tego nie ma, ale na początku tego kazania, ksiądz Grzegorz powiedział do wiernych: "Chociaż deklarujecie się katolikami, to jestem PRZEKONANY, że większość z was, wierzy w PRAKTYCE po porotestancku."
ps. Również jestem o tym przekonana.

"(...) Pierwszy ZGUBNY błąd, to odrzucenie jakiejkolwiek prawdy, czy przykazania katolickiego. Drugi ZGUBNY BŁĄD, to uważanie, że wiara, … Więcej
m.rekinek lubi to. 
Quas Primas
Dzięki m.rekinek. To bardzo ciekawy fragment z kazania rekolekcyjnego o Wierze. Ksiądz Śniadoch, głosił Rekolekcje Adwentowe w 2015 roku w Białymstoku. Kolejne tematy, to Chrzest i Miłosierdzie. Równie mądre i prawdziwie katolickie.
Można sobie posłuchać - Trzy kazania w jednym artykule:

WIARA, CHRZEST, MIŁOSIERDZIE - REKOLEKCJE Adwentowe - Ks. Grzegorz Śniadoch 18, 19, 20. GRUDZIEŃ 2015
m.rekinek lubi to. 
lomax
Słowa 100% dla Remi Recława, który twierdzi, że jak ktoś "nie czuje" Boga to ma włączone hamulce i musi się wyzwolić, oczywiście drogą, którą oferuje odnowa w duchu św. Remi tak się uwolnił od hamulców że jedzie bez trzymanki prosto wo ramiona luteran i innych heretyków.
Tatulek Kochany
Popraw! Nie ksiądzem, lecz księdzem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
m.rekinek lubi to.